Образуване на "топчица" с бяло над детско зъбче

Образуване на "топчица" с бяло над детско зъбче

Мнениеот radowen » 14 Ное 2011, 11:57

Здравейте,
На какво би могло да се дължи образуването на нещо като "топчица" с бял връх над млечно зъбче на детето ми, което е на 4 години? Зъбчето е само корен - т.е. беше развит ранен кариес, зъбчето се счупи,а после след подуване ики се наложи да се "пробие". На моменти топчицата сякаш се спуква и бялото се маха, а после пак се образува.
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Образуване на "топчица" с бяло над детско зъбче

Мнениеот Margo » 21 Ное 2011, 09:54

Според това, което описвате ми прилича на гнойна торбичка. Трябва да заведете детето на стоматолог незабавно, може да се наложи лечение с антибиотик.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Образуване на "топчица" с бяло над детско зъбче

Мнениеот radowen » 21 Ное 2011, 11:01

Margo написа:Според това, което описвате ми прилича на гнойна торбичка. Трябва да заведете детето на стоматолог незабавно, може да се наложи лечение с антибиотик.

И аз мисля, че е нещо такова! Тази седмица ще заведем малкия на стоматолог като се надявам да не е нещо сериозно!
За съжаление имаме толкова проблеми със зъбките на детенцето ни, а е само на 4 години :cry: Не знам на какво би могло да се дължи?
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Образуване на "топчица" с бяло над детско зъбче

Мнениеот Margo » 21 Ное 2011, 11:33

radowen написа:
Margo написа:Според това, което описвате ми прилича на гнойна торбичка. Трябва да заведете детето на стоматолог незабавно, може да се наложи лечение с антибиотик.

И аз мисля, че е нещо такова! Тази седмица ще заведем малкия на стоматолог като се надявам да не е нещо сериозно!
За съжаление имаме толкова проблеми със зъбките на детенцето ни, а е само на 4 години :cry: Не знам на какво би могло да се дължи?

Тъй като не съм специалист и не мога да ви отговоря конкретно на въпроса. Докато моето дете беше малко му давах профилактично флуорни таблетки. Не са скъпи и са много приятни на вкус, сега е на 15 години и да чукна на дърво нямаме проблеми със зъбите.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта