Дефект или характерно за породата виме

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Дефект или характерно за породата виме

Мнениеот alys » 15 Юли 2015, 21:23

Здравейте! Имаме черно агне (не знам каква е породата), което е с четири почти еднакво големи цицки. Казаха ни, че две трябва да се отрежат в началото на зимата. Това дали е дефект или се среща при овцете от някои породи?
alys
 
Мнения: 5
Регистриран на: 15 Юли 2015, 21:20

Re: Дефект или характерно за породата виме

Мнениеот bojo_kolev » 16 Юли 2015, 09:23

Абе човек, как така ще кълцаш живо агне, я стига! Понеже не съм животновъд, но ми стана интересна твоята дилема и реших да погледна в интернет за какво иде реч, но никъде не открих такова нещо :!: :!: :!: А кой ти каза това, че трябва да ги режеш и каква е целта на това занятие, как мислиш да стане това, според европейските норми дори рязането на опашки при овцете е смятано за нехуманно отношение :idea:
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Дефект или характерно за породата виме

Мнениеот Monika_Spasova » 16 Юли 2015, 09:27

Дреме му на някой на село какви са европейските норми. Там подпират на дувара и скопяват, не знам направо от къде толкова жестокост, после казват селските хора били добре... доста странен стандарт. И за мен е извратено това да го причинявате на животното, все едно да се скопите собственоръчно, щото просто не искате да имате повече деца. :lol:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Дефект или характерно за породата виме

Мнениеот Ginger » 16 Юли 2015, 11:09

Monika_Spasova написа:Дреме му на някой на село какви са европейските норми. Там подпират на дувара и скопяват, не знам направо от къде толкова жестокост, после казват селските хора били добре... доста странен стандарт. И за мен е извратено това да го причинявате на животното, все едно да се скопите собственоръчно, щото просто не искате да имате повече деца. :lol:

Колкото и да е крайно, споделям мнението на Моника, надявам се, че те е посъветвал някой съсед, а не специалист, тъй като не си споменал нито за клиника, нито за ветеринар, който да отиде на място, а как стигна до извода, че може да е дефект? :roll:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Дефект или характерно за породата виме

Мнениеот Rali_hr » 16 Юли 2015, 11:42

Колко мъка има по този свят... :(
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Дефект или характерно за породата виме

Мнениеот alys » 18 Юли 2015, 02:57

Тъй като и аз не намерих инфо на бг, реших да питам тук. Разбира се, че първо ще се обадим на ветеринаря, който идва да ни имунизира овцете. Ако той каже, че не се пипа, значи така ще остане. Не съм решила, че е дефект, просто нямам представа как ще функционират тези четири цицки. Възможно е две да останат лъжливи и да няма проблем. :) Тук очаквах отговор от специалист. Имаме съсед, който гледа стадо с черни овце по европейска програма и той ни даде агнето, съответно негово беше мнението, че две цицки трябва да се отрежат. Не съм говорила лично с него, а и каквото и да ми каже, вярвам на доктора. Все пак, ако се включи специалист с мнение тук, ще се радвам да го прочета.
alys
 
Мнения: 5
Регистриран на: 15 Юли 2015, 21:20

Re: Дефект или характерно за породата виме

Мнениеот alys » 18 Юли 2015, 11:32

Докторът каза, че нищо не се пипа. Било генна аномалия и само времето ще покаже, дали ще има някакъв проблем.
alys
 
Мнения: 5
Регистриран на: 15 Юли 2015, 21:20

Re: Дефект или характерно за породата виме

Мнениеот Monika_Spasova » 18 Юли 2015, 12:30

Оф,супер! Все пак поставете се на мястото на животното,стига сме го играли господ и сме си рязали както сварим.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Дефект или характерно за породата виме

Мнениеот alys » 18 Юли 2015, 13:14

Точно за животното мисля. Иначе нямаше да разпитвам. Много е красиво и грациозно :). Доколкото разбрах, тази аномалия се нарича полимастия. Среща се и при хората.
alys
 
Мнения: 5
Регистриран на: 15 Юли 2015, 21:20

Re: Дефект или характерно за породата виме

Мнениеот Pipilota » 18 Юли 2015, 14:22

alys написа:Точно за животното мисля. Иначе нямаше да разпитвам. Много е красиво и грациозно :). Доколкото разбрах, тази аномалия се нарича полимастия. Среща се и при хората.

Дано да не му пречи на животинчето и да живее дълго и щастливо! :) Надявам се, че ще минат години, докато влезе в тавата! :D
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта