Има ли как да излезе петно от изпрана дреха?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Има ли как да излезе петно от изпрана дреха?

Мнениеот klarissa » 12 Сеп 2017, 11:29

Дъщеря ми е зацапала така униформите си и сме ги прали, че последно като ги видях се бях нагласила, че ги имаме, напраов ми стана лошо. Сега нямам възможност да купя нови униформи и ми се иска да успея да им придам малко по-приличен вид. :roll:
Не ми се е случвало досега да вадя петна от изпрани дрехи, как не съм видяла не знам, но две униформи има съсипани. :roll: Ако някой е успявал да се справи с такива петна, нека каже.
Мисля си за обезмаслител и след това да ги изтъркам, но май е невъзможно да се махне старо петно... :?:
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Има ли как да излезе петно от изпрана дреха?

Мнениеот skyfly » 12 Сеп 2017, 11:36

Не вярвам да успееш да премахнеш петното от изпрана вече дреха. Евентуално, ако в някое химическо чистене ти кажат, че могат да я спасят... но малко вероятно. :roll: Занапред ги преглеждай добре и още когато видиш изцапано го изпирай и ако трябва ползвай и обезмаслител, а за бели дрехи може да ги переш на ръка и да слагаш малко сода в прането.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Има ли как да излезе петно от изпрана дреха?

Мнениеот Jolene » 12 Сеп 2017, 15:06

На мен в химическо чистене са ми спасявали боядисани дрехи, така че само там е надеждата, не виждам иначе как може да си ги почистиш.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Има ли как да излезе петно от изпрана дреха?

Мнениеот Pipilota » 12 Сеп 2017, 16:32

Малко вероятно е да успееш да го извадиш, по-скоро трябва упорито да търкаш с вениш порбвай на първо време, ако с него не стане, не вярвам, че с нещо ще стане изобщо..
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Има ли как да излезе петно от изпрана дреха?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Сеп 2017, 19:57

И аз имам същия проблем и не знам, моето момче винаги яде като прасенце, милото зацапало няколко дрехи , които ми се ще да носи още, но май няма да стане. мисля да пробвам с някой обезмаслител и сода за хляб, но не вярвам да стане.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Има ли как да излезе петно от изпрана дреха?

Мнениеот Blue_sky » 02 Май 2018, 17:12

Ако петното е мазно, няма значение дали е старо или не. Използвай обезмаслител, за да го премахнеш. И на мен ми се е случвало преди да си цапам дрехите и после да съжаляван, след като ги изсуша. Но ако петното не е от мазнина, обезмаслителят няма да помогне. Но нищо не губиш, ако пробваш.
Аватар
Blue_sky
 
Мнения: 51
Регистриран на: 21 Мар 2018, 17:51

Re: Има ли как да излезе петно от изпрана дреха?

Мнениеот p.petrov » 02 Май 2018, 19:11

Аз бях пробвал с обезмаслител и дрехата избеля и стана на петна :grin: :grin: :grin:
Сем. Петрови❤️
Всеки залез ни носи спокойствие, всеки изгрев ни носи надежда.
Аватар
p.petrov
 
Мнения: 47
Регистриран на: 01 Май 2018, 03:40
Местоположение: Варна


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта