Опитвали ли сте зеленото сирене от Черни вит?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Опитвали ли сте зеленото сирене от Черни вит?

Мнениеот niya_mazova » 29 Сеп 2015, 14:58

Днес по някаква огромна случайност попаднах на това сирене, за което дори и не бях чувала. След като видях статии и на английски по този въпрос, успях да се изчервя, че уж съм българка, а никога не бях чувала преди за зеленото сирене от с. Черни вит :oops: :oops: а то е наистина зелено :mrgreen:
teteven7.jpg
teteven7.jpg (18.29 KiB) Прегледано 1253 пъти
Всъщност сиренето си има световно признание за вкус и качество, предполагам единствената причина за това да не е така известно, че зеленото сирене се произвежда в самото село Черни вит (предполагам и околията), но никъде другаде. Много ми се иска да го опитам, въпреки че имам особени опасения, предвид начина, по който изглежда :roll: :mrgreen:

Вие опитвали ли сте го, твърдят, че козето зелено сирене е една от супер храните, като годжи берито :roll: вие на какво мнение сте?! :?
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Опитвали ли сте зеленото сирене от Черни вит?

Мнениеот Alex_mor » 29 Сеп 2015, 15:04

На мен ми изглежда дооооста странно това сирене, но сигурно е вкусно :) Бих го пробвал, Черни Вит не е ли около Тетевен? :roll:
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Опитвали ли сте зеленото сирене от Черни вит?

Мнениеот Lisica » 29 Сеп 2015, 15:19

Мисля, че съм опитвала точно такова българско синьо сирене, но не съм много сигурна дали е било точно това от Черни вит. :roll:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Опитвали ли сте зеленото сирене от Черни вит?

Мнениеот Fancy » 29 Сеп 2015, 15:47

Абе да си призная и аз не съм чувала за него :oops: Почитател съм на сирената, но рядко купувам от непознати видове, точно защото се опасявам, че ще бъдат изхвърлени :| Но в малкия опит, който имам, мога да кажа, че по вида на сиренето, не може да се определи вкусовата му характеристика, колкото и да ми се иска :( Но със сигурност, ако ми попадне възможност бих го опитала с най-голямо удоволствие :idea:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Опитвали ли сте зеленото сирене от Черни вит?

Мнениеот Monika_Spasova » 29 Сеп 2015, 16:07

За първи път чувам и аз! Интересното е, че не е популярно в България, а казваш, че има дори статии по света от него. :( Поредното доказателство, че българското не се цени в Бъглария. Бих го опитала, стига да намеря от къде. :mrgreen:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Опитвали ли сте зеленото сирене от Черни вит?

Мнениеот Malina » 29 Сеп 2015, 16:35

Даа, яла съм! :) Невероятно е, но е само за ценители, че си е доста сериозна работа. :) Ядохме го в самото село го продават производителите. ;)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Опитвали ли сте зеленото сирене от Черни вит?

Мнениеот puhcheto » 29 Сеп 2015, 16:55

Изглежда толкова отвратително, какво му е специалното, мухълът не се яде, нали точно това показва кога една храна е негодна :?: :!:
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Опитвали ли сте зеленото сирене от Черни вит?

Мнениеот Pipilota » 30 Сеп 2015, 10:09

puhcheto написа:Изглежда толкова отвратително, какво му е специалното, мухълът не се яде, нали точно това показва кога една храна е негодна :?: :!:

Едно е мухъл от стоене, друго е плесен за хапване, която обогатява вкуса :) Аз съм сигурна, че това сирене ще е адски вкусно и си обещавам да го опитам. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Опитвали ли сте зеленото сирене от Черни вит?

Мнениеот dessiblond » 30 Сеп 2015, 12:16

Malina написа:Даа, яла съм! :) Невероятно е, но е само за ценители, че си е доста сериозна работа. :) Ядохме го в самото село го продават производителите. ;)

А какво е на вкус има ли нещо общо със синьото сирене? :roll:
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Опитвали ли сте зеленото сирене от Черни вит?

Мнениеот Yunona » 30 Сеп 2015, 15:32

Malina написа:Даа, яла съм! :) Невероятно е, но е само за ценители, че си е доста сериозна работа. :) Ядохме го в самото село го продават производителите. ;)


А дали дадоха инфо с какво е най-добре да се комбинира? Какво му върви като акомпанимент на масата?
Много съм любопитна по отношение на това сирене и смятам да го опитам при първа възможност.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта