Трябва ли ни пълномощно, когато друг води детето ни на зъболекар?

Вашите права, социална политика и законодателство. Никой от нас не е безгласна буква.

Трябва ли ни пълномощно, когато друг води детето ни на зъболекар?

Мнениеот dejavu » 11 Авг 2016, 11:40

Искам да попитам дали на някой му се е случвало подобно нещо, защото определено се почувствах като ударена от гръм. Вчера синът ми имаше записан час за зъболекар, но нито аз, нито баща му можехме да излезем от работа и затова помолих майка ми да го заведе. Първо искам да уточня, че от години ходим при този зъболекар, така че познава детето. Всичко нормално, приели ги, но на тръгване, когато оформяли документите, на регистратурата казали на майка ми, че ако следващия път детето не е с някой от родителите си, трябва да има пълномощно. Досега не ми се е налагало някой да поставя това като искане и се чудя това нововъведение ли е на Здравната каса? Защо искат такова пълномощно? Означава ли, че ако някой от родителите няма възможност да заведе детето си на лекар, а отиде с роднина и там ще искат пълномощно? Случвало ли ви се е и някой може ли да ме осветли по въпроса? Не знам за официално изискване ли да го смятам или просто за престараване от страна на служителите на регистратурата?
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Трябва ли ни пълномощно, когато друг води детето ни на зъболекар?

Мнениеот Rali_hr » 11 Авг 2016, 11:52

Все пак се прави манипулация, а не е като рутинен преглед при лекаря, може би за това се изисква разрешение от родителите.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Трябва ли ни пълномощно, когато друг води детето ни на зъболекар?

Мнениеот Локумът » 11 Авг 2016, 13:06

Логично ми се вижда и на мене, явно напоследък се приема по-сериозно лечението на зъбите и си трябва документ. Ако се наложи по-сериозна манипулация или вадене на зъб, утре някой родител може да дойде да обвинява. Обаче все пак не мисля, че тва е заложено по закон, ами някои клиники си го искат. :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Трябва ли ни пълномощно, когато друг води детето ни на зъболекар?

Мнениеот penelopa » 11 Авг 2016, 13:54

На мен не ми се е случвало да ми искат пълномощно, а не съм и чула да се изисква по закон. И аз предполагам, че са се презастраховали просто от кабинета. В тоя свят, където живеем, не знаеш откъде ще ти дойде.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Трябва ли ни пълномощно, когато друг води детето ни на зъболекар?

Мнениеот Ваня Стойчева » 11 Авг 2016, 15:12

по-скоро си връзват гащите, може би са имали някакъв казус там, че да искат пълномощно, не съм чула по закон да се изисква пълномощно при воденето на детето от друг, освен от родителя на зъболекар.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Трябва ли ни пълномощно, когато друг води детето ни на зъболекар?

Мнениеот fairy » 11 Авг 2016, 15:42

Е, това пък защо?! И това ли измислиха? Ако наистина са го приели това нещо и стане официално, още едно, с което ще скубят хората. Даже и баби и дядовци ли не могат да заведат внучетата си някъде?
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Трябва ли ни пълномощно, когато друг води детето ни на зъболекар?

Мнениеот S_Milenska » 11 Авг 2016, 15:51

fairy написа:Е, това пък защо?! И това ли измислиха? Ако наистина са го приели това нещо и стане официално, още едно, с което ще скубят хората. Даже и баби и дядовци ли не могат да заведат внучетата си някъде?

Това не е някъде, а ее на зъболекар. НЕ мисля, че е офисиално, но е разбираемо, защото катко кзаха и по-нагоре това е манипулация. Утре баба ви и дядо ви могат да го заведат детето и донор да стане.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Трябва ли ни пълномощно, когато друг води детето ни на зъболекар?

Мнениеот asdddwww » 12 Авг 2016, 10:36

Ами явно трябва, след като го искат, или са имали случай, в който някой родител е дигнал скандал. По закон не съм чул по телевизора някой да го е казал. :mrgreen:
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Трябва ли ни пълномощно, когато друг води детето ни на зъболекар?

Мнениеот dejavu » 18 Авг 2016, 17:08

Интересното е, че предишната седмица преди случката пак бабата води детето и тогава нищо не са споменали за пълномощни и тем подобни. Пълна неизвестна направо :twisted: !
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Трябва ли ни пълномощно, когато друг води детето ни на зъболекар?

Мнениеот Локумът » 19 Авг 2016, 15:17

dejavu написа:Интересното е, че предишната седмица преди случката пак бабата води детето и тогава нищо не са споменали за пълномощни и тем подобни. Пълна неизвестна направо :twisted: !

После може да е имало някакъв проблем и някой родител да е дигнал скандал и за това после да искат.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Следваща

Назад към Социални дейности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта