Как да се държа в ролята на мащеха?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Как да се държа в ролята на мащеха?

Мнениеот Elica » 09 Юни 2016, 12:45

Излизам с един мъж от няколко месеца, той е разведен от година и има дъщеря на 6 години. Тя често му гостува, а той вече иска да се запознаем с нея. Много се притеснявам, защото не знам как трябва да се държа, като гаджето на татко ѝ, предполагам, че тя като всяко дете, неразбиращо какво се случва, ще реши, че аз съм причината за раздялата с майка ѝ. Някоя от вас, ако е била мащеха (доста грозна дума :mad: ), нека сподели кое е най-адекватното и правилно държание към детето. Нямам желание да заставам пред нея в ролята на майка, но и не искам да си създаваме проблеми, а да ме приеме, понеже с баща ѝ сме доста близки и определено мислим за сериозно съвместно бъдеще. Наясно съм, че отношенията ни с малката са определящи за бъдещето ни с приятеля ми. :-|
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как да се държа в ролята на мащеха?

Мнениеот svetlozara » 09 Юни 2016, 14:12

Излизала съм с мъж с дете и това ми е било най-трудно. Нещо, кеото е много важно, то наистина е да не се опитваш да заемеш мястото н амайката, Бъди приятелка с малката, играй с нея, разхождай я, обгрижвай я, но не заставай между нея и баща ѝ. Ако имаш мнение по въпрос, който не те засяга, било то по възпитание или друго, си замълчи, а след това можеш да го обсъдиш с половинката ти, освен ако той не смята, че отношенията му с детето му са си лично негови и не са твоя работа. :) Доста е трудно да успееш да лавираш в тази ситуация.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Как да се държа в ролята на мащеха?

Мнениеот ramimni » 09 Юни 2016, 14:27

Трудно е, защото трябва да се съобразяваш и с бащата, и с дъщерята. След толкова скорошен развод и двамата още не са преодолели някои неща и са като ранени животинки. И най-дребното може да предизвика негативна реакция. Много търпение и любов е нужно, за да покажеш, че не си някоя натрапница, а човек, който има сериозни намерения.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Как да се държа в ролята на мащеха?

Мнениеот asdddwww » 09 Юни 2016, 15:26

Ами да, трябва да внимаваш бая. :)
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Как да се държа в ролята на мащеха?

Мнениеот Elica » 09 Юни 2016, 15:49

Не знам направо, как ще се справям. Малката наистина е миличка, от това, което съм чувала, като всяко дете, но предполагам, че се чувства объркана от скорошния развод, въпреки че не живеят заедно от повече от година, то детето все още усеща проблеми. Досега баща му не я е запознавал с никоя друга жена.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как да се държа в ролята на мащеха?

Мнениеот Lisica » 09 Юни 2016, 16:39

леле, доста сложна ситуация. :) помня като се запознах с моята мащеха, направо я ненавиждах, мислих, че е много гадна, от типа на някоя от Снежанка. Те приказките се виновни. Бях на 8 и мислих, че ще иска да ме отрови и не ядях нищо приготвено от нея :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Обаче после с времето свикнах с нея, но постепенно, тя се държеше много добре. :) Сега си имам сестричка, която е на 13 и е много сладка и се разбираме добре, гостуваше ми при моята майка, но определено докато свикна с новата си "мама" беше много трудно. :) Така че успех и се зареди с огромно търпение! :)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Как да се държа в ролята на мащеха?

Мнениеот pravilno » 09 Юни 2016, 17:19

Такива отношения в началото винаги са обтегнати. Иска си време и подход, за да тръгнат нещата гладко. Сигурно и обиди и номера ще има от малката, но се постаряй да не приемаш лично нещата.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46


Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron