Как ви се отразява яденето на люто на физическото състояние и здравето?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Как ви се отразява яденето на люто на физическото състояние и здравето?

Мнениеот black » 02 Мар 2017, 22:59

Голям любител съм на лютото и задължително на масата вкъщи има люти чушки, независимо дали пресни, сушени или в марината. Тези със слаби стомаси и с чувствително небце да не четат :mrgreen: . Любопитно ми е дали усещате някакви реални ползи и положителни ефекти от яденето на люто, а не само удоволствие и приятно изтръпване на устата, колкото и мазохистично да звучи на някои :grin: ? Аз например съм забелязал, че ми сваля кръвното. На моменти ми е височко и когато си хапна, после ми пада. Сега е ваш ред да споделите как влияе лютото на здравето и физическото ви състояние :wink: .
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Как ви се отразява яденето на люто на физическото състояние и здравето?

Мнениеот zagrijena » 02 Мар 2017, 23:41

Казват, че яденето на люто помага за килограмите, за тяхното сваляне :smile: . Гори много калории. В нашата къща също много обичаме лютичко и така като се поогледам, не сме от пълните :wink: .
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Как ви се отразява яденето на люто на физическото състояние и здравето?

Мнениеот Pipilota » 03 Мар 2017, 09:38

Обичам пикантното, но не и лютото. Майка ми е луда на тема люто, но си има и високо кръвно и излишни килограми. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как ви се отразява яденето на люто на физическото състояние и здравето?

Мнениеот Monika_Spasova » 03 Мар 2017, 10:16

Не мога да кажа, как и по какъв начин ми действа, това е като всяко нещо, просто се сл учва и ти не знаеш дали е от него. Не мога да кажа, дали факта, че рядко боледувам се дължи на това, че хапвам много люто, особено зимата постоянно хапвам сушени люти чушки - във всичко. :razz:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как ви се отразява яденето на люто на физическото състояние и здравето?

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Май 2018, 15:22

Искам да се науча да ям люто, като цяло за мен е важно да ям всичко и това, че не успявам да консумирам достатъчно люти чушки ми е направо като едно малко дразнило. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как ви се отразява яденето на люто на физическото състояние и здравето?

Мнениеот Буба Мара » 25 Май 2018, 15:27

Както казват в един друг форум "Записвам се да следя темата" :lol:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Как ви се отразява яденето на люто на физическото състояние и здравето?

Мнениеот Frac » 25 Май 2018, 17:08

Аз обичма лютото, но не съм забелязала да ми оказвавлияние на теглото. Отделно, ако са доста люти, направо си поплаквам, дори има случаи, когато се изпотявам :mrgreen:
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как ви се отразява яденето на люто на физическото състояние и здравето?

Мнениеот Локумът » 28 Май 2018, 12:00

Frac написа:Аз обичма лютото, но не съм забелязала да ми оказвавлияние на теглото. Отделно, ако са доста люти, направо си поплаквам, дори има случаи, когато се изпотявам :mrgreen:

И аз съм така и като текнат едни сополи, марсоли, става страшна картинка. :mrgreen: Като малък се чудех за кво хората си го причиняват, ама дойдох и аз на тяхната. :lol:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как ви се отразява яденето на люто на физическото състояние и здравето?

Мнениеот silver933 » 14 Юни 2018, 16:19

Не знам и аз да ми се отразява някак, но ме кефи, ся последно време всеки ден ям люти чушки, голямо удоволствие ми доставят. Само ей така да ме дразнят, но не избирам толкова люти, че да нямат пипване, предпочитам някои по-нежнички.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как ви се отразява яденето на люто на физическото състояние и здравето?

Мнениеот qwerryyy » 15 Авг 2018, 09:36

На мен не ми влияе на физическото състояние, как може да повлияе лютото на физическото състояние, странно ми се струва. Гледам да си ям каквото ми се яде и това е. :roll:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron