ПОМОЩ! Вчера преядох и имам храносмилателни проблеми...

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

ПОМОЩ! Вчера преядох и имам храносмилателни проблеми...

Мнениеот koj toj » 15 Фев 2016, 13:29

Вчера жена ми се беше подготвила подобаващо за свети валентин ... все любимите ми храни под форма на всякакви сърчица /не че това е от значение за мен/, но уважих старанието й като не пропуснах нито едно от близо 7-те ястия /нищо общо с бъдни вечер, толкова са годините, в които сме заедно/. Но е факт, че и на бъдни вечер прекалих с храната и вчера, а имам много чувствителен стомах... Тази сутрин толкова стоях в тоалетната , че едва не закъснях за работа. Намерих в аптечката ни пробиотик Лактобаланс изостанал от бъдни вечер :)))). Тези пробиотици постоянно ли трябва да се пият или преди евентуално преяждане или след това /както аз правя/?
koj toj
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Фев 2016, 13:13

Re: ПОМОЩ! Вчера преядох и имам храносмилателни проблеми...

Мнениеот Fute » 15 Фев 2016, 13:33

koj toj написа:Вчера жена ми се беше подготвила подобаващо за свети валентин ... все любимите ми храни под форма на всякакви сърчица /не че това е от значение за мен/, но уважих старанието й като не пропуснах нито едно от близо 7-те ястия /нищо общо с бъдни вечер, толкова са годините, в които сме заедно/. Но е факт, че и на бъдни вечер прекалих с храната и вчера, а имам много чувствителен стомах... Тази сутрин толкова стоях в тоалетната , че едва не закъснях за работа. Намерих в аптечката ни пробиотик Лактобаланс изостанал от бъдни вечер :)))). Тези пробиотици постоянно ли трябва да се пият или преди евентуално преяждане или след това /както аз правя/?

След, след, но гледай да не преяждаш :)
Fute
 
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Юли 2012, 19:53

Re: ПОМОЩ! Вчера преядох и имам храносмилателни проблеми...

Мнениеот silver933 » 15 Фев 2016, 16:19

Много лошо си направил с това преяждане. :mrgreen: Тя и моята жена се беше постарала, но на бързо минах към десерта. :lol: :lol: :lol:
Иначе мисля, можеш да си вземеш и храносмилателни ензими, които да пиеш след като преядеш, а не на другия ден, че да си спомогнеш храносмилането още след освинването.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: ПОМОЩ! Вчера преядох и имам храносмилателни проблеми...

Мнениеот Pipilota » 15 Фев 2016, 17:31

Ех, жената е решила да те поглези и ето какво става после, болки в стомаха. А хваща ли те разстройство? Внимавай повече, след като ти става зле, а и как няма де. :) Не преяждай! :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: ПОМОЩ! Вчера преядох и имам храносмилателни проблеми...

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Фев 2016, 10:47

Pipilota написа:Ех, жената е решила да те поглези и ето какво става после, болки в стомаха. А хваща ли те разстройство? Внимавай повече, след като ти става зле, а и как няма де. :) Не преяждай! :)

Действат ли тези неща? Аз си мисля за ензи мил, но дали така не си казваш "ЯЖ ПАК"? :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: ПОМОЩ! Вчера преядох и имам храносмилателни проблеми...

Мнениеот koj toj » 16 Фев 2016, 15:50

rabotnata pchela написа:
Pipilota написа:Ех, жената е решила да те поглези и ето какво става после, болки в стомаха. А хваща ли те разстройство? Внимавай повече, след като ти става зле, а и как няма де. :) Не преяждай! :)

Действат ли тези неща? Аз си мисля за ензи мил, но дали така не си казваш "ЯЖ ПАК"? :)


Лактобаланс излиза по-изгодно от Ензи мил, а и предпочитам да залагам на българският продукт. Сега съм започнал всеки ден да пия Лактобаланс по 1 капсула. Така ме посъветва джи пи-то. Скоро наближава рождения им
ден :birthdaymulticolor: , този път ще го раздавам по-кротко...
koj toj
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Фев 2016, 13:13

Re: ПОМОЩ! Вчера преядох и имам храносмилателни проблеми...

Мнениеот kalinka-kuku » 16 Фев 2016, 16:52

koj toj написа:
rabotnata pchela написа:
Pipilota написа:Ех, жената е решила да те поглези и ето какво става после, болки в стомаха. А хваща ли те разстройство? Внимавай повече, след като ти става зле, а и как няма де. :) Не преяждай! :)

Действат ли тези неща? Аз си мисля за ензи мил, но дали така не си казваш "ЯЖ ПАК"? :)


Лактобаланс излиза по-изгодно от Ензи мил, а и предпочитам да залагам на българският продукт. Сега съм започнал всеки ден да пия Лактобаланс по 1 капсула. Така ме посъветва джи пи-то. Скоро наближава рождения им
ден :birthdaymulticolor: , този път ще го раздавам по-кротко...

И ти май като мен си по-склонен да си хапваш без мярка, а тази профилактика която си правиш в момента с Лактобаланс защо се прави?
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: ПОМОЩ! Вчера преядох и имам храносмилателни проблеми...

Мнениеот penelopa » 17 Фев 2016, 10:40

Никога не съм прибягвала до подобни лекарства. Забелязвам, че напоследък често ми се случва да преяждам и се чудя дали да не пробвам някои от тях. Дали са ефективни?
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: ПОМОЩ! Вчера преядох и имам храносмилателни проблеми...

Мнениеот Lollipop » 17 Фев 2016, 11:29

penelopa написа:Никога не съм прибягвала до подобни лекарства. Забелязвам, че напоследък често ми се случва да преяждам и се чудя дали да не пробвам някои от тях. Дали са ефективни?

Яж с мярка! Иначе със сигурност са ефикасни, особено след като не си приемала такива. Иначе можеш да си вкарваш естествени чистачи чрез фибри. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: ПОМОЩ! Вчера преядох и имам храносмилателни проблеми...

Мнениеот analizatorka » 19 Фев 2016, 12:52

Lollipop написа:
penelopa написа:Никога не съм прибягвала до подобни лекарства. Забелязвам, че напоследък често ми се случва да преяждам и се чудя дали да не пробвам някои от тях. Дали са ефективни?

Яж с мярка! Иначе със сигурност са ефикасни, особено след като не си приемала такива. Иначе можеш да си вкарваш естествени чистачи чрез фибри. :)


То по-добре и да не прибягваме! :grin:
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта