На млада или възрастна госпожа да се доверя?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

На млада или възрастна госпожа да се доверя?

Мнениеот Jully » 26 Юли 2016, 11:18

Най-накрая след дълги мъки по приема, приеха сина ми в първи клас. Сега стои въпросът дали да избера млада или възрастна госпожа. Имаме възможност да избираме, от госпожа, която е на 30 години и такава с 30 годишен стаж.
Вие какво бихте избрали и какво бихте ме посъветвали? На млада или на възрастна госпожа да се доверя? Да избера опита пред ентусиазма или обратното? :roll:
Интересно ще ми е да разбера,а ко някоя от вас е минала през подобна дилема какъв избор е направила? :roll:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: На млада или възрастна госпожа да се доверя?

Мнениеот ramimni » 26 Юли 2016, 12:17

Аз не бих се водила от годините, а от отзивите за учителката. Бих разпитала за нея и на база на това какво ми кажат за нея, бих направила избора. Нямат значение според мен годините, важното е да има подход към децата и да знае как да ги държи изкъсо, за да не й се качват на главата и в същото време да е като квачка за тях, да ги събира като пиленца :smile: . Това не се учи, или го имаш, или не.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: На млада или възрастна госпожа да се доверя?

Мнениеот Jully » 26 Юли 2016, 13:24

ramimni написа:Аз не бих се водила от годините, а от отзивите за учителката. Бих разпитала за нея и на база на това какво ми кажат за нея, бих направила избора. Нямат значение според мен годините, важното е да има подход към децата и да знае как да ги държи изкъсо, за да не й се качват на главата и в същото време да е като квачка за тях, да ги събира като пиленца :smile: . Това не се учи, или го имаш, или не.

работата е там, че при младата госпожа това е първи випуск, няма от къде да взема информация. :roll:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: На млада или възрастна госпожа да се доверя?

Мнениеот klara » 26 Юли 2016, 13:36

Jully написа:
ramimni написа:Аз не бих се водила от годините, а от отзивите за учителката. Бих разпитала за нея и на база на това какво ми кажат за нея, бих направила избора. Нямат значение според мен годините, важното е да има подход към децата и да знае как да ги държи изкъсо, за да не й се качват на главата и в същото време да е като квачка за тях, да ги събира като пиленца :smile: . Това не се учи, или го имаш, или не.

работата е там, че при младата госпожа това е първи випуск, няма от къде да взема информация. :roll:


Ако изберете нея, ще се учите взаимно - тя как да е класна и вие как да сте родители на първокласник. Всяко начало е трудно, но амбицията и ентусиазмът са много заразителни и помагащи при такава ситуация. Аз бих се доверила на младата учителка. Щом е избрала това поприще и има смелостта да поеме клас още в началото, значи сериозно ще подходи и ще е по-гъвкава при решаването на проблеми и затруднения.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: На млада или възрастна госпожа да се доверя?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Юли 2016, 15:19

Зависи разбира се, трябва да се срещнете и да изберете, така казват. А най-милите разговори са да си направиш един вид интервю с учителя, но това е невъзможно, никой не може да се срещне с учителя и да го разпитва. :)
Аз също бях изправена пред подобен избор и избрах учителка, която е по-малка дори от мен, а аз още минавам от онея младите. :mrgreen: Госпожата ни е на 26 години, млада и красива, с желание за работа и с обич в очите към децата. Такава ми трябва. Съдя и от опита, който имам. В детската градина също бях ас млада учителка, децата я обожаваха, а възрастните, не че не обичаха, но нямаха това отношение. Млад човек, с желание за работа е едно, жена изморена от работата си е друго. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: На млада или възрастна госпожа да се доверя?

Мнениеот Mon_ton » 26 Юли 2016, 16:35

Аз се дразня, когато хората гледат предубедено на младите хора. Все пак и те трябва да натрупат своя опит, не може всички да искат все при много опитните. Но така е като вярвам, че младите са идиоти. Не виждам никаква дилема да имаш, остави се на късмета и където ви сложат -там. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: На млада или възрастна госпожа да се доверя?

Мнениеот red_eyes » 27 Юли 2016, 09:30

Не знам какви са ви критериите за млада и възрастна учителка. Една преподавателка на 35-40 години не е нито към едната, нито към другата. Такава има и опита, и не е престаряла и изморена от учителстването. Вече при по-възрастните наистина се забелязва една амортизация, но зависи и от човека. Познавам 55-годишна начална учителка, която се държи с децата като по-голяма какичка и е луда като тях, но и строга в нужните моменти.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: На млада или възрастна госпожа да се доверя?

Мнениеот Mon_ton » 27 Юли 2016, 11:13

Права си, че на 35-40 години е идеалната възраст, но мисля, че тук повече става въпрос за наистина млада госпожа, и по-възрастна, пред пенсиониране един вид. :) Иначе за мен също около 40 е перфектно, защото учителката още е млада и в същото време има необходимия опит. Но както казах и вчера, важното да им се оставя възможност и на младите хора да се развиват. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: На млада или възрастна госпожа да се доверя?

Мнениеот Malina » 27 Юли 2016, 12:26

Когато започнах в детската градина, преди 5 години аз също бях много млада, на 24. В началото родителите подхождат с недоверие, не те приемат на сериозно, някак си има едно особено отношение. Но малко по малко и ти се учиш и доказваш и те те оценят. Мисля, че е нормално. Случвало ми се е родител да иска да се премести детето в друга група, само защото съм млада. Не ми стана никак приятно, че не ми се дава шанс, да покажа, че всъщност може би не съм чак толкова зле, колкото си представят. Моят съвет е след като не можете да изберете, оставете избора на случайността, може да останете приятно изненадани накрая. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: На млада или възрастна госпожа да се доверя?

Мнениеот Fancy » 27 Юли 2016, 13:34

Да, това е проблема при младостта, че такива хора ги смятат за паленца едва ли не и че не умеят и не разбират нищо. Може да не е с богат опит, но младият човек компенсира с идеи, бързо възприема и се учи. Докато по-възрастните си карат по техния си начин, който знаят от години, и не желаят да се учат на нови номера, както имаше една приказка :lol: .
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта