Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот viking » 13 Дек 2016, 18:24

Дъщеря ми е на 2 г. и няколко месеца и е много будно, любопитно дете. Но ми прави впечатление, че предпочита да си играе с по-момчешки играчки като колички, камиончета, на площадката все с момченцата се меша, строи с тях всякакви кулички. Не поглежда кукли, изобщо не им обръща внимание. Давам й ги, залъгвам я да ги обличаме, да им правим прически, но не иска, не й е интересно. Започвам вече да се притеснявам. Баща й пък му е кеф и му е много смешно като му ги казвам тия неща, ама на мен не ми е. Нормално ли е това нещо? Играчките, с които си играе едно дете, могат ли да покажат какво ще е то като порасне?
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот pavleta » 14 Дек 2016, 10:44

Аз като малка също не съм предпочитала куклите, не виждам нещо сбъркано да има в мен :lol: . Ако се притесняваш да не стане някаква мъжкарана, недей. Това, че играе с по-момчешки играчки може да й помогне даже по-добре да развие въображението си :wink: .
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот Lili_pili » 14 Дек 2016, 10:50

И какво се опасяваш, че ще е детето ти когато порасне? :) Аз също не съм играла с кукли,беше ми толкова скучно, но с брат ми се състезавахме с две коли по цял ден из нас, също така бях все сред момчетата. Не си падам по жени, ако от това се притесняваш... Няма да се сбърка детето ти, затова , че си харесва по-различни неща от кукли.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот black » 14 Дек 2016, 11:15

Това не е толкова притеснително, виж обратното е повече - момче да се заплесва по момичешки играчки и работи :mrgreen: .
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот qwerryyy » 14 Дек 2016, 12:07

Нека да играе детето, какво лошо има, след като е избрало, нека играе. Няма от какво да се притесняваш, защо трябвад а играе по определен начин с точно определени неща? Това е игра, не е полово разпределение.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот penelopa » 14 Дек 2016, 13:19

Не мога да разбера какви проблеми може да образува в бъдещето това, че едно дете си играе с "неподходящите" играчки? Виждам само ползи - по-широк поглед върху света, запознаване с повече неща, даже си мисля, че и на общуването ще й помогне с другите деца.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот kauda » 14 Дек 2016, 13:20

Оставете детето си да играе с каквото иска, какво от това, че играе с момчешки играчки, те са понякога по-забавни от тези за момичета. Няма никакво значение с какво си играе, важното е да има разнообразие и изобщо да играе с нещо, което да й развива мозъка.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот fawla » 14 Дек 2016, 15:29

И аз си играех с момчешки играчки, освен с момичешките ми. Понеже имам брат, главно играхме с неговите играчки, защото като по-голям слушах неговите желания на какво да играем.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот julianne » 15 Дек 2016, 14:45

Доста предразсъдъци има още, майките треперим нещо да не би да е по-различно детето ни и да се отличава от другите.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот Mon_ton » 20 Дек 2016, 13:10

Моят дъщеря също предпочита много от момчешките играчки, не виждам нищо притеснително. Имаме си камиончета, автобусчета, дори и меч, детето се забавлява! Все още е само на годинка, но това не пречи да си намира интересни замимания, изобщо не се притеснявам.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта