Има ли нужда мъжката кожа от по-специални грижи?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Има ли нужда мъжката кожа от по-специални грижи?

Мнениеот m.vulev » 20 Окт 2015, 14:50

Вече втора година, когато дойде зима усещам кожата на лицето си една такава опъната, сякаш като се усмихна и ще я напукам, много неприятно чувство :D :oops:
Понеже имам брада и използвам от време на време някакви измиващи продукти на жена ми, но не знам какво друго е добре да се използва и дали мъжката кожа има нужда от някакви по-специални грижи? :roll:

За брадата си не полагам особени грижи, тъй като не я търпя дълга, но не я й бръсна, а само минавам с машинка, та предполагам има някакви продукти, които хем да повлияват добре на брадата, хем на кожата под нея, :idea: като нямам предвид да се ходи на някакви ултра специални процедури,
men_facial.jpg
men_facial.jpg (23.94 KiB) Прегледано 1769 пъти
:oops: :oops: а нещо, което да се ползва набързо вкъщи. :D
Надявам се да мина без подигравки, смятам, че по-големият процент държат на комфорта си, от всякакво естество, така че я кажете дали правите нещо по-специално за кожата си? :roll:
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Има ли нужда мъжката кожа от по-специални грижи?

Мнениеот Локумът » 20 Окт 2015, 15:03

Нищо не правя, мия си лицето с някъв сапун, дето взема жената от Рефан и само толкова. Като цяло като ме знае какъв съм идиот ми взема някви био сапуни да се търкам :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Има ли нужда мъжката кожа от по-специални грижи?

Мнениеот m.vulev » 20 Окт 2015, 16:23

Локумът написа:Нищо не правя, мия си лицето с някъв сапун, дето взема жената от Рефан и само толкова. Като цяло като ме знае какъв съм идиот ми взема някви био сапуни да се търкам :)

Абе аз разбрах, че с пяна за бръснене е готино да си миеш лицето, ама не съм пробвал, ти? :roll:
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Има ли нужда мъжката кожа от по-специални грижи?

Мнениеот Jully » 20 Окт 2015, 16:55

Пробвай с пяна за бръснене, аз я ползвам дори за лицето ми, много омекотява и придава усещането за супер чистота ;)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Има ли нужда мъжката кожа от по-специални грижи?

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Окт 2015, 10:39

Никога не съм виждала такова нещо, като мъж, който използва крем за лице или каквото и да е почистване. Един сапун в банята, ако и за толкова се сети и това е. И незнайно как нямат суха кожа, не им се лющи кожата, всичко им е супер! :roll:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Има ли нужда мъжката кожа от по-специални грижи?

Мнениеот jamest » 22 Окт 2015, 09:20

Мъжката кожа за разлика от женската е с доста по-плътна структура, по-дебела, по-мазна и еластична. Поради това тя е по-бавно старееща, но пък на нея много повече й личат бръчките и доста по-трудно се поддава на корекции. Освен това заради по-голямото количество масни жлези тя е по-склонна към обриви и възпаления.
jamest
 
Мнения: 8
Регистриран на: 27 Дек 2014, 12:11

Re: Има ли нужда мъжката кожа от по-специални грижи?

Мнениеот mix_twix » 22 Окт 2015, 09:25

Сигурно има нужда от някакви грижи, но аз не го правя, използвам само сапун като си мия лицето и толкова. :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Има ли нужда мъжката кожа от по-специални грижи?

Мнениеот dDedov » 22 Окт 2015, 17:04

jamest написа:Мъжката кожа за разлика от женската е с доста по-плътна структура, по-дебела, по-мазна и еластична. Поради това тя е по-бавно старееща, но пък на нея много повече й личат бръчките и доста по-трудно се поддава на корекции. Освен това заради по-голямото количество масни жлези тя е по-склонна към обриви и възпаления.

Така, а в такъв случай само афтършейвът достатъчен ли е, не предполагам :roll:
dDedov
 
Мнения: 71
Регистриран на: 27 Фев 2014, 13:28

Re: Има ли нужда мъжката кожа от по-специални грижи?

Мнениеот penny » 23 Окт 2015, 11:30

Рядко мъжете обичат да се цапотят, не вярвам някой доброволно да се маже с по 2-3 кремчета и подобни, някак не им е присъщо, затова и ни критикуват, че ние го правим!
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Има ли нужда мъжката кожа от по-специални грижи?

Мнениеот nadqta » 23 Окт 2015, 12:41

jamest написа:Мъжката кожа за разлика от женската е с доста по-плътна структура, по-дебела, по-мазна и еластична. Поради това тя е по-бавно старееща, но пък на нея много повече й личат бръчките и доста по-трудно се поддава на корекции. Освен това заради по-голямото количество масни жлези тя е по-склонна към обриви и възпаления.

Не съм убедена, че това е като някакво правило, всеки е различен, както има дами с по-суха кожа, така и при мъжете и обратното, разбира се :idea: Иначе по-скоро проблемът с кожата при мъжете според мен идва от бръсненето.
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Следваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта