Рецепта за една необичайна гореща напитка

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Рецепта за една необичайна гореща напитка

Мнениеот gomez123 » 10 Фев 2017, 17:40

Такааа... Знам, че това, което ще напиша, ще бъде прието от много мъже за кощунство, може да се намери и някоя и друга жена. По същия начин реагирах и аз, но искам да го споделя с вас, за да си кажете мнението. Ходих на гости на един приятел и той каза, че имал страхотна изненада. Влиза гаджето му с поднос и носи три големи халби за бира. Но от халбите се вдигаше пара. Помислих, че са пробвали някой нов коктейл и предпазливо отпивам. Вкусът беше много странен и същевременно хубав, с натрапчивия аромат на бира. Попитах какво е това чудо и те казаха, че това е гореща бира. Рецептата е следната: вземате хубава тъмна бира, изсипвате я в тенджерка и я загрявате, но без да ври. Добавяте към нея 1 щипка джинджифил, 1 щипка индийско орехче, 2 щипки канела. Жълтъкът на едно яйце се разбива с 2 ч.л. захар докато побелее. После се зейства като при застройването на супа - от бирата сипвате в купичката с жълтъка, за да се изравни температурата и после се излива в тенжерката с бирата. Внимавайте да не се пресеча като отново загреете всичко това за 5 мин. Махаме от котлона и овкусяваме с мед. Е, какво ще кажете :grin: ? Аз определено бих го опитал отново! Чували ли сте по-нетрадиционна употреба на бира :wink: ?
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Рецепта за една необичайна гореща напитка

Мнениеот YoLindi » 10 Фев 2017, 18:22

Като знам какъв вкус има топлата бира, и почва да ми се гади :mrgreen: . Но така подправена може и да прилича на нещо. Това с какво мезе се пие?
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Рецепта за една необичайна гореща напитка

Мнениеот Monika_Spasova » 11 Фев 2017, 09:23

Това звучи ужасно, като привърженик на бирата го казвам, но може би се е получило добре, по-скоро ми звучи като сироп за кашлица. :) не бих го направила сама, може би, ако някой ми го приготви ще го опитам... :roll:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Рецепта за една необичайна гореща напитка

Мнениеот Pipilota » 11 Фев 2017, 11:37

Звучи интересно, бих го опитала, но със сигурност няма да ми хареса, не си падам по нищо със сладък вкус, или с необичаен, та това ми звучи точно такова. :) Макар че съм жена, а бяхме определени като тези, които задължително ще го харесаме, така като гледам, не вървят на там нещата. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Рецепта за една необичайна гореща напитка

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Фев 2017, 11:58

лелеее, ако видя някой да разваля бирата ще ревна, добре поне, че е тъмна бира, че да не ме е яд. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Рецепта за една необичайна гореща напитка

Мнениеот kauda » 12 Фев 2017, 08:53

На мен би ми харесало, не знам дали ще ми стане любима напитка, но със сигурност ще я опитам и изпия може би с удоволствие. Когато се стопли бирата вярвам, че нейния вкус ще се измени доста, в комбинация с останалите билки ще е чудно.
Ама не завърта ли много бързо главата това питие?
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Рецепта за една необичайна гореща напитка

Мнениеот Malina » 12 Фев 2017, 09:17

Доста интересно изглежда това. :shock: Не бих го изпила, не си падам по ароматните напитки и особено топли...
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Рецепта за една необичайна гореща напитка

Мнениеот dinkog » 12 Фев 2017, 10:46

Бре, туй звучи добре, бих го пробвал, сигурно е готино, то и греяното вино е женско ама в супер.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Рецепта за една необичайна гореща напитка

Мнениеот lussy » 13 Фев 2017, 10:43

Това ще се пие като чайче, едва ли ще върви с някаква салата или мръвки :smile: .
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Рецепта за една необичайна гореща напитка

Мнениеот ivoblinc » 14 Фев 2017, 15:46

Тъмната бира повече ми харесва от другата, но така приготвено имам силни резерви. С някои неща не трябва да се заиграваме чак толкова :lol: .
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта