Кои са симптомите, че имаме хормонален дисбаланс?

Кои са симптомите, че имаме хормонален дисбаланс?

Мнениеот YoLindi » 14 Юни 2016, 11:08

От един-два месеца се чувствам прекалено емоционална, нервирам се и се ядосвам за дребни неща, които просто ме изкарват от равновесие. Интересното е, че това не е преди да ми дойде, а и доста преди и след мензиса. Първото, което ми хрумна, е дали всичко е наред с хормоните ми. Как мога да разбера дали имам хормонален дисбаланс? Кои са симптомите и какви могат да бъдат причините?
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Кои са симптомите, че имаме хормонален дисбаланс?

Мнениеот Rali_hr » 14 Юни 2016, 11:20

Изпълни ми душата, като прочетох любимата ми дума :front: :front: :front: :front: . Направо ми призля, та като изключим това, хормоналния дисбаланс може да се познае и по това, ако ти е често топло, после студено и цялостно неразположение.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кои са симптомите, че имаме хормонален дисбаланс?

Мнениеот red_eyes » 14 Юни 2016, 11:51

Аз имах проблеми с кожата. Постоянно все ми се появяваха разни пъпки, все едно пак бях тийнейджърка :sad: .
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Кои са симптомите, че имаме хормонален дисбаланс?

Мнениеот mamina » 14 Юни 2016, 12:33

Имам позната, която рано й започна менопаузата и постоянно се оплакваше, че не може да спи, а топлите и студените вълни също бяха налице. Извън тази причина, когато не е месечния цикъл или менопаузата поводът, неприятностите могат да се дължат и на щитовидната жлеза затова не бива да пренебрегваме тези неща.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Кои са симптомите, че имаме хормонален дисбаланс?

Мнениеот dessiblond » 14 Юни 2016, 13:49

Аз се сещам за окосмяването. При жените появата на нетипично окосмяване по лицето отдалече е сигнал за такива проблеми.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Кои са симптомите, че имаме хормонален дисбаланс?

Мнениеот niya_mazova » 29 Юни 2016, 13:18

Рязкото напълняване също показва, че нещо не е наред с хормоните.
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Кои са симптомите, че имаме хормонален дисбаланс?

Мнениеот puzzelbrain » 13 Юли 2016, 20:46

YoLindi написа:От един-два месеца се чувствам прекалено емоционална, нервирам се и се ядосвам за дребни неща, които просто ме изкарват от равновесие. Интересното е, че това не е преди да ми дойде, а и доста преди и след мензиса. Първото, което ми хрумна, е дали всичко е наред с хормоните ми. Как мога да разбера дали имам хормонален дисбаланс? Кои са симптомите и какви могат да бъдат причините?


Здравей, темата не е много нова, но ако още имаш този проблем и въпрос:
Най-честите симптоми са: Нетипично окосмяване, необичайно емоционално състояние с чести промени на настроението, обриви по тялото. Разбира се най-добре е просто да си пуснеш едни хормонални изследвания. Най-често хормонално нарушение при жените идва от заболявания на щитовидната жлеза (Хашимото и други). Симптомите при проблем с щитовидната са болки в мускулите и ставите, скованост; необяснимо покачване на теглото; постоянно усещане на умора и студ; подпухнало лице с бледа кожа, изсъхване на кожата; констипация;
Мedical laboratory assistant
Аватар
puzzelbrain
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Юли 2016, 20:22

Re: Кои са симптомите, че имаме хормонален дисбаланс?

Мнениеот viking » 14 Юли 2016, 09:42

На мен често ми се случва да си меня настроението. Моят мъж вече трудно ме изтърпява. Трябва да си пусна и аз едни изследвания.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Кои са симптомите, че имаме хормонален дисбаланс?

Мнениеот Anka » 14 Юли 2016, 12:00

Наистина ако се дразните бързо, или бързо се разстройвате, разревавате се, изнервяте се, постоянно ви е горещо и се чувствате изморени значи нещо не е наред с хормоните. Ако се чувствате наред, лошото е, че пак може да имате хормонални проблеми. :-|
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Кои са симптомите, че имаме хормонален дисбаланс?

Мнениеот annamaria » 03 Авг 2016, 11:32

всяка промяна в поведението без видима причина може да е поради някаква промяна в хормоните, дори и само временна. жените имаме причина най-малко два пъти месечно да усещаме такива промени...
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron