Десетте правила на бавния готвач - за новаци в бавното готвене

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Десетте правила на бавния готвач - за новаци в бавното готвене

Мнениеот Viktor.Ivanov » 16 Фев 2016, 23:36

Реших да споделя с вас десет златни правила на бавния готвач, оня, който готви по няколко часа, за да хапва вкусно и здравословно....За новаците тези съвети ще са много важни :)
- Внимавайте с водата, не слагайте толкова много вода, колкото в традиционните начини на готвене, защото в уреда за бавно готвене, водата не се изпарява така активно.
Ако искате да е по-малко воднисто съдържанието, вдигайте капака. Но запомнете, че 1 вдигане на капака увеличава времето за приготвяне на ястието с поне 15 минути в режим LOW.
- Нарязвайте нещата за готвене на малки/средни късчета. Колкото по-малки, толкова по-добре сготвени.
- Ако печете месо с доста мазни части, изрежете мазното. За разлика от традиционната фурна, тук мазнината няма да се стопи, няма градуси необходими за това.
- Мляко и млечни няма да се получат добре в слоукукъра, настържете или добавете тези съставки в края на готвенето.
- Не е необходимо да разбърквате, няма как да загори храната. Но все пак, ако загори, меко избършете с кърпа, а чак тогава с топла /не гореща/ вода и препарат.
- Ако използвате керамичен съд /по-добрата алтернатива пред тефлона/, не се учудвайте, ако леко не напука /като мрежичка/. Нормално е.
Да, при по-скъпите керамични съдове това не се получава.
- Подредбата - на дъното винаги слагате зеленцуците, а над тях - всичко друго. Картофите искат доста време, особено като са нарязани на по-едри шайби.
- Слоукукърът е икономичен и няма проблем да го оставите да работи вечер на нощна. И без това няма за къде да бързате.
- Не препълвайте повече от 2/3 съда, както и не го оставяйте празен! Ценете топлия въздух и му дайте добър простор за работа.
- Противно на популярното мнение, тези бавни готвачи не стават за претопляне, не си струва времето да чакате вече стотвена храна да се стопли.
И един последен, 11ти съвет, бакшиш...
:jumpeveryone:
Първите 3-4 пъти винаги ще се издъните, ако сте новак. След това вече ще влезете във форма :)
:jumprope:
Надявам се, че съм бил полезен и...вкусен :) :pink:
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Десетте правила на бавния готвач - за новаци в бавното готвене

Мнениеот penelopa » 17 Фев 2016, 09:21

Благодаря за съветите, на мен лично ще ми свършат работа, защото наистина съм новачка със слоукукъра :grin: . Тази събота мисля да го пробвам за пръв път :grin:
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Десетте правила на бавния готвач - за новаци в бавното готвене

Мнениеот Pipilota » 17 Фев 2016, 10:27

Тук не съм съгласна. :) Ако искаш яденето ти и най-вече зеленчуците да не стават на каша, определено нямат работа най-отдолу, а обратно. Но всъщност като се замисля, мжое да зависи и от самия слоукукър.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Десетте правила на бавния готвач - за новаци в бавното готвене

Мнениеот analizatorka » 23 Фев 2016, 15:12

Pipilota написа:Тук не съм съгласна. :) Ако искаш яденето ти и най-вече зеленчуците да не стават на каша, определено нямат работа най-отдолу, а обратно. Но всъщност като се замисля, мжое да зависи и от самия слоукукър.


Аз харесвам всичко да ми е на каша, значи е за мен. :grin:
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Десетте правила на бавния готвач - за новаци в бавното готвене

Мнениеот Snejna » 11 Окт 2016, 10:58

analizatorka написа:
Pipilota написа:Тук не съм съгласна. :) Ако искаш яденето ти и най-вече зеленчуците да не стават на каша, определено нямат работа най-отдолу, а обратно. Но всъщност като се замисля, мжое да зависи и от самия слоукукър.


Аз харесвам всичко да ми е на каша, значи е за мен. :grin:

Оф, ужас, особено броколи на каша, няма по-голяма гадост от това! :front:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Десетте правила на бавния готвач - за новаци в бавното готвене

Мнениеот Mauritius » 11 Окт 2016, 11:18

Мен бавното готвене ме изнервя, не обичам да се въртя в кухнята или да чакам дълго време да стане яденето. Направо ще ми се изчака чакането с този слоукукър :lol: . Колкото и да готви сам, какно е това цял ден да ти стои на печката?!
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron