Каква храна сте получавали, когато сте били в болница?

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Каква храна сте получавали, когато сте били в болница?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 16 Окт 2017, 15:55

Всички сте видели, една родилка, публикувала снимките на храната, която е получавала в болницата. Но примерът е добър - става въпрос за Япония и там храната на жената е повече от добра. Вие имате ли спомени,каква храна са ви давали при болнично посещение, дали е била вкусна, дали е била добра, дори и да не е била качествена? Макар че би трябвало да се учудим, ако храната е добра нали? Тук сме свикнали да се примиряваме с лошото качество във всяко едно нещо.
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Каква храна сте получавали, когато сте били в болница?

Мнениеот Malina » 16 Окт 2017, 20:27

Прясна родилка, ми предлагаа да ям боб, леща, а знаете, че такива неща не бива да се ядат изобщо от кърмеща жена, камо ли след каквато и да е операция, или процедура. Пълно безумие. Понякога даваха филия с намазано парче масло в единия край, в другия малко сладко. :shock:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Каква храна сте получавали, когато сте били в болница?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 17 Окт 2017, 09:05

Ако случайно се окаже, че храната я бива, ще се усъмним, май. Явно толкова сме свикнали да бъдем прецаквани, че просто няма на къде повече.
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Каква храна сте получавали, когато сте били в болница?

Мнениеот Snejna » 03 Ное 2017, 12:13

Ами тя из целия свят е гадна храната в болниците. :mrgreen: Освен тази, която публикува снимките на вкусната храна от Япония, другата обикновено е доста гадна. А в България всичко, което се дава от държата е гадно.. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Каква храна сте получавали, когато сте били в болница?

Мнениеот Mon_ton » 26 Яну 2018, 12:43

Единственият ми престой в болница е бил, когато родих дъщеря си. Храната наистина беше отвратителна, даваха ни преварени макарони, рядка леща, ужасно ядене.
Предпочитах да си нося от вкъщи, след втория опит да се храня от там, карах мъжът ми да ми носи ядене.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Каква храна сте получавали, когато сте били в болница?

Мнениеот Rali_hr » 23 Фев 2018, 10:41

Била съм и заради нераждане и не беше никак приятно. :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Каква храна сте получавали, когато сте били в болница?

Мнениеот buba_18 » 15 Мар 2018, 18:07

На много хора не им харесва храната, но аз винаги си я хапвам. Не е от най-прекрасните, но пък аз нямам особени претенции относно това каква храна ям. Особено, когато съм болна е без значение. Иначе съм яла ориз, картофи. Е, имало е и някакви странни каши, които не ми се понравиха.
buba_18
 
Мнения: 36
Регистриран на: 26 Фев 2018, 09:49

Re: Каква храна сте получавали, когато сте били в болница?

Мнениеот Jully » 16 Мар 2018, 16:00

buba_18 написа:На много хора не им харесва храната, но аз винаги си я хапвам. Не е от най-прекрасните, но пък аз нямам особени претенции относно това каква храна ям. Особено, когато съм болна е без значение. Иначе съм яла ориз, картофи. Е, имало е и някакви странни каши, които не ми се понравиха.

То не е въпросът винаги да правиш компромис, защото, в крайна сметка плащашш за това, а и не само - хората, които са в болница се нуждаят от истинска, вкусна и полезна храна. Както е казал Хипократ "Нека храната бъде вашето лекарство".
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Каква храна сте получавали, когато сте били в болница?

Мнениеот Dipsy » 16 Мар 2018, 16:56

chiZzY_biZzY написа:Всички сте видели, една родилка, публикувала снимките на храната, която е получавала в болницата. Но примерът е добър - става въпрос за Япония и там храната на жената е повече от добра. Вие имате ли спомени,каква храна са ви давали при болнично посещение, дали е била вкусна, дали е била добра, дори и да не е била качествена? Макар че би трябвало да се учудим, ако храната е добра нали? Тук сме свикнали да се примиряваме с лошото качество във всяко едно нещо.

имам приятелка дето ми разказваше че храната била мизерна и гарнирана с хлебарки! Буквално.. Отврат!!! :banghead:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Каква храна сте получавали, когато сте били в болница?

Мнениеот frezia-o » 16 Мар 2018, 17:43

Ако сандвичите, пир това доста смачкани, могат да бъдат определени като добра храна, значи всичко е наред. Истината е, че в повечето от болниците храната не е особено качествена, а да не говорим за съдовете, в които се поднася на болните. Още много има да се учим.
frezia-o
 
Мнения: 30
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:09

Следваща

Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта