Разбирате ли се със съседите по въпросите за етажната собственост?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Разбирате ли се със съседите по въпросите за етажната собственост?

Мнениеот annamaria » 01 Фев 2016, 16:23

Все се каня да си поговорим по тоя въпрос. ще ми се да обменим малко хитринки как да надвием наглите си съседи,които почти винаги са контра на съвместните решения във входа. миналата седмица имахме събрание и имам две съседки,големи устатници, които вече супер много дразнят не само мен,ами целият вход. ето сега например едната се заяде,че нямало да даде пари за ремонт на покрива.проблемът си бил на тия от последния етаж и нея не я засягало. е,извинявай,ако ти живееше на осмия етаж,нямаше ли да търсиш и изскваш колективна намеса за проблема. другата пък се цупи и вайка,че домоуправителят не си вършел както трябва работа. не стига,че момчето се съгласи да стане такъв при тотална липса на желаещи,ами сега тръгнала да му търси косури.
моля, споделете как се оправяте с такива лелки,на които живота явно им е доста скучен. :mrgreen:
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Разбирате ли се със съседите по въпросите за етажната собственост?

Мнениеот asdddwww » 01 Фев 2016, 16:30

Такива, които не искат да дават пари са ми най-любими. Има си закони за етажната собственост, Като не ги спазват могат съвсем спокойно да бъдат насочени към съдия изпълнител, който да се погрижи за вземанията. :wink: Само ви трябва един читав адвокат да ви разясни правилата. :) Домоуправителя да се стряска малко.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Разбирате ли се със съседите по въпросите за етажната собственост?

Мнениеот annamaria » 01 Фев 2016, 17:01

домоуправителят ни по принцип е голям пич. добре води сметките, като се има предвид, че за първи път е домоуправител. мен много ме драздни тая дрънкалка,дето по принцип е счетоводителка. като много знае що тя не стана дом.управител като взехме да избираме. даже имаше смелостта да говори за жената която преди беше домоуправителка,че парите изчезвали. аман от такива. и какво може да направи съдията изпълнител в случая.
да не говорим,че обсъждахме и да слагаме нова входна врата,щото още сме със социалистическата, която непрекъснато се разваля и всеки, който пожелае може да влезе по всяко време. говорихме,че на семейство ще излезе по 60-70 лева плюс смяна на звънците,ама тази устата и за това се дърпа. имало било фирми дето за по 30 лева на семейство щели да оправят нещата. аман от тая женица. :mad:
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Разбирате ли се със съседите по въпросите за етажната собственост?

Мнениеот Локумът » 01 Фев 2016, 17:25

Такива бабички колко ги мразя, все имат претенции. С тях просто не трябва да се занимавате и изобщо да ги вземате под внимание, а когато имат претенции или нужда от нещо не ги отразявайте изобщо. Баси тъпите бабички, много са противни! Иначе да има си начини, ама си трябва консултация с адвокат, пък правиш финансово мръсно на някви бабки в жестоко ...
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Разбирате ли се със съседите по въпросите за етажната собственост?

Мнениеот svetlozara » 02 Фев 2016, 12:59

Не знам дали могат да се принудят да дадат пари, но все пак си има закон за етажната собственост. А тази, която се оплаква от домоуправителя да вземе тя да стане една. Дъртите бабички са толкова нагли!!!
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Разбирате ли се със съседите по въпросите за етажната собственост?

Мнениеот qwerryyy » 02 Фев 2016, 13:21

annamaria написа:домоуправителят ни по принцип е голям пич. добре води сметките, като се има предвид, че за първи път е домоуправител. мен много ме драздни тая дрънкалка,дето по принцип е счетоводителка. като много знае що тя не стана дом.управител като взехме да избираме. даже имаше смелостта да говори за жената която преди беше домоуправителка,че парите изчезвали. аман от такива. и какво може да направи съдията изпълнител в случая.
да не говорим,че обсъждахме и да слагаме нова входна врата,щото още сме със социалистическата, която непрекъснато се разваля и всеки, който пожелае може да влезе по всяко време. говорихме,че на семейство ще излезе по 60-70 лева плюс смяна на звънците,ама тази устата и за това се дърпа. имало било фирми дето за по 30 лева на семейство щели да оправят нещата. аман от тая женица. :mad:

След като има по-добра оферта да я намери, да доведе хората и да напрвят предложение. Такива как ги мразя, много трудно се живее с много хора на едно място.
А съдия изпълнител може да направи нещо, ако някой не си е плащал задълженията към входа дълго време, прави се искане, както при всеки дълг за пари.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Разбирате ли се със съседите по въпросите за етажната собственост?

Мнениеот zagrijena » 02 Фев 2016, 13:43

Ех, тези съседи! Ако попаднеш на готини, добре, иначе си проклинаш дните! Във входа, където живеем, са повече възрастни хора. В началото събирахме пари и си понаправихме някои работи, но сега никой не дава пари. Един даже за тока на стълбището отказва! Вечни проблеми!
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Разбирате ли се със съседите по въпросите за етажната собственост?

Мнениеот fawla » 02 Фев 2016, 14:24

Като няма заделени пари и се налага да се купуват повече неща и става такова неразбирателство.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Разбирате ли се със съседите по въпросите за етажната собственост?

Мнениеот Lisandra » 02 Фев 2016, 14:54

Навсякъде ги има такива и не е въпрос на възраст, а на манталитет. При нас проблеми създава един напорист татко, който обяснява, че пари за децата си няма та за ремонти ли да дава. Лошото е, че доста се крият зад гърба на такива хора, под претекст, че щом други не дават и те няма... Ти говориш за покрив, при нас и за чистене не дават, домоуправителката е вдигнала ръце, не и отварят или се държат грубо. Останалите правим каквото можем, но се замисляме за алтернативи!
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Разбирате ли се със съседите по въпросите за етажната собственост?

Мнениеот annamaria » 02 Фев 2016, 15:10

значи това явно е всеобщ проблем. добре де,ако утре им дойде проблемът на въпросните бабички и лелки остналите няма ли да се включим съвкупно? отвратителни са,то затова хората масово трудно се наемат да стана домоуправител,щото от такива проклетии спасение няма.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта