Kак да направя сладко от грозде?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Kак да направя сладко от грозде?

Мнениеот Kaya » 29 Сеп 2017, 11:54

Имам много грозде и скоро ще започне да се разваля, чудих се какво да го правя и май ще го направя на някакво сладко.
Някой от вас да е приготвял и да знае как се прави сладкото от грозде? А има ли възможност самите плодове да ги няма или да са пасирани,изобщо не обичам сладка с целия плод вътре, не вярвам при гроздето да ми хареса повече. :roll:
Ако някой е правил сладко от грозде да разкаже как е успял за да мога и аз да си направя. :!:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Kак да направя сладко от грозде?

Мнениеот silver933 » 29 Сеп 2017, 12:52

Ооо, онзи ден си правихме сладко, само че ние оставяме плодовете.
1 кг грозде, 1.5кг захар, 1 чаша вода, оставяш я да се вари, докато стане сочно сочно. :mrgreen: После наливаш докато е горещо в буркани и обръщаш.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Kак да направя сладко от грозде?

Мнениеот Rali_hr » 29 Сеп 2017, 14:36

Разбирам те идеално и ще ти кажа аз как правих, когато децата бяха малки имайка ми пращаше грозде, като за последно. :mrgreen:

на 1кг грозде се слага 1/2 литра вода. Слагаш ги да врат за 15 минути, след което през цедка изстъркваш да изпада само сока, изцеждаш го няколко пъти.
Добавяш му вока, в зависимост от това колко мл. сок се е получил , на 1 литър сок се слагат около 500-600 гр. захар. Смесваш ги и ги връщаш на котлона и готвиш, докато стане на половина. Сипваш в буркани горещо и обръщаш
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Kак да направя сладко от грозде?

Мнениеот Локумът » 02 Окт 2017, 12:15

По същия начин правим и ние, само че след като сварим гроздето, добавяме вода, без да прецеждаме. Имаме на лозето един сорт грозде, който е без семки и страва идеално вкусно сладко.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Kак да направя сладко от грозде?

Мнениеот Kremiliya » 02 Окт 2017, 15:40

Направи си го както ти е казала Ралито, аз си правя по същия начин и става едно хубаво желе, което се приготвя много лесно и е супер вкусно.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта