Овесените ядки - най-добрата закуска

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Овесените ядки - най-добрата закуска

Мнениеот kalina_216 » 25 Авг 2017, 09:49

В последно време става ясно, че овесените ядки са доста полезна храна. Зареждат тялото ни с енергия, имат много фибри, усвояват седобре от оранизма, въпреки, че съдържат глутен се приемат много добре дори и от хора с цьолиакия, както и малки деца.
Аз всяка сутрин закусвам овесени ядки, в различни комбинации. Каква е вашата комбинация, която ви е любима, къде и как използвате овесените ядки, защо са толкова полезни за здравето? Споделете всичко за любимата закуска. :heartbeating:
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Овесените ядки - най-добрата закуска

Мнениеот БС2003 » 25 Авг 2017, 10:35

Зоя бг продава освен другите и безглутенови овесени ядки, както и безглутенови макаронени изделия, може би и други неща без глутен,не помня. Най-добре влезте в сайта, за да разгледате асортимента от всякакви здравословни работи.
БС2003
 
Мнения: 6
Регистриран на: 18 Мар 2014, 16:35

Re: Овесените ядки - най-добрата закуска

Мнениеот kalina_216 » 25 Авг 2017, 10:38

Много ми е интересно, как ще са без глутен, след като в самия овес има глутен... макар и малко, все пак както е известно, те се понасят изключително добре от хора с непоносимост, както съм и написала. Не мисля, че това е в основата на темата и причина да се обсъжда. Всеки може да намери от всякъде разнообразни овесени ядки, ръжени, флейки от лимец и т.н., които да заместят овесените ядки. :) Сподели как обичаш да ги хапваш!
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Овесените ядки - най-добрата закуска

Мнениеот krasi_more » 25 Авг 2017, 10:55

И аз ям много често овесени ядки. Варя ги в малко прясно мляко за мен и за детето. Отгоре слагам какао и мед и така хапваме, стават много вкусни, на мен ми харесват. Друг вариант е със сушени плодове, но не ми харесват чак толкова много.
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Овесените ядки - най-добрата закуска

Мнениеот Jolene » 25 Авг 2017, 11:52

Обичам овесени ядки, винаги ме спасява тази закуска, когато нямам време да приготвя нещо друго. Слагам само вода, мед и някакъв плод или ядки, каквото имам под ръка. :)
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Овесените ядки - най-добрата закуска

Мнениеот Malina » 25 Авг 2017, 14:53

Много харесвам овесените ядки от Лидл синята опаковка, които имат вътре добавени и лешници, вярно не много, но имат. Хапвам ги по различен начин, понякога с кисело мляко, друг път само с вода, с мед, с плодове. Никога не ям със сушени плодове, защото ми стават излишно сладки.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Овесените ядки - най-добрата закуска

Мнениеот Pipilota » 28 Авг 2017, 11:31

Много обичам овесени ядки и си хапвам често, не знам колко са полезни и колко са вредни. харесва ми това, че стават бързо, не затормозяват храносмилането, дават ми енергия. Не мога да посоча някоя храна като много полезна или нещо такова, всеки организъм приема всичко по различен начин. За едни овесените ядки са супер храна, ан друг може и да не му понасят. Но у дома са на почит.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Овесените ядки - най-добрата закуска

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Сеп 2017, 18:14

От една група от фейсбук разбрах аз за добяването на извара към овесените ядки. Става невероятно вкусна. Ям само извара на Олимпус.
Друго, което добавям:
Овесени ядки
лимец
чия
кокосов орех
извара
мед
плод
бадеми
Пробвайте тази комбинация някой път, страшно голяма вкусотия!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Овесените ядки - най-добрата закуска

Мнениеот skyfly » 03 Сеп 2017, 08:00

У дома също присъстват постоянно. Купувам гранола и правя нея, т.е. печени овесени ядки с добавки различни. Взамам си от един производител,просто са невероятни, но признавам си, че с амалко скъпи. Но аз почти не давам пари за храна, така че мога да си позволява да взема скъпи овесени ядки. Пробвайте някой път, много са вкусни.
Пчела, много ме впечатли рецептата ти, задължително ще я пробвам!!!
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Овесените ядки - най-добрата закуска

Мнениеот magic_boy » 04 Сеп 2017, 15:34

Аз ям доста здравословно, чипс не съм ял от 6-7 години. Овесените ядки са част от менюто ми, редовно. Правя си с какао, вода и малко плод, получават се много добре пък и много бързо ги приготвям. Обаче ми стана интересно за опция с изварата и другите добавки, задължително ще ги пробвам!
magic_boy
 
Мнения: 28
Регистриран на: 11 Май 2017, 08:37

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта