Дебело черво -моля за съвет

Дебело черво -моля за съвет

Мнениеот eliza » 18 Дек 2016, 19:42

Здравейте! На 33г.от мин.година започнаха проблемите на който не обърнах внимание.Започна едно придърпване от долу и отсрани пъпа, като изхожданията ми сутрин бяха по кашеви.Отдадох го на това,4е не ям редовно.Тази година февруари имах 6 дневен запек без да променям начина си на хранене.После започнаха болка под и в дясно от пъпа (някаде 5 по скалата до 10 като усещане).След това мн.газове,куркане след ядене и слуз в изпражненията.Като вси4ко се случваше постепенно.Понякога и "лъжливи позиви по-голяма нужда.От всичко това започнах да ходя на лекари-3ма гастроент.хирург.Всичките няма ти нищо не се втелясвай и т.н.Семптември си направих компютърна колоноскопия (или там както се казва) и тум.маркер за деб.4ерво.Нищо не се вижда уж.Но...отслабнах и с 5-6г.от февруари до сега и съм някак бледа с изпити,хлътнали бузи.(а някъде четох че смъкнатото надолу лице е признак за разв.на туморни заболяв.)Та въпроса ми е в начален стадий до колко може да се види на комп.колоноскопия нещо и тум.маркери не се повишавали в началото май .Нямам и една секунда спокойствие.Доста се забавих с колоноскопията.А във Варна да ми препоръчате добър колоноскопист,Извинете ме за дългия пост и объркания ,но мн.се тревожа да не излезе най-лошото.Весели празници на всички
eliza
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Дек 2016, 19:21

Re: Дебело черво -моля за съвет

Мнениеот eliza » 18 Дек 2016, 20:26

Забравих да добавя,че миналат седмица си правих пируват кеназа М2-РК.Излеза отрицателен,но все си милсех,че самото изсл.е със стойности ,а то рез.само отрицателен.Дано не е само изсл.да вземат 70лв бързи.Също и че преди три мес.ми изл.мн.голям хемероид(такова нещо не ми беше изл.сякаш,4е червото ми е изл.)Веднага отидох на проктолог,който не си направи труда дори и да направи преглед с палец на ануса каза,4е е хемороид и каза да си направая иригография,която аз не направих ,защото мисля,4е не е достатъчно за целия оглед на деб.черво.Малко цветно стана ама ме извинете ;)
eliza
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Дек 2016, 19:21


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с хирургия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта