С какво да почистя белите петна по обувките?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

С какво да почистя белите петна по обувките?

Мнениеот pavleta » 28 Дек 2016, 16:58

През зимата винаги обувките ми стават на бели ивици и петна от солта и лугата, които хвърлят по улиците заради снега и леда. Имам едни кожени ботуши, от които не мога да премахна тези следи каквото и да направя. С гъбичка търкам, с боя и не става, все си избива и стои много грозно. Не знам какви препарати още и съставки слагат в тази смес, може и да не е съвсем безобидна. С какво можа да мажа обувките си, за да не се получават такива бели петна? А с какво да ги чистя, когато се появят?
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: С какво да почистя белите петна по обувките?

Мнениеот balsam » 28 Дек 2016, 17:19

И на мен са ми много неприятни тези бели линии по обувките. Аз преди да започна да ги обувам още зимните обувки ги мажа с боя и парафин. Това започнах да го правя от миналата година и определено има ефект. Не ми се мокрят толкова и не стоят на грозни петна.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: С какво да почистя белите петна по обувките?

Мнениеот iwoni » 28 Дек 2016, 18:10

Аз смесвам оцет и вода и така почиствам тия следи от сол по обувките. Само трябва да се внимава да не се сложи повече оцет, че обувките ще отидат :smile: .
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: С какво да почистя белите петна по обувките?

Мнениеот Anka » 29 Дек 2016, 10:12

Не съм имала чак толкова упорити петна, измивам ги винаги с кърпа, после с боя и всичко е наред.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: С какво да почистя белите петна по обувките?

Мнениеот pravilno » 29 Дек 2016, 10:35

И аз имам едни ботуши от изкуствена кожа, която не знам каква е, но все едно всичко попива. Като се намокрят отпред, стои като тъмно петно дори и след като е изсъхнало. Тези бели следи също не се махат, всеки ден ги чистя ботушите с гъбичка, но те си стоят. Ще взема да пробвам с оцета и водата.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: С какво да почистя белите петна по обувките?

Мнениеот dessiblond » 29 Дек 2016, 17:45

С лимон и вода също става, но в никакъв случай не ползвайте сода за петната. Става по-зле, от собствен опит ви казвам.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: С какво да почистя белите петна по обувките?

Мнениеот Pipilota » 30 Дек 2016, 11:57

Не знаех, че има спасение, но може бни защото не живея на място с много сняг, по-скоро нямам проблеми и досега не ми се е случвало чак много да са бели.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: С какво да почистя белите петна по обувките?

Мнениеот annydance » 20 Яну 2017, 11:11

С този сняг сега положението е направо леле-мале :grin: . Ту кишаво, ту заледено. Горките обувки :grin: . Аз не знам с какво да ги мажа вече, за да не се мокрят и пропускат, да изглеждат добре, а не с бели петна и ивици. Ако пък са някакви тип велурени, тези бели следи направо им разказват играта.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: С какво да почистя белите петна по обувките?

Мнениеот qwerryyy » 20 Яну 2017, 11:57

annydance написа:С този сняг сега положението е направо леле-мале :grin: . Ту кишаво, ту заледено. Горките обувки :grin: . Аз не знам с какво да ги мажа вече, за да не се мокрят и пропускат, да изглеждат добре, а не с бели петна и ивици. Ако пък са някакви тип велурени, тези бели следи направо им разказват играта.

Моите са велурени и нямам проблеми с петната, не съм забелязала да се деформират, всяка вечер ги суша и айде. ;)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: С какво да почистя белите петна по обувките?

Мнениеот BeenieGal » 09 Фев 2017, 12:23

Как ги пазите тези велурени, аз хич не успявам и наистина доста ми се захабяват от препаратите, които хвърлят по улиците. А и от самото носене.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Следваща

Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта