Фъстъчено масло? Къде да го сложа?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Фъстъчено масло? Къде да го сложа?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Май 2017, 14:02

Имам цял буркан фъстъчено масло от едни приятели, които ходиха до САЩ и ни го донесоха.
И сега стоя и го гледам тоя буркан от 1 литър с масло и се чудя какво да го правя. Общо взето на вкус не ми хареса много и затова му се ослушвам, как да го комбинирам? Никога не съм имала желание дори да си купувам фъстъчено масло, а сега пък е толкова много, че и да го хвърля не върви.
Дайте идеи къде мога да го използвам и как да го изядем по-бързо и да не иде зян! :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Фъстъчено масло? Къде да го сложа?

Мнениеот nefertiti » 15 Май 2017, 14:04

Ами погледни за разни рецепти в гугъл. Иначе фъстъченото масло много от зависи от марката. Аз си купувам едно био фъстъчено масло и е много вкусно. Веднъж обаче си взех на друга марка и вкусът беше ужасен!
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Фъстъчено масло? Къде да го сложа?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Май 2017, 14:23

nefertiti написа:Ами погледни за разни рецепти в гугъл. Иначе фъстъченото масло много от зависи от марката. Аз си купувам едно био фъстъчено масло и е много вкусно. Веднъж обаче си взех на друга марка и вкусът беше ужасен!

А как го хапваш? Маслото е някакво качествено уж,но на мен не ми допадна... Макар че досега само с лъжицата заграбих и никъде не мога да му намеря приложение...
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Фъстъчено масло? Къде да го сложа?

Мнениеот Elica » 15 Май 2017, 15:34

Аз си го правя на тортила, слагам малко масло, банани, боровинки, ягоди и си го хапвам. Също смесени с килосе мляко и чия и мед, накрая отново с банан е много вкусно. Като цяло трябва да се експриментира с него.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Фъстъчено масло? Къде да го сложа?

Мнениеот Snejna » 15 Май 2017, 16:15

Ние го ядем по американски, със сладко и между две филийки. :roll: Съвсем обикновено , но така ни харесва, а и може би сме един вид предубедени от филмите.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Фъстъчено масло? Къде да го сложа?

Мнениеот Pipilota » 15 Май 2017, 19:02

Ако не можеш да му намериш място, давай го насам. У нас е голям хит, хлапетата са луди по него, може би заради американските филми. Големия ми син го слага навсякъде, послед го гледам, че си бъркаше овесени ядки с него. :eek: :eek: :eek: Общо взето експерименти трябват, че да му намерите мястото.
На мен също обаче, не ми хареса..
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Фъстъчено масло? Къде да го сложа?

Мнениеот Mon_ton » 16 Май 2017, 09:34

Може да го сложиш на сурови бонбони. :roll: бях гледала и едно видео за чийзкейк с фъстъчено масло... :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Фъстъчено масло? Къде да го сложа?

Мнениеот Дороти » 11 Фев 2019, 11:10

Ето тази рецепта е хубава и става бързичко:

Сладкиш с фъстъчено масло и шоколад (от блога vessys day)

Продукти:
115 грама масло
190 грама фъстъчено масло
200 грама бисквити, фино смлени
100 грама пудра захар
200 грама черен шоколад
3 чаени лъжички масло

В малка купа сложете маслото и фъстъченото масло. Разтопете на водна баня или в микровълнова фурна. В голяма купа сложете бисквитите или захарта. Добавете разтопените масло и фъстъчено масло. Разбъркайте добре, след което изсипете в предварително застелена с хартия за печене тавичка (20х20 см.). С помощта на лъжица изравнете сместа, като натискате за да залепне плътно по стените и дъното на тавичката.
В малка купа разтопете шоколада с маслото и изсипете върху бисквитената основа. Изравнете шоколада с нож или лъжица. Поръсете с фъстъчен крокант и приберете в хладилник да стегне, за около 2-3 часа.
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта