Корекция на зъбите след травма в детство.

Корекция на зъбите след травма в детство.

Мнениеот Бижу » 17 Окт 2011, 22:50

Здравейте,

надявам се да получа сериозен съвет от специалист в областта на зъбната медицина, защото синът ми се нуждае от сериозна корекция на зъбите. Когато беше 3,5 годишен, при скачане в креватчето удари предните си горни зъби в ръба на страничната табла. Зъбките бяха силно изкривени навътре. Получи и силен посттравматичен лицев оток. Правихме снимка в Лицево-челюстна хирургия на МА, нямаше травма на челюстта. Зъбите се изправиха след няколко месеца. След време, когато дойде ред за сменянето им, се оказа, че на първи млечен зъб горе в ляво, коренът въобще не се е резорбирал и беше изваден с корен, защото първи горен в дясно беше вече сменен и поникна постоянния зъб. Оказа се, че са изместени зародишите на постоянните зъби и горните първи и втори резци израснаха на криво. Но трети горен в ляво въобще не поникна! Оказа се че лежи зад зъбите напълно покрит от тъкан в небцето.
При направена консултация със хирург и ортодонт, ни посъветваха да изчакаме докато сина ми порасне, челюстта се оформи и спре да расте и тогава да се предприеме нещо.
Нужен ми е съвет къде и към какъв стоматологичен специалист трябва да се обърнем, защото преди време ни обясниха, че изтеглянето на скрития зъб и наместването му на празното място, на което трябва да бъде, е по-сложна процедура и едва след това може да се сложат брекети за изправяне на горните зъби. Бих искала сериозен лекар, който е наясно как се прави това и резултатът да е качествен.

Благодаря предварително на всички, които ще се отзоват по темата ми.
Аватар
Бижу
 
Мнения: 13
Регистриран на: 29 Сеп 2011, 12:51

Re: Корекция на зъбите след травма в детство.

Мнениеот Violetta » 31 Окт 2011, 01:54

Трябва ви много сериозен специалист. Опитайте тук.
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Корекция на зъбите след травма в детство.

Мнениеот southern_sun » 08 Ное 2011, 11:01

Violetta, е права трябва да се обърнете към специалист за професионално мнение. Само, че не знам от кой град сте за да ви насоча до колкото мога.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Корекция на зъбите след травма в детство.

Мнениеот Даниела Стоянова » 14 Ное 2011, 16:01

Аз не съм имала травма в детството, но от малка съм с криви зъби и едва сега когато станах на 30 реших да си оправям зъбите със скоби. Моя стоматолог ми предложи брекети, но ми идват малко скъпи и за това си сложих скоби. Ходих така по малко от година и да ви кажа има ефект. Макар и на тази възраст зъбите ми се оправиха, а бяха доста зле. Горните кучешки ми бяха почти на небцето, сега са си съвсем на място.
Даниела Стоянова
 
Мнения: 123
Регистриран на: 05 Авг 2011, 13:42

Re: Корекция на зъбите след травма в детство.

Мнениеот Margo » 28 Ное 2011, 14:24

Бижу написа:Здравейте,

надявам се да получа сериозен съвет от специалист в областта на зъбната медицина, защото синът ми се нуждае от сериозна корекция на зъбите. Когато беше 3,5 годишен, при скачане в креватчето удари предните си горни зъби в ръба на страничната табла. Зъбките бяха силно изкривени навътре. Получи и силен посттравматичен лицев оток. Правихме снимка в Лицево-челюстна хирургия на МА, нямаше травма на челюстта. Зъбите се изправиха след няколко месеца. След време, когато дойде ред за сменянето им, се оказа, че на първи млечен зъб горе в ляво, коренът въобще не се е резорбирал и беше изваден с корен, защото първи горен в дясно беше вече сменен и поникна постоянния зъб. Оказа се, че са изместени зародишите на постоянните зъби и горните първи и втори резци израснаха на криво. Но трети горен в ляво въобще не поникна! Оказа се че лежи зад зъбите напълно покрит от тъкан в небцето.
При направена консултация със хирург и ортодонт, ни посъветваха да изчакаме докато сина ми порасне, челюстта се оформи и спре да расте и тогава да се предприеме нещо.
Нужен ми е съвет къде и към какъв стоматологичен специалист трябва да се обърнем, защото преди време ни обясниха, че изтеглянето на скрития зъб и наместването му на празното място, на което трябва да бъде, е по-сложна процедура и едва след това може да се сложат брекети за изправяне на горните зъби. Бих искала сериозен лекар, който е наясно как се прави това и резултатът да е качествен.

Благодаря предварително на всички, които ще се отзоват по темата ми.

Една приятелка в момента се бори с този проблем със сина си. Като малък си изкъртва зъба и се наложи да му се направи снимка, стоматоложката каза, че няма корен и на мястото на изкъртения зъб няма да излезне нов. Сега се налага да му се слагат скоби и след това да му се поставя металокерамика. Ужас!!!
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Корекция на зъбите след травма в детство.

Мнениеот Бижу » 30 Ное 2011, 12:10

southernsun написа:Violetta, е права трябва да се обърнете към специалист за професионално мнение. Само, че не знам от кой град сте за да ви насоча до колкото мога.

От София съм.

Не си представяйте някакво ужасно изкривяване, обаче. Просто горните резци и вторите зъби са леко изместени напред, а третият зъб от едната страна липсва в редицата от зъби, и лежи в небцето, както писах. Изкривяването не е фрапиращо, но разбира се е неприятно и бихме искали да го коригират, защото е сложно, заради скрития под тъканта на небцето зъб..
Аватар
Бижу
 
Мнения: 13
Регистриран на: 29 Сеп 2011, 12:51

Re: Корекция на зъбите след травма в детство.

Мнениеот Даниела Стоянова » 02 Дек 2011, 14:32

Бижу написа:
southernsun написа:Violetta, е права трябва да се обърнете към специалист за професионално мнение. Само, че не знам от кой град сте за да ви насоча до колкото мога.

От София съм.

Не си представяйте някакво ужасно изкривяване, обаче. Просто горните резци и вторите зъби са леко изместени напред, а третият зъб от едната страна липсва в редицата от зъби, и лежи в небцето, както писах. Изкривяването не е фрапиращо, но разбира се е неприятно и бихме искали да го коригират, защото е сложно, заради скрития под тъканта на небцето зъб..

И моите бяха така, имах на небцето два кучешки, не се тревожете, всичко ще е наред! Ще се оправят зъбките на детето!
Даниела Стоянова
 
Мнения: 123
Регистриран на: 05 Авг 2011, 13:42

Re: Корекция на зъбите след травма в детство.

Мнениеот tweety » 02 Дек 2011, 14:34

Бижу написа:
southernsun написа:Violetta, е права трябва да се обърнете към специалист за професионално мнение. Само, че не знам от кой град сте за да ви насоча до колкото мога.

От София съм.

Не си представяйте някакво ужасно изкривяване, обаче. Просто горните резци и вторите зъби са леко изместени напред, а третият зъб от едната страна липсва в редицата от зъби, и лежи в небцето, както писах. Изкривяването не е фрапиращо, но разбира се е неприятно и бихме искали да го коригират, защото е сложно, заради скрития под тъканта на небцето зъб..

След като сте от София, защо не се обърнете към д-р Камбов, той дори е консултат във форума?
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Корекция на зъбите след травма в детство.

Мнениеот ceciii » 12 Апр 2012, 16:15

Оххх и ние имахме подобно изживяване - малката падайки, си удари зъбките в един бордюр и направо беше нещо страшно. Не й се виждаха горните две зъбчета като се усмихваше :? Веднага я заведохме при стоматолог - хирург и той ни успокои, че не нещо страшно, че зъбките сами ще се покажат навън, че няма как да се засегне корена на постоянното зъбче, защото е много мъничка... Така и стана :) Много се бяхме притеснили, но за щастие се разминахме само с уплаха и малко кръв.
ceciii
 
Мнения: 27
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:43

Re: Корекция на зъбите след травма в детство.

Мнениеот southern_sun » 17 Апр 2012, 15:11

Много дълъг процес е на възстановяването на зъби след травма особено когато зъбите не са млечни, а постоянни.Една приятелка има този проблем и не го реши докато не си сложи метало-керамика на преди два зъба.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта