Рецепта за св. Валентин

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Рецепта за св. Валентин

Мнениеот mammy » 08 Фев 2016, 16:06

Това е бърз и лесен десерт, чиѝто съставки са известни с това, че повишават либидото.
1 чаша настърган кокос
1 чаша бадемово брашно
1/4 чаена чаша олио или кокосово масло
1/4 чаша агаве или кленов сироп
1 с.л. какао на прах
1 с.л. годжи бериhttp://e-shop.aleianazdraveto.com/product/91/godzhi-beri-100ml.html
1 с.л. мака на прах
Сложете всички съставки в блендер или просто ги смесете с ръка. С помощта на лъжица оформете малки топки. Поставяйте готовите топки на хартия за готвене или на плоска повърхност, за да се втвърдят, след това ги дръжте в хладилник. Наслаждавайте се!
mammy
 
Мнения: 12
Регистриран на: 27 Яну 2016, 17:42

Re: Рецепта за св. Валентин

Мнениеот mammy » 08 Фев 2016, 16:51

Това, че любовта на мъжа минава през стомаха, всъщност изобщо не е лъжа. Интересното е, че много от храните, които поемаме, без дори да подозираме, се оказват истински афродизиаци. Например парче шоколад, съчетано с чаша каберне или още по-добре – с индийско орехче, е способно веднага да разпали страстта. Признати в това отношение са също охлювите, стридите, фурмите, смокините, чесънът, шам-фъстъкът.
Известно е, че някои подправки и билки също помагат в кревата. Такава подправка е карамфилът, използван още от китайските мандарини и индийските раджи, както и от римляните. Ароматните листенца на средиземноморския храст розмарин, освен че се използват за приготвяне на супи, салати и ястия, са символ и на страстна любов.
Споделете и вие рецепти с афродизиаци...
mammy
 
Мнения: 12
Регистриран на: 27 Яну 2016, 17:42

Re: Рецепта за св. Валентин

Мнениеот Pipilota » 08 Фев 2016, 17:20

Това пък за чесъна сефте го чувам и ми се запечата в главата, представям се как се наяждаме с една шкембе чорба с много чесън и се хвръляме обезумели от страст на леглото.. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Рецепта за св. Валентин

Мнениеот Kaya » 08 Фев 2016, 17:51

Не знам дали бих седнала да се занимавам с такива неща, по-скоро май не. :roll:
Но и тези неща от рецептата по-скоро ми се виждат ненужно скъпи и безсмислени да се купуват за един ден, мжъът може достатъчно да се възбуди от жена си и и без да има нужда тя да пръска 20-30лева само за десерта.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Рецепта за св. Валентин

Мнениеот Yunona » 09 Фев 2016, 00:41

Kaya написа:Не знам дали бих седнала да се занимавам с такива неща, по-скоро май не. :roll:
Но и тези неща от рецептата по-скоро ми се виждат ненужно скъпи и безсмислени да се купуват за един ден, мжъът може достатъчно да се възбуди от жена си и и без да има нужда тя да пръска 20-30лева само за десерта.


Ох, аз ли съм прекалено възрастна (да не кажа стара) или младите сте прекалено прагматични, но на моите 43 години продължавам да смятам, че всъщност единственото, което истински заслужава време, усилия, пари и всичко друго е .... Любовта :)
Мъжете със сигурност се възбуждат от жените (си). И тази вечер като всяка друга.
Но ако искате да запазите любовта, полагайте усилия, момичета :)
Седнете и се позанимавайте с десерта. Струва си и парите, и времето.
Струва си и да Ви види в друго бельо, празнично :)
Защото мъжете винаги ще се възбуждат от жените. Но дали ще продължи да се възбужда от Вас и да иска Вас... зависи от Вас :)
Разбира се, говоря за мъже, които си струват усилията. Не допускам, че сте с други :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Рецепта за св. Валентин

Мнениеот Andrey » 09 Фев 2016, 11:23

Абе ако опропасти семейния бюджет за една вечер направо ще я убия. Иначе може да си вземе празнично бельо или просто да е без него, това също върши работа. Жестовете са по-ценни от покупките ;)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Рецепта за св. Валентин

Мнениеот mammy » 09 Фев 2016, 11:46

Andrey написа:Абе ако опропасти семейния бюджет за една вечер направо ще я убия. Иначе може да си вземе празнично бельо или просто да е без него, това също върши работа. Жестовете са по-ценни от покупките ;)


Да ти направи специална вечеря с афродизиаци също е жест... Няма нищо скъпо например в пастата „фрути ди маре“. А на практика почти всички хранителни продукти от италианската кухня са афродизиаци: морски дарове, подправки, зехтин…
mammy
 
Мнения: 12
Регистриран на: 27 Яну 2016, 17:42

Re: Рецепта за св. Валентин

Мнениеот Elica » 09 Фев 2016, 12:45

Andrey написа:Абе ако опропасти семейния бюджет за една вечер направо ще я убия. Иначе може да си вземе празнично бельо или просто да е без него, това също върши работа. Жестовете са по-ценни от покупките ;)

Е тя доста има да похарчи, че чак да я окъсате толкова. А и все пак ако веднъж в годината не отпразнувате по-пищно любовта си то кога? Толкова е хубав този празник, не знам защо хората го ненавиждат толкова много.. :roll:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Рецепта за св. Валентин

Мнениеот Malina » 09 Фев 2016, 13:08

на мен ми харесват много бонбоните, и понеже любими са ми рафаело, съм си поръчала от скъпия едно кутийка бонбони. Иначе торти във формата на сърца, морски дарове, скариди със спагети, и какво ли още не са страхотни идеи, но всеки знае дали са му нужни. Някои предпочитат да прескочат хапването и да минат направо към десерта.. :heartsfade:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Рецепта за св. Валентин

Мнениеот klara » 10 Фев 2016, 10:27

На мен ми е забранено на този ден да готвя, той има грижата. :grin:
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron