Странно оплешивяване на петна по тялото ми - мъж, 35 години

Странно оплешивяване на петна по тялото ми - мъж, 35 години

Мнениеот Партизана » 19 Дек 2016, 16:34

Искам да споделя тук проблема си, защото съм много притеснен. Сега съм на 35 години, а от около 15 години редовно се бръсна навсякъде по тялото, горе долу 1 път седмично. Много съм космат, а това ми пречи при тренировките в залата, изпотявам се, грозно е.
Бръсна си и гърба, като ми помагат. В края на лятото приятелката ми каза, че много странно, космите по гърба ми не растат - както е обръснато, има само някакви власинки и нищо друго. Свикнала е с обичайните черни и гъсти косми, а сега тях ги няма. Такава зона се появи и по крака ми, петно като две длани, в което просто не растат косми. Реших да спра да се бръсна, мислех, че се шегува с мен. Две седмици и целият обраснах, но не и на гърба и на единия крак.
Много се притесних, минах през дерматолог, тя ми каза ,че няма проблем. Но сега такава зона се появи и на другия ми крак. Кожата е нормална, на напипване, няма нищо в кръвните изследвания, просто там не растат никакви косми.
Имате ли някаква идея на какво може да се дължи това? Все си мисля за най-лошото, а може да я някаква пълна глупост. Но няма кой да ми каже какво е, нямам идея и дали дерматолог трябва да питам. Вие на какво мнение сте?
Партизана
 
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Дек 2016, 16:24

Re: Странно оплешивяване на петна по тялото ми - мъж, 35 години

Мнениеот Rali_hr » 19 Дек 2016, 16:37

Мисля, че причината може да е в дрехите и притриването! Например, войниците често нямат косми по краката, заради техните дрехи (как им беше името), заради които просто от търкането, явно умирата самите корени и не растат. Не виждам що мож да се притесняваш, ами радвай се, че ще се бръснеш по-малко.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Странно оплешивяване на петна по тялото ми - мъж, 35 години

Мнениеот Партизана » 19 Дек 2016, 16:40

Rali_hr написа:Мисля, че причината може да е в дрехите и притриването! Например, войниците често нямат косми по краката, заради техните дрехи (как им беше името), заради които просто от търкането, явно умирата самите корени и не растат. Не виждам що мож да се притесняваш, ами радвай се, че ще се бръснеш по-малко.

Заради панталоните от шаяк, така май се казваха. Ходя с тениски и ризи, меки материи. От какво може да ми паднат космите???
Партизана
 
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Дек 2016, 16:24

Re: Странно оплешивяване на петна по тялото ми - мъж, 35 години

Мнениеот веселказасмяна » 19 Дек 2016, 16:56

И аз си бръсна краката, поразредени ми са космите след години бръснене, но чак пък цели участъци нямам. Късметлия си, вместо да се радваш, ти сега ще си измислиш някаква болест! Едва ли е за притеснение работата.
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Странно оплешивяване на петна по тялото ми - мъж, 35 години

Мнениеот Snejna » 19 Дек 2016, 17:07

забележи дали не е на места, където се притърква повече кожата! :) Аз на едно място на прасците нямам косми, точно защото там се търкат един в друг и имам направо петно, също така и между бедрата е така при мен! Според мен точно е от търкането, не трябва да се притесняваш, след като и самия ти се чувстваш добре! А и може хормоните ти да са влезнали в ритъм, все пак ако имаш някакваи съмнения, може да си пуснеш едни хормонални изследвания, които могат да ти подскажат как стоят нивата на тестостерон. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Странно оплешивяване на петна по тялото ми - мъж, 35 години

Мнениеот borkova » 19 Дек 2016, 17:44

Щом лекарите са ти казали, че няма нищо притеснително, значи няма от какво да се шашкаш. Иначе си има такива заболявания - атрихоза и алопеция. Зависи дали липсата на косми е придобита или вродена. Сигурно са ти обяснили какви фактори могат да повлияят, за да спрат да ти растат космите.
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Странно оплешивяване на петна по тялото ми - мъж, 35 години

Мнениеот Pipilota » 20 Дек 2016, 10:47

Мисля, че ще живееш, така че спокойно! Радвай се, че вече не си така космат, след като и лекарите потвърждават, че нищо ти няма, не търси под вола теле! Психическата сила много често ни разболява ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Странно оплешивяване на петна по тялото ми - мъж, 35 години

Мнениеот fairy » 20 Дек 2016, 12:22

Сигурно всеки би се стреснал от такива наблюдения върху тялото си, но бързо се успокоява като не е петно върху кожата или нещо подобно. Касмите лесно ги прежалваме :mrgreen: .
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта