Веган целувки от нахут!!!

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Веган целувки от нахут!!!

Мнениеот Rali_hr » 15 Мар 2017, 13:42

Знам, че за това не сте чували, затова и бързам да ви споделя рецептата за веган целувки от нахут! Все още не съм ги правила, за да приложа снимка, но уикенда тези целувки ще се ядат у нас ОБЕЩАВАМ!
Преди два дни приятелка веган ме почерпи с тея целувки и нямаше как да не ми останат очите и устата по тея целувки, затова и споделям това,което знам:
течността от 1 буркан нахут - САМО водата!!!
1ч.ч. пудра захар
ванилия
Загрява се фурната на 130 градуса. На първо място се разбива водата от нахута, в голяма купа, на висока скорост на миксера, около 20 минути непрекъснато разбиване, когато нахута заприлича на разбити белтъци, се добавя захарта на части, като след всяка част се бърка 2-3 минути минимум и така докато станат твърди и запазват формата си. Толкова стабилни, както с белтък не стават, но все пак издържат под някакво оформление. :) Бъркането е много важно, накрая се слага и ванилията. В тава застлана с хартия за печене се оформят целувките, може и с шприц, не очаквайте обаче да стоят точно както белтъчените целувки, тези остават леко по-течни, но все пак се оформят. Пекат се за 55 минути и са готови тогава, когато лесно могат да се отлепят от хартията за печене. Накрая когато се охладят, ако искате може да ги украсите по желание - може да ги напръскате с шоколад, или да ги слепите.
Ако искате пък, може на същия принцип преди печене да сложите в сметта орехи и да си направите ореховки, но разбира се те няма да се надуят толкова ;) Ами това е, да ви е вкусно, ако ги пробвате, задължително споделете своите отзиви!
:cheerleaderkid:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Веган целувки от нахут!!!

Мнениеот Snejna » 15 Мар 2017, 14:47

Ти ме изуми, наистина ли се получава такава смес от водата от спанака??? :shock: :shock: :shock: Задължително ще пробвам и то не защото не харесвам класическите, а защото това ми изглежда невероятно и безумно направо. :eek:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Веган целувки от нахут!!!

Мнениеот S_Milenska » 15 Мар 2017, 15:58

Не вярвам, че това може да стане, има нещо сбъркано в рецептата, как ще се направи от водата необходимата пяна за целувките, абсурд, приятелката ти те е метнала и си яла обикновени целувки.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Веган целувки от нахут!!!

Мнениеот Yunona » 15 Мар 2017, 16:07

S_Milenska написа:Не вярвам, че това може да стане, има нещо сбъркано в рецептата, как ще се направи от водата необходимата пяна за целувките, абсурд, приятелката ти те е метнала и си яла обикновени целувки.


Няма нужда от категорични заключения, особено когато не сме наясно :) Казвам го най-най-добронамерено.
Виждала съм такива веган целувки и съм ги опитвала.
Действително се правят с вода, в която е врял нахут.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Веган целувки от нахут!!!

Мнениеот Kaya » 15 Мар 2017, 16:19

Интересно, браво на този добър човек,който е измислил този десерт! :) Наистина и аз съм изненадана че се прави само от вода на нахут, захар и ванилия, толкова малко продукти, а толкова лесен и вкусен десерт. Аз също ще го пробвам много ме впечатли. :) мерси Рали за страхотната рецепта, наистина е нещо ново за мен, което за първи път чувам! :clappingorange:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Веган целувки от нахут!!!

Мнениеот silver933 » 15 Мар 2017, 16:30

Това и аз ще го направя, интересно ми е как са на вкус, и аз те поздравявам за избора да ни споделиш тая рецепта ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Веган целувки от нахут!!!

Мнениеот Monika_Spasova » 15 Мар 2017, 20:07

Изуми ме! :shock: Наистина не съм очаквала, че може да стане нещо подобно от нахутена вода, изумяваш ме! Браво за рецептата, ще потърся още информация и снимки, направо останах без думи, интересно ми е даи ще стане от водата, дето се е варил боб? :mrgreen:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Веган целувки от нахут!!!

Мнениеот vanusha » 15 Мар 2017, 20:33

Интересно, за първи път чувам подобно нещо, никога не съм мислила, че може да има веган вариант на тези сладки. :shock:
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Веган целувки от нахут!!!

Мнениеот nefertiti » 16 Мар 2017, 13:02

Тази рецепта си заслужава да се опита. Май ще я пробвам тези дни. :cool:
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Веган целувки от нахут!!!

Мнениеот Elica » 16 Мар 2017, 13:04

И през ум не ми е минавало, че може да се получат веган целувки и аз бих ги пробвала, а ми и звучи по-лесно и по-малко капризно от разбиването на сняг на белтъците.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron