Детето ми избягва контакт с очите, притеснително ли е това?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Детето ми избягва контакт с очите, притеснително ли е това?

Мнениеот Mon_ton » 13 Сеп 2017, 15:37

Забелязала съм, че дъщеря ми избягва да гледа хората в очите, постоянно откланя поглед. Точно навърши 2 години и вече го смятам това нещо за проблем, защото другите деца са толкова вторачени в лицата на хората, когато им говорят, а тя винаги се старае да гледа настрани. Дали според вас трябва да се притеснявам, може ли да издава някакъв проблем това, че отклонява погледа си?
Аватар
Mon_ton

Re: Детето ми избягва контакт с очите, притеснително ли е това?

Мнениеот svetlozara » 14 Сеп 2017, 10:33

Детето ти се притеснява сигурно, че ще го хванеш в лъжа или се смущава да говори с хората, включително непознати, и теб. Изчакай да порасне и ако няма никакви други изменения на поведението, няма защо да се притесняваш
svetlozara

Мнениеот Lisica » 14 Сеп 2017, 12:03

защо ще се притесняваш, детето може да не се чувства сигурно, ако това вече продължи дълго време, тогава вече може да си имаш едно на ум.
Аватар
Lisica

Мнениеот Lili_pili » 14 Сеп 2017, 13:53

може да се чувства неуверено в думите си, да се притеснява от разговорите,особено ако не го изслушвате и не го слушате внимателно, а го правите все между другото.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili

Мнениеот nefertiti » 14 Сеп 2017, 15:13

Според мен това е притеснително да. Трябва да намериш причината за поведението на детето ти и да решите проблема.
nefertiti

Мнениеот Катето » 14 Сеп 2017, 15:43

Колко е голямо детето, колко го избягва зрителния контакт, всеки път или понякога. Обикновено това е поведение при аутизъм.
Катето

Мнениеот vanessa_ » 14 Сеп 2017, 18:56

Консултирай се с личния ти лекар, за да си спокойна,но ако е временно няма защо да се притесняваш, ако продължава много време и има други притеснителни прояви, тогава може да обърнеш внимание.
vanessa_

Назад към Възпитание, грижа и съвети