Липса на магнезий, как да си го набавя?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Липса на магнезий, как да си го набавя?

Мнениеот Kaya » 28 Юни 2016, 14:09

Усещам, че с появата на бебето доста ми липсва магнезия, изморена съм, нямам апетит, забравям, схващат ми се мускулите, гади ми се, усещам тревожност. Като цяло съм голяма съвкупност от неудобства и липсва на комфорт. Дори недоспиването не ми влияе толкова зле, а и като цяло бебчето спи доста, та не мога да се оплача от липса на сън. :roll:
Не ми се иска да прибягвам веднага до таблетките с магнезий, затова ми се ще да кажете други начини, чрез които да си го набавям - чрез храната и други методи?
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Липса на магнезий, как да си го набавя?

Мнениеот silver933 » 28 Юни 2016, 14:17

На жена ми взех магнезиево олио, с което се мажеше. Беше много доволна, особено го слагаше по местата, където имаше най-много крампи. Пробвай :) Аз си мажа врата и главата при главоболие.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Липса на магнезий, как да си го набавя?

Мнениеот Rali_hr » 28 Юни 2016, 16:44

Магнезиево олио аз също съм използвала, не е лошо. :) А за храните най-добре да се хапват ядки - кашу, бадеми, соя, тиквени семки най-вече. :) Сега си хапвам ежедневно и положението е по-добре, използвам маслото само когато имам крампи в краката и няколко дни интензивно се мажа.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Липса на магнезий, как да си го набавя?

Мнениеот donni » 28 Юни 2016, 17:19

Повече риба, ако обичаш авокадо, то също съдържа магнезий.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Липса на магнезий, как да си го набавя?

Мнениеот M.Tasheva » 29 Юни 2016, 09:37

Магнезиевото олио ще облекчи схващанията, но едва ли ще помогне за набавянето на магнезий в организма, за това си трябва консултация с лекар и все пак да се подбира храна, която го съдържа. Черен шоколад, банани, бадеми.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Липса на магнезий, как да си го набавя?

Мнениеот Snejna » 29 Юни 2016, 11:52

M.Tasheva написа:Магнезиевото олио ще облекчи схващанията, но едва ли ще помогне за набавянето на магнезий в организма, за това си трябва консултация с лекар и все пак да се подбира храна, която го съдържа. Черен шоколад, банани, бадеми.

Кожата е доста голяма площ за прием на магнезий, пак осигурява някакво прилично количество. ВЕче ако проблемът е много сериозен и става въпрос за голяма липса н амагнезий е друго.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Липса на магнезий, как да си го набавя?

Мнениеот alerfa » 29 Юни 2016, 11:56

Здравейте, аз бих препоръчала probalance минерали и микроелементи , истината е в баланса. Ползваме го у дома редовно от години , немско качество и отлични резултати
alerfa
 
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Юни 2016, 10:51

Re: Липса на магнезий, как да си го набавя?

Мнениеот Snejna » 29 Юни 2016, 12:10

alerfa написа:Здравейте, аз бих препоръчала probalance минерали и микроелементи , истината е в баланса. Ползваме го у дома редовно от години , немско качество и отлични резултати

Таблетки ли са или масло някакво? :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Липса на магнезий, как да си го набавя?

Мнениеот alerfa » 29 Юни 2016, 20:06

здравейте, таблетки са, алкални минерали - комбинация от цитрати, карбонати и глюконати.Без лактоза.
alerfa
 
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Юни 2016, 10:51

Re: Липса на магнезий, как да си го набавя?

Мнениеот Kaya » 29 Юни 2016, 20:10

alerfa написа:Здравейте, аз бих препоръчала probalance минерали и микроелементи , истината е в баланса. Ползваме го у дома редовно от години , немско качество и отлични резултати

Здравей! :) Да попитам, какви симптоми имаше и какво те провокира да започнеш приема на магнезий? :) подобри ли се ?
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта