Живели ли сте сами?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Живели ли сте сами?

Мнениеот Lisica » 24 Авг 2017, 09:53

Повечето от нас почват да живеят отделно от родителите си, когато си намерят половинка. Но това не е за мен, свикнах със самостоялтеност, живеех до скоро със съквартирантка, но тя сега ще се мести да живее с гаджето си. Намерих си по-евтина квартира и мога да си я позволя и да живея там сама. Но никога не съм била сама.. страхувам се, че ще се справя, дали ще ми е добре, или ще се чувствам много самотна? Дали няма да ме е страх от нощта? :oops: Вие живеели ли сте сами, как сте се чувствали, може ли да кажете, че това е било от най-хубавите ви времена или всъщност сте се чувствали самотни и изоставени? Ако искам винаги може да се върна при родителите си, но не искам да правя такава голяма крачка назад, спроед мен.. Вие как мислите, лошо ли е да се живее сам?
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Живели ли сте сами?

Мнениеот fawla » 24 Авг 2017, 11:05

За кратко време съм била сама, да. Не ми беше никак лошо, усещах една свобода, можех да правя всичко, което искам, когато си искам ставах, когато си искам се къпех, когато си искам чистих, изобщо с нищо не с есъобразявах. С предишната ми съквартирантка ми беше много трудно и след това се преместих сама и ми беше супер. Най-страшно ми беше вечер, но за около седмица свикнах, че съм сама.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Живели ли сте сами?

Мнениеот Mon_ton » 24 Авг 2017, 11:39

Винаги съм искала да живея сама, това преди разбира се, сега не искам да се разделям нито с мъжа ми нито с дъщеря ми, надявам се ме разбирате правилно. Чудила съм се какво е да си сам, да вземаш собствените си решения, особено на младини.. да имаш възможност да изградиш себе си напълно сам и на спокойствие. Според мен това е възможност, която не бива да изпускаш, а ако не се чувстваш добре, винаги може да започнеш да търсиш съквартиранти.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Живели ли сте сами?

Мнениеот kikimoraa » 24 Авг 2017, 14:16

не съм била сама никога, не ми и харесва идеята, не ме съблазнява. Аз обичам да имам компания, да имам с кой да си говоря и да си споделям, ако съм сама сигурна съм, че ще изкукуригам.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Живели ли сте сами?

Мнениеот m0n4eto » 24 Авг 2017, 17:40

според мен е кофти да живееш сам. в един момент не се чувстваш добре, има си и предимства, но като цяло не мисля, че е окей. разбира се - хора всякакви, до човек си е.
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Живели ли сте сами?

Мнениеот kalina_216 » 25 Авг 2017, 10:24

Ми аз не виждам кое е толкова притеснителното или стряскащото. Нещо напълно нормално е за порастващ човек да живее сам за известно време, но ние в България сме свикнали да живеем с мама и тате, докато стане време за женене...
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Живели ли сте сами?

Мнениеот Jolene » 25 Авг 2017, 12:00

Да, била съм сама, беше ми страхотно, можех да правя каквото си поискам,да излизам когато си поискам, да се срещам с който си искам, да каня който си искам у дома. ЧУвствах се страхотно, бях сама за около 6 месеца, дори живеех в една таванска стая, спокойствието и свободата ми дойдоха много добре.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Живели ли сте сами?

Мнениеот Monika_Spasova » 25 Авг 2017, 14:09

lisica, сега живея сама и се чувствам повече от страхотно. Имам пълна свобода, по едно време живеех с приятеля си, но сега той замина в друг град за 6 месеца е на едно обучение, добре се чувствам, нищо не ми липсва.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Живели ли сте сами?

Мнениеот Malina » 25 Авг 2017, 15:40

Не съм била сама, но винаги ми е било интересно какво е. Сигурно не е лошо да имаш пълна свобода на решенията си, нещо, което ми липсваше на младини. Винаги съм била под надзора на родителите ми, а след това се преместих да живея с гаджето ми.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Живели ли сте сами?

Мнениеот Lili_gagarin » 05 Сеп 2017, 12:55

Сега живея сам, много добре се чувствам, повече от идеално, дори. Никой не ми прави забележка, никой не ми се кара за нищо, никой не ми вика, не ми обяснява кое е правилно и кое не. ям колкото и когато си поискам, излизам когато си поискам. Приятелката ми скоро ще се нанася у нас и не знам как ще свикна с нейното присъствие, ама като е за добро...ще се прежалвам. :mrgreen:
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта