Как да накараме малко дете да не се страхува от лекаря?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Как да накараме малко дете да не се страхува от лекаря?

Мнениеот BeenieGal » 02 Фев 2017, 13:27

Онзи ден закарах сестра ми с племенницата на профилактичен преглед и направо се хванах за главата. Сестра ми ми беше казала, че малката много я е страх от лекарите и хората в бели дрехи, след като пак след такъв преглед бяха й натиснали ръчичката и от ваксината я беше заболяло много повече, но не очаквах, че е толкова зле положението. Скоро навършва годинка и само като види човек, облечен в бяло, надува гайдата, рита и не иска да влиза в кабинета. Нищо не помогна - нито любимата леля, нито любимата играчка, залъгвахме я с какво ли не. А няма как да не ходим на профилактични! Как да я "сдобрим" с докторите и да направим така, че да не се страхува от тях? То е ясно, че обработка трябва, но как да се държим в такива ситуации?
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Как да накараме малко дете да не се страхува от лекаря?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Фев 2017, 13:53

На годинка няма кака да я сдобрите, тя не разбира нищо. Има лоши спомени и това е, трябва да има връзка с такива хора на различни места, да има лекарски комплект вкъщи, мама да се облича като доктор и да си играят на такива игри и все пак е твърде малка, за да се разчита на това. Няма как да му се и обясни, че няма нищо страшно. Общо взето, това или минава, или - не.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да накараме малко дете да не се страхува от лекаря?

Мнениеот pitanka » 02 Фев 2017, 14:29

Доста е неприятно и стресиращо, трудна работа да водиш дете на преглед, когато се страхува. Голяма борба е, затова можете да си облекчите ситуацията като предварително си запишете въпросите, ако имате такива към лекаря. Важно е и времето, когато го водите. Да не е когато му е време за ядене или спане, че тогава наистина става оле-мале :grin: .
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: Как да накараме малко дете да не се страхува от лекаря?

Мнениеот Локумът » 02 Фев 2017, 14:56

Него като го е страх го е страх и без значение дали му се спи или му се яде. Ама като трябва да се ходи - трябва. Нищо няма да помогне, докато не порасне, но ползването на неща, свързани с лекаря и у дома може да го накара с времето да се чувства по-добре. Въпросите когато детето е навън.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да накараме малко дете да не се страхува от лекаря?

Мнениеот Mauritius » 02 Фев 2017, 16:38

Като начало не трябва да се изпуска човек да плаши детето с доктори, после отиде, та се не видя. Според мен е грешка и ако кажете на мъника, че дадена процедура като биенето на инжекция не боли и после се окаже, че сте излъгали естествено. И аз да съм, и аз няма да повярвам.
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Как да накараме малко дете да не се страхува от лекаря?

Мнениеот Mon_ton » 02 Фев 2017, 16:52

И дъщеря ми имаше такъв момент, но го преодоляхме, не винаги се получава де, но моята лекарка е страхотна и почна да я посреща навън, даваше й лакомство, преглеждала я е и пред кабинета в градинката пред блока.
Постепенно почнахме да влизаме, но за това си трябва лекар като хората. ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да накараме малко дете да не се страхува от лекаря?

Мнениеот Malina » 02 Фев 2017, 17:20

Пробвайте с някакъв лекарски комплект,който да помогне на детето да адаптира с посещенията на лекари.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как да накараме малко дете да не се страхува от лекаря?

Мнениеот fairy » 02 Фев 2017, 23:45

Mon_ton написа:И дъщеря ми имаше такъв момент, но го преодоляхме, не винаги се получава де, но моята лекарка е страхотна и почна да я посреща навън, даваше й лакомство, преглеждала я е и пред кабинета в градинката пред блока.
Постепенно почнахме да влизаме, но за това си трябва лекар като хората. ;)


Това с подаръчето е добра идея. Може например да дадете на мъничето кутийка и да му кажем да я отвори като изненада след посещението. :wink:
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Как да накараме малко дете да не се страхува от лекаря?

Мнениеот Pipilota » 03 Фев 2017, 10:48

Детето е много малко , само на годинка, за да се лъже по някакъв начин, просто докато не мине време, няма да се успокои, още в тази възраст, когато не разбира нищо.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да накараме малко дете да не се страхува от лекаря?

Мнениеот Petq.pet » 03 Фев 2017, 10:58

На годинка не са съвсем неразбиращи децата. Да, не можеш да тръгнеш да му обясняваш, че лекарят трябва да си свърши работата и всичко е за негово добро. Но може да се опита поне някак да му се залъже вниманието. В кабинета педиатрите често имат под ръка играчки или други предмети, които именно в такива случаи влизат в употреба.
Petq.pet
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Окт 2016, 14:18

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron