Нов рецептурник в детските градини със суперхрани - доволни ли сте?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Нов рецептурник в детските градини със суперхрани - доволни ли сте?

Мнениеот Mon_ton » 20 Окт 2017, 15:15

Обсъждаат промяна в рецептурника на детските градини. Ще се включват вече храни, като чия, авокадо,киноа в менюто на децата. А порциите ще бъдат увеличени, защото досега, всички, които имат по-големи деца в детската градина знаят, че те остават гладни. Количеството на солта и захарта ще бъдат намалени значително. За мен тази промяна е много положителна и се надявам да се включат тези храни наистина в детските градини. Моята дъщеря отдавна хапра точно от тези суперхрани и виждам, че са и много любимите. Изключването на колбаси и пърженит ехрани мисля, че се е случило отдвана в повечето градини. Голям минус в информацията е, че това, тъй като ще утежни бюджета на детските градини, ще бъде "алтернатива" ... т.е. малко вероятно някой да ги включва в менюто редовно. :roll:
И сега ми хрумва въпроса, бихте ли увеличи парите, които дават за детска градина, за да получават децата по-добра храна?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Нов рецептурник в детските градини със суперхрани - доволни ли сте?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Окт 2017, 08:47

Аз лично съм супер доволна. Много бих се радвала, ако се заменят тези филии, закуски, баници и кифли с нещо по-различно и по-полезно. Не казвам и традиционните ни закуски да изчезнат, но нека се намалят. Дано и в училищата променят рецептурника, макар че от моите спомени от моите детски години и наши дни, сега е направо китка. Още помня мазните манджи, в които нямаше какво да си вземеш направо от сланинести парчета и пилешката супа с огромни парчета кожа. :front:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Нов рецептурник в детските градини със суперхрани - доволни ли сте?

Мнениеот kauda » 22 Окт 2017, 09:36

Според мен няма да го вкарат, след като са им дали вратичка да не го правят - т.е., че ще е алтернатива. кой ще иска да се харчи повече пари? 1 кг ориз струва 2лева, един килограм киноа е 10. от къде ще дойдат останалите 8 лева ..?
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Нов рецептурник в детските градини със суперхрани - доволни ли сте?

Мнениеот Kaya » 23 Окт 2017, 11:39

Да, бих се радвала, ако детето ми яде и от доказаните модерни храни, макар че вярвам, че по-добро от родното няма. Но менюто в градините е твърде остаряло, с много захар и непълноценни храни, може да се разнообразява повече. И все пак е в пъти по-добро от това,което много родители предлагаме, ако трябва да сме честни, затова се и получава тази разлика и този бум на дебели деца след като постъпят в училище.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Нов рецептурник в детските градини със суперхрани - доволни ли сте?

Мнениеот Pipilota » 12 Яну 2018, 13:02

Нека да обновяват менюто, включването на различни и разнообразни храни, не само, че е важно, но и отгоре на всичкото, не са само полезни, а и вкусове са по-разли. С тези злояди деца, всяко обогатяване на хранаенето е от голямо значение.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Нов рецептурник в детските градини със суперхрани - доволни ли сте?

Мнениеот Jully » 12 Сеп 2018, 12:52

Промяната не е голяма, а и аз не виждам нещо лошо да ядат сега децата в градините, трябва да се промени храненето, което имаме по къщите си, там няма ни чипс, ни сок о ткутийка, ни близалки. В градината се ядат манджички.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Нов рецептурник в детските градини със суперхрани - доволни ли сте?

Мнениеот Rali_hr » 01 Окт 2018, 14:12

Май само беше голямото приказване, защото все още няма случила се промяна, а само приказки безчет по въпроса.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54


Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта