Рецепти за натурален балсам за устни?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Рецепти за натурален балсам за устни?

Мнениеот gabinka_80 » 03 Ное 2016, 11:24

Иска ми се да направя домашен балсам за устни за дъщеря ми, защото е мъничка и не искам да я мажа с някакви синтетики, а тя като всяка малка госпожица иска да е като мама, а и устничките й все се напукват, така че няма да е лошо да има собствено балсамче за устни. :roll:
Очаквам да дадете някои интересни рецепти и ако сте правили натурален балсам за устни, после дали сте имали приятен и добър ефект върху устните си? И също така в какво ги съхранявате? :?:
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Рецепти за натурален балсам за устни?

Мнениеот Mon_ton » 03 Ное 2016, 11:59

Аз си правя един много лесен балсам - само от пчелен восък ( 1/4 чаша), 1 с.л. мед и половин ч.ч. бадемово масло. Разтопява ся на водна баня пчелния восък, добавя се меда и маслото, охлажда се, може да се изсипе и в контейнерчета от друг балсам за устни и се ползва. Хубавото е, че няма цвят и е подходящо и за малки госпожици и за момченца. На дъщеря ми съм направила такъв балсам, само че съм сложила малко прах от червено цвекло за ццвят и тя се кефи. :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Рецепти за натурален балсам за устни?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Ное 2016, 13:38

Винаги съм искала да направя, но не знам от къде да си намеря пчелен восък? :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Рецепти за натурален балсам за устни?

Мнениеот Pipilota » 03 Ное 2016, 13:59

rabotnata pchela написа:Винаги съм искала да направя, но не знам от къде да си намеря пчелен восък? :roll:

По аптеките мисля продават, както и ако имате някои специализирани местенца, на които продават пчелни продукти! :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Рецепти за натурален балсам за устни?

Мнениеот exotic » 03 Ное 2016, 14:32

Mon_ton написа:Аз си правя един много лесен балсам - само от пчелен восък ( 1/4 чаша), 1 с.л. мед и половин ч.ч. бадемово масло. Разтопява ся на водна баня пчелния восък, добавя се меда и маслото, охлажда се, може да се изсипе и в контейнерчета от друг балсам за устни и се ползва. Хубавото е, че няма цвят и е подходящо и за малки госпожици и за момченца. На дъщеря ми съм направила такъв балсам, само че съм сложила малко прах от червено цвекло за ццвят и тя се кефи. :mrgreen:


Няма ли да стане много лепкаво? Вземе да привлича мухи и оси и ще стане една... Кокосовото и какаовото масла също са подходящи за направата на такова нещо.
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Рецепти за натурален балсам за устни?

Мнениеот Lollipop » 03 Ное 2016, 15:32

Защо да стане лепкаво?! В толкова мнгоо козметики се слага мед, тук за 1 лъжица вече мухите ще привлича...
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Рецепти за натурален балсам за устни?

Мнениеот Snejna » 03 Ное 2016, 16:53

Меда често се ползва в балсами за устни. Като цяло ти трябва някакво масло, пчелен восък и ако използваш някакви оцветители трябва да бъдат сухи.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Рецепти за натурален балсам за устни?

Мнениеот lini_leni » 03 Ное 2016, 17:48

Неу е ли опасно да се прояват някакви алергични реакции, ако тръгнем да си правим балсам от съставки, които на нас ни хрумнат, визирам различните и многобройни масла?
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Рецепти за натурален балсам за устни?

Мнениеот Rali_hr » 04 Ное 2016, 09:22

lini_leni написа:Неу е ли опасно да се прояват някакви алергични реакции, ако тръгнем да си правим балсам от съставки, които на нас ни хрумнат, визирам различните и многобройни масла?

Какви са тези глупости, алергични реакции?! Моля ти се... :lol: :lol: :lol: Няма да използваш нещо, което знаеш, че не ти понася, или че имаш алаергия към него, а ако ти е непознато, първоначално ще си направиш тест. Но ако ядеш шоколад, значи ще ти понесе какаовото масло, ако ядеш мед, значи може да си сложиш и пчелни съставки, тогава какви алергии те притесняваха.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Рецепти за натурален балсам за устни?

Мнениеот Kremiliya » 04 Ное 2016, 11:42

Не мис е вярва, че чак някакви алергии могат да се появят, всеки би внимавал какво слага по лицето си. Много са ми странни такива коментари, правиш нещо домашно, знаеш му състава и почваш да се съмняваш, но в следващия момент отиваш и си купуваш червило от 3 лева без грам съмнения, дали няма да ти нанесе някакви вреди на здравето и да се появи някоя алергия. :roll: Къде е логиката?

А що се отнася до балсама за устни, искало ми се е да направя и знам, че е доста лесно, взема се масло по желание - кокосово, какаово, бадемово, пчелен восък задължително, защото той е този, който прави балсама цял. За цвят може да се използва какао, цвекло на прах или някаква етерично масло, например лавандула. Нещо за възстановяване на кожата - витамин Е или мед са чудесно допълнение. Всичко се смесва на водна баня и се пълнят контейнерчетата,хубавоот е, че ако имаш желание можеш да импровизираш.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron