Моят любим плод - помело

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Моят любим плод - помело

Мнениеот mimeto90 » 19 Дек 2016, 18:41

Пробвали ли сте да включите помелото в някаква рецепта? На мен ми попадна една с морски дарове, а помелото изключително добре се съчетава с тях. За плодова салата да не говорим! Не съм си представяла, че този плод може да бъде приготвен по някакъв начин, обикновено го ям в натурален вид, но изненада :grin: ! Какво ли не измислят хората! Харесвам го, защото не е толкова горчив като грейпфрута и кисел като портокала. Вие харесвате ли го? Бихте ли го използвали в рецепта? Дайте предложения! А ако знаете и колко е полезен!!!
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Моят любим плод - помело

Мнениеот exotic » 20 Дек 2016, 10:23

Снощи купих едно помело и бързо го ометохме трима човека, не ни стигна даже :grin: . Много го харесваме. Освен че е вкусен, и това ми харесва, че не е като другите плодове и не течат соковете, докато го ядеш :mrgreen: . И по-лесно се чисти от грейпфрута. Съчетаването с морски дарове задължително ще го пробвам, още отсега си представям какъв страхотен вкус ще има и съм сигурна, че наистина си пасват. Досега само в плодова салата съм експериментирала, но защо и сладка и мармалади да не се правят от него?!
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Моят любим плод - помело

Мнениеот Pipilota » 20 Дек 2016, 10:39

:) Ако обичате, може да пробвате и изсушените захаросани корички на помелото, много са приятни на вкус, но са много сладки и леко кисели! :roll:
А за прпоби, може да сложите в салата със спанак, там обикновено си подхождат такива вкусове. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Моят любим плод - помело

Мнениеот fairy » 20 Дек 2016, 13:14

Една салата с морски дарове и помело - как искам сега да се материализира пред мен :grin: ! А за десерт кекс с помело и мандарини. Обичам да експериментирам и в смес за обисновен кекс - 3 яйца, 1 и половина чаша захар и 2 ч.ч. брашно с бакпулвер, олио половин чаша, слагам и малки парченца от двата плода. Можете да си го разпределите и във форми за малки кексчета.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Моят любим плод - помело

Мнениеот Kremiliya » 20 Дек 2016, 13:43

fairy написа:Една салата с морски дарове и помело - как искам сега да се материализира пред мен :grin: ! А за десерт кекс с помело и мандарини. Обичам да експериментирам и в смес за обисновен кекс - 3 яйца, 1 и половина чаша захар и 2 ч.ч. брашно с бакпулвер, олио половин чаша, слагам и малки парченца от двата плода. Можете да си го разпределите и във форми за малки кексчета.

НБе стават ли много ципести, когаот се сготвят?!
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Моят любим плод - помело

Мнениеот zagrijena » 20 Дек 2016, 14:45

Помелото няма ципа като се обели, мандарини аз не бих сложила, защото се притеснявам да не се изпече хубаво отвътре понеже те са по-сочни. Но пък има и такива, които не са, зависи какви оцелиш. Сигурно и сладко може да стане от помелото, на кое ли нещо като му сложиш захар няма да стане :lol: .
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Моят любим плод - помело

Мнениеот Ваня Стойчева » 20 Дек 2016, 15:32

на мен не ми харесва,няма характерен вкус, който да ме спечели,по-скоро е някаква смесица.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта