Има ли за вас значение пола на детето?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Има ли за вас значение пола на детето?

Мнениеот miron » 03 Юни 2016, 15:08

Има ли значение и за мъжете и за жените, какъв ще е пола на детето? Сякаш всеки си мечтае за нещо, но има ли случай, в който това желение да толкова силно, че да бъде от значение?! Скоро ще ми се роди дете и винаги съм мислил, че ще имам момче и не съм сигурен как бих приел, ако се окаже момиче, наистина за мен пола има значение, не само заради историята с наследяването на рода, но и с идеята, че бих създал по-голяма близост. Има ли други, за които е от значение пола на детето и какво се случва, ако детето не бъде желания пол?! :roll:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Има ли за вас значение пола на детето?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Юни 2016, 15:14

Мироне, честито. Реално и момиче и момче - все ще го изгледате. :)
Да има някакво значение пола, но чак голямо - не мисля. По-скоро трябва да свикнеш с нагласата, и да не се лъжем, да преодолееш разочарованието. Предполагам, че опасенията ти са от това, да не би случайно да се окаже, че няма да обичаш достатъчно детето ти, ако бъде момиче. Няма такава опасност. Но вярно, има и случаи на жени дори, изчаткали, ако не получат желаното дете. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Има ли за вас значение пола на детето?

Мнениеот miron » 03 Юни 2016, 15:16

Да, такива са ми опасенията, дали наистина ще изпитвам любов и желание за защита към детето, ако то не е това, което винаги съм си представял. Дали няма да прецакам работите. :roll:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Има ли за вас значение пола на детето?

Мнениеот ivoblinc » 03 Юни 2016, 15:50

Това за прецакването си зависи само от теб. Но като хванеш за първи път малкото човече и усетиш, че би направил всичко за него, едва ли ще си мислиш дали е момче или момиче, това просто ще е твоето дете.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Има ли за вас значение пола на детето?

Мнениеот kauda » 03 Юни 2016, 15:53

Има много примери в историята за това, че хора държат много на определен пол. Това обаче е било по-актуално в миналото, макар че и сега има най-вече мъже, които държат на определен пол - разбира се на син. Преди нашите баби са оставали без наследство, само защото са били жени, оставяли са ги без вечеря, държали са се пренебрежително, само защото са били жени, а не мъже.Не е било честно и сега не е нормално изобщо в наши дни пола да има някакво значение.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Има ли за вас значение пола на детето?

Мнениеот Lyomi » 06 Юни 2016, 13:42

Още нямам деца, но не робувам на желанието даимам задължително момиче или момче. Каквото и да е, няма да го връщам я :lol: . Най-честно ще е ако първото ми дете някога е момиче, то второто да е момче или обратното. Най-интересно е така, да имаш и от двата вида :grin: . Но това е Божа работа вече, каквото дойде.
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Има ли за вас значение пола на детето?

Мнениеот kauda » 25 Юли 2016, 15:35

Всичко е хубаво и дали ще е момиче или момче, няма значение, освен по външните показатели. Всичко останало е от значение от възпитанието на детето.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Има ли за вас значение пола на детето?

Мнениеот qwerryyy » 25 Юли 2016, 16:38

kauda написа:Всичко е хубаво и дали ще е момиче или момче, няма значение, освен по външните показатели. Всичко останало е от значение от възпитанието на детето.
много точно казано, много се дразня на това постоянно навиране на толерантност.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Има ли за вас значение пола на детето?

Мнениеот Kaya » 26 Юли 2016, 10:50

Най-досадно ми беше сега през бременността всички постоянно ме питаха какво ще е - дали момче или момиче. Направо кошмарно беше, а то не искаше да се покаже и общо взето чаках до края на 5 месец, за да разбера. Но ненужно напрежение е това и тея въпроси дразнят! важното е да е здраво детето, да расте щастливо, а не дали е момче или момиче. Това няма значение, единствената разлика е в няколко парцала.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Има ли за вас значение пола на детето?

Мнениеот roksana » 26 Юли 2016, 11:25

Kaya написа:Най-досадно ми беше сега през бременността всички постоянно ме питаха какво ще е - дали момче или момиче. Направо кошмарно беше, а то не искаше да се покаже и общо взето чаках до края на 5 месец, за да разбера. Но ненужно напрежение е това и тея въпроси дразнят! важното е да е здраво детето, да расте щастливо, а не дали е момче или момиче. Това няма значение, единствената разлика е в няколко парцала.


Любопитството повече те е мъчило май, отколкото въпросите на хората :smile: . Явно е било срамежливо бебечето. Какво значение има дали е момиче или момче? Нали никой няма да го върне, на семейството си е!
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта