Кои козметични продукти е препоръчително да държим в хладилника?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Кои козметични продукти е препоръчително да държим в хладилника?

Мнениеот magda » 21 Юни 2016, 17:00

Може да ви прозвучи странно, но искам да се допитам до форумките по един въпрос. Кой вид козметика може да се държи в хладилника и даже е препоръчително за нея да е там? В тези летни горещини забелязвам, че на тази, която аз използвам, високите температури не й се отразяват благотворно. Винаги в чантата си нося най-малкото червило и няма да ви обяснявам на какво прилича. Не можем да помъкнем хладилника с нас, но вкъщи можем да съхраняваме някои продукти. Правите ли го и с кой вид козметика? Какви са плюсовете от това?
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Кои козметични продукти е препоръчително да държим в хладилника?

Мнениеот Malina » 21 Юни 2016, 17:10

В хладилника държа само естествените масла. :) Другото го държа в стаята. Червилата и балсамите се разтопяват, но .. то е странно да си стоят в хладилника, те се ползват предимно навън, но могат да бъдат съхранени там де. ;)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Кои козметични продукти е препоръчително да държим в хладилника?

Мнениеот klara » 21 Юни 2016, 17:23

Саята, където ми стои козметиката, е със западно изложение и следобяд става ужас. затова кремовете за лице си ги държа в хладилника, защото стават ужасни. Пък и ако с пръстите си вкарвам някакви бактерии, там на хладно да не се размножават много :mrgreen: .
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Кои козметични продукти е препоръчително да държим в хладилника?

Мнениеот lini_leni » 22 Юни 2016, 09:13

Спомням си, че майка ми си държеше червилото за през нощта в хладилника :smile: . На сутринта си слагаше и го пъхаше в чантата. Много странно ми беше това :lol: . Една приятелка, която работеше в парфюмериен магазин, ми каза, че си държи парфюмите в хладилника. Така си запазвали по-дълго качествата и аромата, иначе сухият и топъл въздух им влияел обратното. Аз не бих си ги държала там, да ми се омирише храната :shock: .
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Кои козметични продукти е препоръчително да държим в хладилника?

Мнениеот balsam » 22 Юни 2016, 10:06

За парфюм не съм чувала, че се държи в хладилник. Аз използвам повече биокозметика,к оято се предполага, че е с по-малко консерванти и затова нея я държа в хладилника през лятото.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Кои козметични продукти е препоръчително да държим в хладилника?

Мнениеот Malina » 07 Юли 2016, 15:02

МНого интересно, май аз не обръщам голямо вниамние и всичко си държа в чантата, а определено в хладилник биха някои неща с ечувствали по-добре.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Кои козметични продукти е препоръчително да държим в хладилника?

Мнениеот ramimni » 07 Юли 2016, 15:44

Май има специални термо чанти за козметика, в които можеш да съхраняваш по този начин продуктите, които използваш. За пътуване сигурно са много удобни и практични.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18


Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта