Как се държат вашите деца в началото на пубертета?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Как се държат вашите деца в началото на пубертета?

Мнениеот Pipilota » 15 Фев 2017, 12:19

Големият ми син е на 12 и вече яко го тресе хормона, но тая година направо почна да ме изумява. Отговаря ми по телефона с "какво искаш", не ми казва чао, абсурд да го прегърна, да му кажа нещо, свързано с приятелите му, ангажименти, каквото и да е било. Не действат наказания, тръшка вратата на стаята, почна да повишава тон и ни оставя с баща му като в небрано лозе. Малкия гледа и той от него и сякаш и него почна да го удря същата вълна, въпреки че е на 9! В чудо съм се видяла. :shock:
Говорих с няколко приятелки, момичетата на възрастта на малкия ми син на 8-9 години били истински кошмар. Сърдити, изнервени, вресливи! Явно всички са на фаза пубертет. При момичетата по-рано, но те като цяло винаги се развиват по-рано, при момчетата, явно около 12 идва и при тях тази фаза! :!:
Как се справяте вие, имате ли деца в тоя промеждутък между 8 и 12-13 години в началото на пубертета? Какви промени в поведението им откривате и как се справяте с лошото им държание към вас? :?:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как се държат вашите деца в началото на пубертета?

Мнениеот snax23 » 15 Фев 2017, 12:48

Дъщеря ми е на 14 г. Описвайки сина си ,все едно ,че описахте нея... :banghead: На моменти трудно се издържа такова поведение,но се старая :oops: доколкото мога, да запазя спокойствие,казвайки си ,че е преходно и все някога хормоните ще се укротят и ще отмине.... :cheerleaderkid:
snax23
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Фев 2017, 12:39

Re: Как се държат вашите деца в началото на пубертета?

Мнениеот Pipilota » 15 Фев 2017, 13:08

Какво да ти кажа, не знам как ще преминем през този период, все още уважаващи се взаимно. :roll: Ти как се справяш с проблемите с детето си?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как се държат вашите деца в началото на пубертета?

Мнениеот Mon_ton » 15 Фев 2017, 13:51

От толкова малки ли вече влизат момичетата в пубертета, още на по 8-9 години? Направо ме изплашихте, ето едно предимство на момчетата, че им идва по-късно акъла. :mrgreen: (да не обиждам мамите на момчета)...
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как се държат вашите деца в началото на пубертета?

Мнениеот julianne » 15 Фев 2017, 15:36

Тряскане на врати, говорене навъпреки, докачливост, ужас е. Моето момче е още малко, но племенникът е на 11 и картинката е подобна :smile: . Родителите му гледат да не изнервят обстановката с натяквания и прекалени забележки, че кой знае какво още има да става.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Как се държат вашите деца в началото на пубертета?

Мнениеот Malina » 15 Фев 2017, 15:57

И по-малки има с такова държание! Не се учудвайте, децата особено презадоволените, които имат всичко и родителите им ги обсипват с материални неща са непоносими и от детската градина....
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как се държат вашите деца в началото на пубертета?

Мнениеот S_Milenska » 15 Фев 2017, 16:48

За началото ли да говоря или за целия? :) мисля, че опитът ми няма да ти навреди, за да те наплаша и да знаеш, че има и по-зле от вас.
Пробивания на носа, напиване на 14 години, избяга от вкъщи няколко дни преди да се преместим (писах, че се местим в друга държава, уж беше подготвена), на 8 започнаха първите промени, започна да се сърди, да не иска да ме вижда, отказваше да вечеря с нас и да говорим, когато я питах как е минал деня ти, тя ми се сопваше и казваше, че я дразня и не иска да говорим изобщо...
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как се държат вашите деца в началото на пубертета?

Мнениеот klara » 15 Фев 2017, 23:20

Сега като съм отдала повечето си внимание на по-малкото дете, нямам време да обръщам на капризите на голямото. Не иска да помага и аз гледам да не прекалявам с молбите да играе ролята на бавачка :mrgreen: , цупи се за щяло и не щяло. Голяма им е разликата и мислех, че няма да има ревност и такива работи, но явно и това играе роля.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Как се държат вашите деца в началото на пубертета?

Мнениеот Rali_hr » 16 Фев 2017, 10:36

klara написа:Сега като съм отдала повечето си внимание на по-малкото дете, нямам време да обръщам на капризите на голямото. Не иска да помага и аз гледам да не прекалявам с молбите да играе ролята на бавачка :mrgreen: , цупи се за щяло и не щяло. Голяма им е разликата и мислех, че няма да има ревност и такива работи, но явно и това играе роля.

Според мен тва е най-голямата грешка да се иска голямото дете да гледа малкото. Все пак голямото иска да излиза, да има приятели, определен кръг, не да гледа келеш. Родителите трябва да се грижат за децата си, особено в тийн годините, а не да прехвърлят топката на другото. А че не обръщаш внимание на голямото, мога да кажа браво на теб. :) скоро очаквай и голямото да не ти обръща внимание. :wink:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как се държат вашите деца в началото на пубертета?

Мнениеот pitanka » 16 Фев 2017, 11:04

Родителите се отпускат като знаят, че има на кой да разчитат дори за малко и после без да се усетят увеличават времето, в което прехвърлят отговорността за грижата и помагането :grin: . От моя пубертет си спомням, че много се бунтувах срещу всякакви правила, които нашите ми налагаха. Но това си е типично за този период :grin: .
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта