Ще се борим ли за храна и територия след години заради промените в климата?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Ще се борим ли за храна и територия след години заради промените в климата?

Мнениеот irka » 27 Май 2016, 12:02

Специалистите прогнозират, че през следващите години на този век ще се увеличат климатичните бежанци от Близкия Изток и Северна Африка. Там ще станат много високи температурите и ще е много трудно или невъзможно да се живее. Това ще доведе до изселването на хората. Аз мисля, че и на други места ще се получи този ефект и много територии ще се обезлюдат. Притеснявате ли се от промените, които стават в климата? Смятате ли, че освен политически ще бъдем принудени да приемаме и климатични бежанци? Като знам сега какви са нагласите, май ще настанат още по-тежки времена и ще настъпи по-сериозна борба за ресурси, територия и оцеляване. Опасявате ли се, че ако не за нас, то за нашите деца и внуци ще бъде ад на земята заради тежки климатични условия и стълкновения между хората заради храна, вода и територия?
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Ще се борим ли за храна и територия след години заради промените в климата?

Мнениеот qwerryyy » 27 Май 2016, 12:31

Ами като им оставяме такова наследство, изобщо не ги чака лека съдба, затриваме се като създания просто :) Динозаврите може да са умрели от метеорит, но ние сами ще се изтрепем. :mrgreen:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Ще се борим ли за храна и територия след години заради промените в климата?

Мнениеот kalinka-kuku » 27 Май 2016, 13:01

отсега се борим за ресурси, а с времето битката ще става по-жестока, когато опре ножа до кокала на всички ни..
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Ще се борим ли за храна и територия след години заради промените в климата?

Мнениеот black » 27 Май 2016, 13:22

И аз мисля, че още нищо не сме видели. Сега не можем да се справим с проблемите на бежанците, пък като почнем да измираме от суша, глад и жажда не знам какво ще правим. Сега сме презадоволени с всичко и не оценяваме какво имаме, но ми се струва, че ще паднем от много високо и битката ще бъде на живот и смърт. Като при праисторическите хора :mrgreen: , голяма ирония!
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Ще се борим ли за храна и територия след години заради промените в климата?

Мнениеот iwoni » 27 Май 2016, 14:13

Като гледам още сега как се промени климата и какви аномалии има понякога, чак страх ме хваща. Нали казват, че с всяка изминала година температурите на земята се покачват. Ако станат над 45 градуса в тези райони, не знам как ще се спасяват хората по друг начин, освен да търсят по-добри условия някъде другаде. Сигурно ще има напрежение между новодошли и местни, и сега се случват тези неща, макар и по други причини.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Ще се борим ли за храна и територия след години заради промените в климата?

Мнениеот kauda » 27 Май 2016, 15:33

black написа:И аз мисля, че още нищо не сме видели. Сега не можем да се справим с проблемите на бежанците, пък като почнем да измираме от суша, глад и жажда не знам какво ще правим. Сега сме презадоволени с всичко и не оценяваме какво имаме, но ми се струва, че ще паднем от много високо и битката ще бъде на живот и смърт. Като при праисторическите хора :mrgreen: , голяма ирония!

Хич няма да се смеем тогава, но ще сме измрели, внуците ни да му мислят, което поставя въпроса, трябва ли да сме толкова гадни, да създаваме поколения, които да измират после.. :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Ще се борим ли за храна и територия след години заради промените в климата?

Мнениеот mamina » 27 Май 2016, 17:01

Не мога да си представя в какви условия ще живеят следващите поколения. Сигурно филмите, които направиха на тази тематика като "Воден свят" или онзи, в който всичко замръзваше и настъпваше страшен студ, ще се окажат пророчески.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Ще се борим ли за храна и територия след години заради промените в климата?

Мнениеот analizatorka » 30 Май 2016, 10:57

Сега пак започнаха наводнения, проблеми. Яко прецакваме и близкото, и далечното бъдеще.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Ще се борим ли за храна и територия след години заради промените в климата?

Мнениеот kauda » 16 Юни 2017, 15:36

Да, може и да са пророчески филмите за това, което ни очаква в бъдеще. Но рано или късно хората ще бъдат принудени да търсят алтернативни начини да оцелеят, може би тогава няма да са толкова важни телефоните и модерните дрехи, а ще се стремим към къшей хляб. Рано или късно това разхищение ще бъде наказано.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта