Разминаването между опаковка и съдържание

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Разминаването между опаковка и съдържание

Мнениеот YoLindi » 31 Май 2016, 11:39

Случвало ли ви се е да си купите нещо за ядене - гледате го на кутията изглежда страхотно, голямо по размер, прелива от крем или плънка и още преди да го разопаковате почват да ви текат слюнки? Отваряте го и разочарованието е пълно - съдържанието е бледо подобие на това, което е показано на опаковката. Или си поръчвате в ресторант дадено ястие, което ви е привлякло с външния си вид и накрая ви донасят някаква чиния и вътре се мъдри зле изглеждащ буламач? Как реагирате в такъв случай? С кое по-често ви се случва такова разминаване - с опаковани хранителни продукти или в заведение? Оправдавате ли такава лъжа от страна на производителите и в името на маркетинга?
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Разминаването между опаковка и съдържание

Мнениеот Harmony » 31 Май 2016, 12:33

Ясно е, че маркетингът затова е измислен да представи продукта като нещо невиждано, неустоимо и лъскаво :lol: . И върши работа, доста често се подлъгваме. Аз един път реших да пробвам от тези полуготовите пици в кутиите. Толкова апетитно изглеждаше и просто ми се прияде и реших да ги пробвам. Определено нищо общо нямаше показаното на кутията с това вътре :lol: . И не повторих.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Разминаването между опаковка и съдържание

Мнениеот Snejna » 31 Май 2016, 13:36

Не ми се е случвало да попадна на нещо толкова по-различно. Да на опаковката нещата винаги са по-излъскани, но отвътре е горе долу очаквано. АКо не ми хареса просто не си купувам отново даден продукт, не отдавам голямо значение на въшността, за разлика от вкуса. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Разминаването между опаковка и съдържание

Мнениеот draga.mihova » 31 Май 2016, 16:43

Доста е подвеждащо отвън да ти го представят по един начин, а отвърте да е направо подигравка. Така ти убиват всякакво желание да го опиташ даже. Аз веднъж си поисках парите обратно за ястие в ресторант, което на снимката в менюто беше почти препълнило чинията и беше с продукти, които изобщо не присъстваха в моята чиния. А за грамажа на моята порция изобщо няма да споменавам!
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Разминаването между опаковка и съдържание

Мнениеот Krum » 31 Май 2016, 16:54

А, то се предполага, че повечето неща не изглеждат като опаковката си, аз дори бих се учудил, ако попадна на нещо, което прилича на това, което е на картинката.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Разминаването между опаковка и съдържание

Мнениеот bojo_kolev » 01 Юни 2016, 13:13

Абе има доказали се фирми, които не си позволяват такива волности и не можеш да се изненадаш от показаното и сложеното вътре. Мисля, че зависи от фирмата и ако държи на името си и качеството не би си позволила такова нещо. Същото се отнася и за ресторантите.
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Разминаването между опаковка и съдържание

Мнениеот Anka » 01 Юни 2016, 14:00

bojo_kolev написа:Абе има доказали се фирми, които не си позволяват такива волности и не можеш да се изненадаш от показаното и сложеното вътре. Мисля, че зависи от фирмата и ако държи на името си и качеството не би си позволила такова нещо. Същото се отнася и за ресторантите.

Не се сещам за големи примери, където разлика да няма изобщо, даже май изобщо не се сещам, винаги на опаковката изглежда по-лъскаво.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Разминаването между опаковка и съдържание

Мнениеот PasDeDeux » 01 Юни 2016, 15:33

В ресторант рядко може да се получи разминаване между поръчано и това, което ти сервират. Или поне на мен не ми се е случвало. Имала съм разочарования, но те по-скоро са били свързани със вкуса. Просто някоя подправка или нещо друго не ми е допаднало.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Разминаването между опаковка и съдържание

Мнениеот Pipilota » 30 Авг 2016, 10:50

PasDeDeux написа:В ресторант рядко може да се получи разминаване между поръчано и това, което ти сервират. Или поне на мен не ми се е случвало. Имала съм разочарования, но те по-скоро са били свързани със вкуса. Просто някоя подправка или нещо друго не ми е допаднало.

Ако има снимка, може да се получи голямо разминаване. :) Случвало ми се е в най-известната сладкарница - Неделя, да отида да си поръчам мелба. В съдържанието не пишеше нищо. Попитах какво да очаквам, казаха ми " Плодове, пръчици, пурички" не помня още какво, но доста прилични неща за мелба. :) Мелбата ми беше 2 топки сладолед и 1 парче изсъхнал портокал. :mrgreen: Е кажи ми, как да не се размина? :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Разминаването между опаковка и съдържание

Мнениеот klara » 01 Сеп 2016, 17:23

Pipilota написа:
PasDeDeux написа:В ресторант рядко може да се получи разминаване между поръчано и това, което ти сервират. Или поне на мен не ми се е случвало. Имала съм разочарования, но те по-скоро са били свързани със вкуса. Просто някоя подправка или нещо друго не ми е допаднало.

Ако има снимка, може да се получи голямо разминаване. :) Случвало ми се е в най-известната сладкарница - Неделя, да отида да си поръчам мелба. В съдържанието не пишеше нищо. Попитах какво да очаквам, казаха ми " Плодове, пръчици, пурички" не помня още какво, но доста прилични неща за мелба. :) Мелбата ми беше 2 топки сладолед и 1 парче изсъхнал портокал. :mrgreen: Е кажи ми, как да не се размина? :lol:


Явно плодовете им са били привършили :lol: . Такива случаи колкото искаш. И чинно си го изяждаме, даже не правим забележка.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта