Витамин С пречиства водата от хлор?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Витамин С пречиства водата от хлор?

Мнениеот sofi_black » 18 Ное 2016, 15:06

Попаднах в интернет на една информация, която живо ме интересува. Открих фирма, която предлага пълнители с витамин С, които се слагат в слушалката за душ с цел по този начин да се пречисти водата от хлора. Направо се изумих какви поражения може да нанесе този дезинфектант :shock: . Е, може и да е пресилена малко информацията с рекламна цел, но не мисля, че е за подценяване. Аз лично не съм усетила такова действие, но знае ли човек. Пък и доста ползи - хем с витамин С се снабдяваш, хем се къпеш с пречистена вода :wink: . Възможно ли е като се къпем хлорът да нанася поражения на тялото ни? Забелязали ли сте подобно нещо? Глупост ли е този метод или нещо, върху което можем да помислим и да го приложим в дома си?
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Витамин С пречиства водата от хлор?

Мнениеот Грохот » 18 Ное 2016, 16:03

И за не съм забелязал някакви поражения да имам от хлорираната вода, освен по-суха кожа. Но тази идея ми се струва доста добра. Всички знаем, че водата, която тече от чешмата, е под всякаква критика. Така че не е излишно едно презастраховане.
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Витамин С пречиства водата от хлор?

Мнениеот silver933 » 18 Ное 2016, 16:18

Мен ако питаш, тая фирма си е намерила ниша да изкарва пари от такива будали като тебе. :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Витамин С пречиства водата от хлор?

Мнениеот S_Milenska » 18 Ное 2016, 16:40

За първи път чувам такова нещо, пъук и какво ще ти пречи хлора на това, че с екъпеш с тая вода и аз мисля, че всичко е просто рекламен трик!
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Витамин С пречиства водата от хлор?

Мнениеот klara » 18 Ное 2016, 17:46

Когато се къпем, порите се отварят и кожата ни попива всичко. Хлорът влиза през порите и може да влияе на дробове, очи. Може да предизвика, възпаление на очите, астма, проблеми с кожата, косата става гадна. Нашата вода е много хлорирана и направо мирише. Аз бих си сложила такова нещо.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Витамин С пречиства водата от хлор?

Мнениеот balsam » 19 Ное 2016, 23:13

Аз не съм забелязала някакви неприятни последици от къпането и хлора специално. Това са глупости, само да печелят от страха на хората.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Витамин С пречиства водата от хлор?

Мнениеот Harmony » 21 Ное 2016, 11:06

Това мисля, че е особено подходящо за бебета и малки деца. При тях като че ли има по-голяма вероятност да развият някаква алергия или проблем заради хлора. Възрастните вече сме свикнали, но малките деца не. Аз бих си поръчала такова нещо.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта