Полезни приложения на ябълковите обелки

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Полезни приложения на ябълковите обелки

Мнениеот belleville » 04 Ное 2016, 17:39

Вкъщи винаги белим ябълките, знам, че са полезни, но аз не ги харесвам така. И детето научих по този начин да ги хапва. Само спорим с майка ми и тя все ми казва, че направо е грехота да хвърлям на боклука такъв ценен материал. Ядосах се и й казах, че ако ми предложи друга алтернатива, където обелките да се използват и да са вкусни или да вършат работа за нещо друго, с удоволствие ще го правя. После се замислих, че това не звучи съвсем налудничаво. Дайте ми идеи за какво може да се ползват ябълковите обелки. Чакам отговорите ви с голямо любопитство :bouncymulticolor: :cheerleaderkid: !
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Полезни приложения на ябълковите обелки

Мнениеот mamina » 07 Ное 2016, 09:21

Аз ги суша и после ги ползвам, когато правя сладкиши, кексове. Режа на парченца и слагам в тестото.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Полезни приложения на ябълковите обелки

Мнениеот irka » 07 Ное 2016, 10:20

Изсушени могат да се ползват и като ароматизатор. Особено ако се добави канела или някакъв друг аромат и заедно да носят уханието на добре познатите спомени от детството :smile: . Ябълка и канела за мен са спомен за мамините сладки, които прави по празници.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Полезни приложения на ябълковите обелки

Мнениеот fairy » 07 Ное 2016, 10:37

Не съм сигурна, но не може ли от обелките да се направи оцет? Като се замисля, защо не?
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Полезни приложения на ябълковите обелки

Мнениеот pravilno » 07 Ное 2016, 17:55

Не знам какъв оцет ще се получи само от обелките, съмнявам се. Чувала съм, че запарка от ябълкови обелки е много полезна за повишаване на имунитета.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Полезни приложения на ябълковите обелки

Мнениеот Snejna » 08 Ное 2016, 15:47

Време е да се научите да си ядете ябълките с обелките, след като не ги харесвате необелени, не виждам как ще ги харесате и обелките им само. Може да ги слагаш в сладкиши, както са ти кажали, във всеки кекс може да ги изсипеш, друг е въпросът вече, дали ще са с полезни качества, както ако са си на плода.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Полезни приложения на ябълковите обелки

Мнениеот Lili_pili » 09 Ное 2016, 16:21

Освен да се изсушат аи изядат друго не се сещам какво могат да се направят, но ме съмнява, че и така ще ги ядете.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Полезни приложения на ябълковите обелки

Мнениеот qwerryyy » 09 Ное 2016, 16:24

Може да ги ползвате за смутита, за сок, да ги слагаш в чай или във водата, за да бъдат по-ароматни.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Полезни приложения на ябълковите обелки

Мнениеот S_Milenska » 11 Ное 2016, 14:34

Сетих се за едно приложение, което може да свърши работа - да се направи ябълков оцет от обелките, хем полезно, хем няма да изхвърляте обелките, а и няма да ви се налага да ги ядете.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Полезни приложения на ябълковите обелки

Мнениеот YoLindi » 15 Ное 2016, 17:22

qwerryyy написа:Може да ги ползвате за смутита, за сок, да ги слагаш в чай или във водата, за да бъдат по-ароматни.


С удоволствие ще опитам в чай да ги слагам, много съм любопитна дали ще добие той аромат :razz: .
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта