Чай с куркума за детоксикация, как се прави?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Чай с куркума за детоксикация, как се прави?

Мнениеот Rali_hr » 29 Авг 2017, 09:44

Все съм чувала, че чая с куркума е много ефикасен за детоксикация на тялото и изобщо, че е много полезно да се яде куркума и като подправка и не само, ами и в чай. Но не си предсавям как завирам един чай само от куркума, сигурно се добавя и още нещо. Някой ако знае някакви варианти на чай с куркума за детоксикация на организма ще се радвам да сподели. :wink:
Все пак да не забравяме, че куркумата има много полезни свойства, използва се за превенция на някои ракови заболявания, изчиства тялото, подсилва имунитета. Индийците пият куркума и я ядат като топъл хляб и са едни от най-дълголетните обитатели на нашата земя. :grin:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Чай с куркума за детоксикация, как се прави?

Мнениеот Локумът » 29 Авг 2017, 10:00

Чай с лимон, мента и куркума прави жената всяка зима, но го пием студен, след като стане готова запарката, прецеждаме и прибираме в термоси и так аси го разнасяме, докато го изпием. Да ти кажа, не знам за какво ми е помогнал, но пия всичко, което даде жената. И отрова бих пил. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Чай с куркума за детоксикация, как се прави?

Мнениеот Mon_ton » 29 Авг 2017, 11:01

Аз си правя от 1ч.л. куркума, половин лимон, 1 ч.л. настърган джинджифил и 1ч.л. мед. Куркумат аи джинджифила се слагат в 300 мл. вода и се слагат на котлона, когато заври водата се маха и се слага лимона след това меда и се пие по няколко глътки сутрин и вечер.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Чай с куркума за детоксикация, как се прави?

Мнениеот vanusha » 29 Авг 2017, 14:14

Аз си правя водя с куркума. В 1 литър вода слагам 1 с.л. куркума, оставям да заври и след това прецеждам и пия целия ден.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Чай с куркума за детоксикация, как се прави?

Мнениеот miron » 30 Авг 2017, 09:32

Аз слагам една две щипки куркума в гореща вода, после я оставям да се охлади и пия, нищо особено, на мен ми харесва. Имам навик отмалък да пия какви ли не странни води и чайове.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Чай с куркума за детоксикация, как се прави?

Мнениеот Kremiliya » 30 Авг 2017, 14:36

Аз пия просто вода с куркума, не го правя на чай, слагам във водата сималко куркума, няколко малинки, краставичка или нещо такова и го пия.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Чай с куркума за детоксикация, как се прави?

Мнениеот Malina » 21 Авг 2018, 10:56

Аз си правя 1 чаена лъужица куркума, 2-3 резена лимон , 1 лъжичка настърган джинджифил и мед. Слагам куркумата и джинджифила на котлона в 300мл вода като заври водата свалям от огъня, оставям за 2-3 минути и прецеждам. Подслаждам с меда и с лимончето пия.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Чай с куркума за детоксикация, как се прави?

Мнениеот qwerryyy » 23 Авг 2018, 09:19

На мен ми идва много тежък, все пак остава от самата подправка и доста ме затормозява това, може би ако се намери на корен, няма да го има този проблем. Иначе куркумата била доста полезна, което е важно да се знае, за да се включва в храненето, дори и не като чай, ами ако щете като подправка.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Чай с куркума за детоксикация, как се прави?

Мнениеот GeorgiStoyanov » 06 Авг 2019, 12:01

Изобщо не се занимавам са чайове. Приемам куркумата под формата на капсули и ефектът е също толкова добър. Препоръчвам на всеки марката Булгарикус, страхотни са им продуктите!
GeorgiStoyanov
 
Мнения: 10
Регистриран на: 04 Мар 2016, 13:00

Re: Чай с куркума за детоксикация, как се прави?

Мнениеот smile :) » 14 Авг 2019, 09:34

Не ми понася куркумата, иначе майка ми си пие такъв чай. Доколко е ефикасен е отделен въпрос. Поне й харесва :smile:
smile :)
 
Мнения: 43
Регистриран на: 14 Юни 2019, 09:39


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта