Детето ни се стиска на яслата и не ходи до тоалетна - какво да направя!?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Детето ни се стиска на яслата и не ходи до тоалетна - какво да направя!?

Мнениеот Violetta » 05 Ное 2015, 21:51

Със съпруга ми забелязахме нещо много странно. Тригодишната ни дъщеря ака и пиша всеки ден /като по часовник/ до 30 минути, след като я вземем от яслата.
Мислехме си, че може да е случайност, но позната предположи, че може и да се стиска - да не и е удобно в яслата да ака и да пиша. Това ми се струва голям проблем, защото 8 часа са много, ако ти се ходи до тоалетната. Но явно има недоверие към лелките или нещо я притеснява в това да ака на гърнето там. Накратко, леко сме притеснени. Ако имате предположение какво да направим или и на вас ви се е случвало нещо подобно, споделете.
С лелите сме говорили, те твърдят, че всичко е наред. Но има нещо, което не можем да си обясним.
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Детето ни се стиска на яслата и не ходи до тоалетна - какво да направя!?

Мнениеот rabotnata pchela » 05 Ное 2015, 22:11

Синът ми също не акаше в яслата, нито в градината го прави. Сега се случва, но вече е голям, като малък - не. Но според мен е по-важно дали пишка в тоалетната, иначе другото не е особен проблем. Обърнете им специално внимание в яслата, защото е по-опасно да не пишка, а не факта, че и се ака. Не се притеснявай, ако ходи от скоро ще свикне. Ако говори я разпитвай, предложи и да купите същото гърне като от яслата или обратното да занесете гърне от вкъщи в градината, за да се чувства добре. Успех, ако има друго ще помагаме, ако се сетя :) Ако имаш въпроси казвай, отдавна съм минала по ясления път :mrgreen: успех! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Детето ни се стиска на яслата и не ходи до тоалетна - какво да направя!?

Мнениеот Pipilota » 06 Ное 2015, 07:24

говорете с госпожитеи разберете как се случва целия процес.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Детето ни се стиска на яслата и не ходи до тоалетна - какво да направя!?

Мнениеот m.vulev » 13 Сеп 2016, 16:51

И с по-големи деца се получава този проблем. На мой приятел синът му сега ще е първокласник и продължава да се стиска. Направо в чудо са се видели. А наистина си е опасно, може да си развали бъбреците така.
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Детето ни се стиска на яслата и не ходи до тоалетна - какво да направя!?

Мнениеот lini_leni » 14 Сеп 2016, 10:45

Да, едно съседче чак в болница го вкараха заради такова нещо! Родителите говорят, обясняват, но детето си е наумило, че няма да ходи в градината до тоалетна и това е. Аз честно казано не знам как успяват да се стискат и да не ходят по цял ден. Това е на психическа основа. Трябва да му се обърне специално внимание от леличките и спокойно да се действа, а не да се нервят и да му викат.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03


Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта