С какво да премахна петната от трева по дрехите?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

С какво да премахна петната от трева по дрехите?

Мнениеот klara » 09 Юни 2016, 16:08

petno ot treva.jpg
petno ot treva.jpg (4.7 KiB) Прегледано 1215 пъти

С двама малчугани съм вкъщи и като е хубаво времето често изпадам в отчаяние, защото големият вечно е с петна по дрехите. Понякога чисто нови дрехи са съсипани след разходката в парка и играта в тревата. А живеем и в къща и имаме хубава градина с райграс, на която тичат и се забавляват страхотно. Радвам се, че имат място, където да лудуват и да прекарват времето си, но вярвате ли ми, че направо ми се реве като видя озеленените дрехи. Кажете с какво мога да ги премахна? Само с обикновеното изпиране не става.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: С какво да премахна петната от трева по дрехите?

Мнениеот pravilno » 09 Юни 2016, 17:28

на бели дрехи съм пробвала с бял оцет и се поизчистиха, но на цветни дрехи не знам как ще се отрази киселината от оцета. Да не се обезцвети мястото?
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: С какво да премахна петната от трева по дрехите?

Мнениеот julianne » 10 Юни 2016, 08:52

Когато обработвам петното, докато е прясно още, има по-голям ефект и се изчиства. Аз натърквам с Тест гел, този за съдовете. Маха се и като мине и през пералнята после, съвсем се получава.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: С какво да премахна петната от трева по дрехите?

Мнениеот iwoni » 10 Юни 2016, 09:38

Може смешно да ви звучи, но в интернет прочетох, че с водка също ставало :lol: . Язък, вместо да си я пийваме, сега и за петна от трева ще я хабим :lol: .
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: С какво да премахна петната от трева по дрехите?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Юни 2016, 10:42

pravilno написа:на бели дрехи съм пробвала с бял оцет и се поизчистиха, но на цветни дрехи не знам как ще се отрази киселината от оцета. Да не се обезцвети мястото?

Бял оцет?! Какво представлява, като препарат за почистване ли е? :eek:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: С какво да премахна петната от трева по дрехите?

Мнениеот Bambaa » 10 Юни 2016, 13:53

Има винен оцет и бял. Белият е ябълков :smile: . Вениш не може много да ги маха петната от трева. Винаги са ми били голям проблем.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: С какво да премахна петната от трева по дрехите?

Мнениеот Mon_ton » 10 Юни 2016, 14:18

Bambaa написа:Има винен оцет и бял. Белият е ябълков :smile: . Вениш не може много да ги маха петната от трева. Винаги са ми били голям проблем.

не е ябълков, белия оцет. Има си ябълков и винен оцет, а има и бял оцет. Той е с ниска киселинност и се използва повече за домакинството. Знам, че е резултат от ферментацията на дестилиран алкохол. Може и да се яде, но повече се използва в домакинството. Ябълковия оцет определено не е бял оцет (освен че на цвят спрямо винения се доближава). :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: С какво да премахна петната от трева по дрехите?

Мнениеот mamina » 10 Юни 2016, 15:42

В тази тема научих, че има бял оцет за почистване в домакинството :grin: . Той къде се продава? Ако го знаех това преди една година, когато не можах да прежаля една бяла риза на сина именно заради такива петна!
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: С какво да премахна петната от трева по дрехите?

Мнениеот Lollipop » 10 Юни 2016, 16:44

mamina написа:В тази тема научих, че има бял оцет за почистване в домакинството :grin: . Той къде се продава? Ако го знаех това преди една година, когато не можах да прежаля една бяла риза на сина именно заради такива петна!

И аз сега научавам за него. :) Ама до колкото схващам си става и за ядене.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: С какво да премахна петната от трева по дрехите?

Мнениеот exotic » 13 Юни 2016, 14:45

Lollipop написа:
mamina написа:В тази тема научих, че има бял оцет за почистване в домакинството :grin: . Той къде се продава? Ако го знаех това преди една година, когато не можах да прежаля една бяла риза на сина именно заради такива петна!

И аз сега научавам за него. :) Ама до колкото схващам си става и за ядене.


Мисля, че го водят като по-здравословен от другите видове. И за маринати става, и за овкусяване на салати. Виждала съм на немската фирма, забравих й името, с кетчупите :???: .
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта