Отразява ли се местенето зле на децата?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Отразява ли се местенето зле на децата?

Мнениеот Lyomi » 10 Фев 2017, 18:19

Предполагам, че почти всеки е изпитал на гърба си местенето от едно място на друго, от един град в друг. Смятате ли, че това се отразява зле на децата и влошава успеха им, ако са ученици? Как можем да им помогнем по-бързо да преминат през това нещо? А ако често се случва да се мести едно семейство и да сменя средата, как това може да повлияе на едно дете?
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Отразява ли се местенето зле на децата?

Мнениеот YoLindi » 10 Фев 2017, 18:27

Това си е доста емоционален и стресиращ момент и е ясно, че се отразява. Като бях малка с нашите се преместихме в по-голям град и аз бях доста стресната и уплашена. Как ще се запозная с нови приятели, ще имам ли изобщо, да не се изгубя. Все гледах да съм до майка ми и баща ми.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Отразява ли се местенето зле на децата?

Мнениеот Monika_Spasova » 11 Фев 2017, 09:33

Нормално е да са стресирани, на никой не му е приятно, а и за децата най-важни са приятелите, от които изведнъж се откъсва и никога повече не вижда. Няма какво да се учудвате, и успеха ще се понижи, може и да го тормозят, докато си намери нови приятели ще минат месеци и то ще е депресирано, тъжно и самотно.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Отразява ли се местенето зле на децата?

Мнениеот Lollipop » 11 Фев 2017, 10:51

зависи от възрастта, ако са по-малки не толкова, но по-големи и вече тийнове със сигурност им е тежко да скъсат с обичайния си начин на живот, а и вече се появяват момичета и момчета, които харесват. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Отразява ли се местенето зле на децата?

Мнениеот Pipilota » 11 Фев 2017, 11:32

Аз съм се местила бях на 19 години, но не да стана студен, ми с къщата, с мама, тате. : беше ужааасно!!!!!!!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Отразява ли се местенето зле на децата?

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Фев 2017, 12:23

АКо не им се отразява,значи или са свикнали, или не са имали приятели и са искали да избягат. Нормално е да се почувстват зле и т.н. не е лесно нито за голям човек да започне на ново, а за децата още по-малко.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Отразява ли се местенето зле на децата?

Мнениеот PasDeDeux » 13 Фев 2017, 11:53

Не мисля, че трябва да се превръща в проблем местенето. Да, няма да му е приятно на детето да се раздели с приятелите си, ако е по-голямо, да напусне дома, в който досега е израснал, изобщо да му се наруши комфорта. Но родителите като поговорят предварително с него и го държат в течение на плановете си, а не му го сервират изведнъж, ще е по-поносимо. Ще му е нужно време да се адаптира към новите неща, но в крайна сметка това не е чак толкова страшно.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Отразява ли се местенето зле на децата?

Мнениеот Snejna » 13 Фев 2017, 13:02

PasDeDeux написа:Не мисля, че трябва да се превръща в проблем местенето. Да, няма да му е приятно на детето да се раздели с приятелите си, ако е по-голямо, да напусне дома, в който досега е израснал, изобщо да му се наруши комфорта. Но родителите като поговорят предварително с него и го държат в течение на плановете си, а не му го сервират изведнъж, ще е по-поносимо. Ще му е нужно време да се адаптира към новите неща, но в крайна сметка това не е чак толкова страшно.

Не е страшно, но да се прави и човек, че не е никакъв проблем пак е тъпо,особено през по-трудните години, около 15.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Отразява ли се местенето зле на децата?

Мнениеот Rali_hr » 13 Фев 2017, 14:56

Никой не обича да се мести, разбира се, на всеки е трудно, но децата са приспособими и лесно ще намерят приятели, но все пак зависи от всяко дете, колко е чувствително и т.н. И каква връзка е имало с приятелите си, също. При някои е по-трудно да свикнат, но всички свикват в крайна сметка.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Отразява ли се местенето зле на децата?

Мнениеот Elica » 13 Фев 2017, 16:49

Не е приятно, но се свиква, а дали лесно или бързо ще се приспособи, зависи от детето, ако е по-чувсвително, със сигурност ще му е трудно.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта