Защо плащаме толкова много за здраве, а сме толкова болни?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Защо плащаме толкова много за здраве, а сме толкова болни?

Мнениеот rabotnata pchela » 24 Ное 2017, 11:23

Излезна проучване, според което, българите доплащат най-много за здравето си, а в същото време сме първи по смъртност от рак и сърдечно съдови заболявания. Превенция при нас няма, държавата не може да си стопанисва хората и сме оставени да се разболяваме все повече и не подобравяме живота си, а се влошаваме все повече.
Каква е причината и в кой е вината - дали в хората, че водят вреден начин на живот, или в здравната политика на страната ни?
Как може да плащаме най-много за здраве, а в същото време да сме най-болни?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Защо плащаме толкова много за здраве, а сме толкова болни?

Мнениеот skyfly » 24 Ное 2017, 12:06

Дори не мога да си обясня кой е виновен, според мен и държавата и хората. Защото ние не получаваме адекватна възможност да се грижим за здравето си. Човек, който не произвежда сам храната си не знам как може да се храни качествено. Заринати сме с боклуци, а пари да си купуваме по-качествена храна нямаме, а както знете, тя е лекарството на човека.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Защо плащаме толкова много за здраве, а сме толкова болни?

Мнениеот Snejna » 24 Ное 2017, 13:11

Голяма част отхората живеят в депресия, причинена от една или друга причина. Когато човек няма желание за нищо, логично, че нито се грижи за храната си, нито спортува. От там и всички заболявания. Няма как да скрепяваш едвам двата края, което се случва на повечето хора, и в същото време да ис щастлив, да ядеш сьомга с кокосово масло и да се грижиш за здравето си. хората нямат сигурност и спокойствие. А доплащането е редовна задкулисна практика, незнайно от къде и от кога.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Защо плащаме толкова много за здраве, а сме толкова болни?

Мнениеот Локумът » 30 Ное 2017, 11:26

Има нещо сбъркано и то е по-далеч от това, че здравеопазването ни е сбъркано. Лекарите ни ни лекуват за всяко нещо с антибиотик, не дават адекватни препоръки,свързани с начина на хранене и начина на живот. Изобщо положението е тотално сбъркано, може да сте сигурни, че е такова.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Защо плащаме толкова много за здраве, а сме толкова болни?

Мнениеот Glow » 20 Дек 2018, 11:18

Защото цялата система е бъгната, не знаеш къде ти отиват парите, ама си задължен да ги дадеш. Тъпо, но такава е реалността.
Glow
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Дек 2018, 11:09

Re: Защо плащаме толкова много за здраве, а сме толкова болни?

Мнениеот IvanovA_Stef » 21 Мар 2019, 16:00

Защо плащаме и аз не знам, но знам, че сме болни, защото нямаме навика да ходим на профилактични прегледи и защото начина ни на живот е кофти - хранене, мръсен въздух, стрес.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта