Кои домашни маски вредят на русата коса?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Кои домашни маски вредят на русата коса?

Мнениеот dessiblond » 19 Авг 2015, 15:30

Косата ми е руса вече няколко години, но постоянно плаче за маски. Купувам най-различни като от никоя не виждам ефект. :(
Косата ми видимо се чувства зле, затова искам да си направя домашна маска, но една приятелка, също блондинка, ми спомена, че хумата, както и някои други продукти, с които си правим домашните маски не влияят добре на русата коса, дори напротив, още повече я увреждали :shock:

Според вас това истина ли е и кои домашни маски могат да навредят на русата коса :roll:
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Кои домашни маски вредят на русата коса?

Мнениеот mihaella » 19 Авг 2015, 15:51

Единствено по-силните съставки като ракията биха навредили според мен, не зная кои други биха имали такъв ефект и най-вече защо :roll:
mihaella
 
Мнения: 77
Регистриран на: 19 Юни 2014, 19:00

Re: Кои домашни маски вредят на русата коса?

Мнениеот Lilly_milly » 19 Авг 2015, 15:55

Мисля, че това е мит, единствено продукти, които изсушават биха повлияли по този начин, тъй като по принцип боите изсушават, а русата в пъти повече! ;)
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Кои домашни маски вредят на русата коса?

Мнениеот maminka » 19 Авг 2015, 16:36

Може да пробваш да използваш повечко масла - кокосово, бадемово, зехтин, заедно с жълтък например, добре е да се хидратира от там май идва по-големият проблем в увреждането на косата, начупването и накъсването й ;)
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Кои домашни маски вредят на русата коса?

Мнениеот Monika_Spasova » 19 Авг 2015, 16:49

mihaella написа:Единствено по-силните съставки като ракията биха навредили според мен, не зная кои други биха имали такъв ефект и най-вече защо :roll:

A наистина ли се използва ракия и какъв ефект има, омекотява ли я?
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Кои домашни маски вредят на русата коса?

Мнениеот M.Tasheva » 20 Авг 2015, 10:16

Monika_Spasova написа:
mihaella написа:Единствено по-силните съставки като ракията биха навредили според мен, не зная кои други биха имали такъв ефект и най-вече защо :roll:

A наистина ли се използва ракия и какъв ефект има, омекотява ли я?

В много маски за коса се използва ракия, но не мисля, че би навредила на русата коса, точно какъв ефект има върху самата коса - не зная, но се използва загряващото й действие, за да може да поеме скалпът по-добре самата маска.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Кои домашни маски вредят на русата коса?

Мнениеот sofi_black » 20 Авг 2015, 16:14

И аз съм добавяла към някои домашни маски за коса ракия и сякаш ми изсветлява косата от нея, не зная на какво друго би могло да се дължи това изрусяване :roll:
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Кои домашни маски вредят на русата коса?

Мнениеот Коцева » 21 Авг 2015, 12:21

Явно алкохолът действа като цяло добре на косата, защото и за бирата съм чувала добри отзиви, ама русата не виждам с какво е по-различна от боядисаните в друг цвят :roll:
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Кои домашни маски вредят на русата коса?

Мнениеот Мади Ранчева » 24 Авг 2015, 14:51

Смятам единствено, че единствено ножиците помагат на сухите, прегорели, нацъфтели коси
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Кои домашни маски вредят на русата коса?

Мнениеот maminka » 25 Авг 2015, 16:22

Мади Ранчева написа:Смятам единствено, че единствено ножиците помагат на сухите, прегорели, нацъфтели коси

А след това кокосово масло, за да не се повтаря толкова често процедурата с ножицата :idea: ;)
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта