За или Против присъствието на по-голямото дете при раждането на следващото?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

За или Против присъствието на по-голямото дете при раждането на следващото?

Мнениеот S_Milenska » 12 Яну 2018, 10:59

Майка приготвила 3 годишната си дъщеря да присъства на раждането на братчето си, като момиченцето дори било гледало записи на раждащи жени.
Това е на кратко. Какво мислите вие за присъствието на детето по време на раждането, все още някои от нас не са склонни да включат таткото в раждането, а какво остава да се включи детето в раждането? И дали това може да се случи в България и дали е правилно?
Ако краят е щастлив - всичко ще е страхотно, няколко часа и на бял свят се появява един малък човек, но не дай си Боже, ако има усложнение каква травма ще бъде това върху детето?
Вие какво мислите за присъствието на каката или баткото на раждането на бебето?
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: За или Против присъствието на по-голямото дете при раждането на следващото?

Мнениеот Jolene » 12 Яну 2018, 11:47

Не мога да кажа дали съм против, в нашите болнични условия, не бих я пуснала, ако болниците ни бяха като по филмите, персолана толкова любезен, може би бих. Но при нас акта е толкова унизителен, няма приветливо покриване на жената, като животно ходи разпасана, грозна и унизителна гледка.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: За или Против присъствието на по-голямото дете при раждането на следващото?

Мнениеот Pipilota » 12 Яну 2018, 12:43

Не ми се струва нормално, особено ако трябва да гледа от първа линия. Мисля, че могат да се сближати по друг начин не е нужно да става свидетел на всичката тая чорба и сокове, които се излизат от тялото на майката.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: За или Против присъствието на по-голямото дете при раждането на следващото?

Мнениеот violeta.docheva » 15 Яну 2018, 11:26

Не зная какво е наложило дебатирането на тази тема, но от години никой и никога не се е замислял по този въпрос, поне в моето обкръжение. От разговори с по-възрастни жени знам, че и в най-бедните години, в които не е имало болници и родилни отделения жените не са раждали в стаята, където са децата.
Ако по-голямото дете е все още неразбиращо, то последствията може и да са незначителни, но я си представете едно 10 - 14 годишно момиче, на което му предстои да става майка да присъства на този болезнен за жената акт.Това може да доведе до стрес, който да остави отпечатък в съзнанието на детето и да му попречи в живота както като жена, така и като майка.
Човешките отношения стават все по-разкрепостени, но има неща, които са опасни /да не кажа перверзни/ и някои граници никога не бива да се прекрачват.
violeta.docheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Яну 2018, 11:13

Re: За или Против присъствието на по-голямото дете при раждането на следващото?

Мнениеот Тъжна Луна » 28 Фев 2018, 14:42

Аз няма да настоявам, но ако детето прояви желание няма да го спра. Но ще се опитам да му обясня, че не всичко протича по план. относно гледането на раждания - това съвсем не е толкова фрапиращо, зависи как е представено. и ако родителят е нещо притеснен и паникьосан сам от самото раждане - дали във филм, или за евентуалното негово собствено, това и детето ще се усети.. ако е представено като нещо естествено и не-срамно, нещата са ток и жица.
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: За или Против присъствието на по-голямото дете при раждането на следващото?

Мнениеот Mona_L » 28 Фев 2018, 16:16

уникална идея!! за кое по-напред да мисли майката: за ревящото тригодишно до нея или това, което се напъва да излезе? такива родители да са спокойни, ще имат достатъчно време да травмират децата си и без да ги карат да присъстват на раждането. :roll:
раждането е стресова ситуация, по време на която много неща могат да се объркат. чакалнята е за семейството, родилната зала е за майката и докторите.
Mona_L
 
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Фев 2018, 15:42

Re: За или Против присъствието на по-голямото дете при раждането на следващото?

Мнениеот Тъжна Луна » 28 Фев 2018, 17:09

Mona_L написа:уникална идея!! за кое по-напред да мисли майката: за ревящото тригодишно до нея или това, което се напъва да излезе? такива родители да са спокойни, ще имат достатъчно време да травмират децата си и без да ги карат да присъстват на раждането. :roll:
раждането е стресова ситуация, по време на която много неща могат да се объркат. чакалнята е за семейството, родилната зала е за майката и докторите.

Колкото раждали жени на тая земя, толкова и мнения по въпроса. На майките избрали децата им да присъстват на раждането, чече са го обмислили и поне тези, за които аззнам,че децата им са присъствали на раждане на братче и сестриче, изобщо нито се преструват, нито си мислят как ще го понесе другото им дете. Това е естествен процес и в много голям процент от случаите именно намесата на докторите окепазява нещата. Както и обратното. Тва е доста обширна тема, но от моя малък опит в тая посока и обичайната практика в болниците при раждане "по стандарт" едва не струва жоивота на детето ми. Тъ че всеки изхожда от собствената си камбанария.
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: За или Против присъствието на по-голямото дете при раждането на следващото?

Мнениеот Frac » 28 Фев 2018, 18:23

Аз съм твърдо Не. Не се знае в процеса на раждане дали няма да стане проблем с бебето, с майката, а това три годишно дете може да възприеме нещата по съвсем друг начин, въпреки че му е обяснявано доста, предполагам. Отделно повечето деца се притесняват от кръв и разни рани - представете си картинката само. Предполагам, че се има предвид за нормално раждане. Е, ако е секцио дали детето пак ще гледа?
ИИИ да не забравяме, че колкото и да сте се подготвяли и вие и детето, не се знае как ще реагират докторите в ралични ситуации. Дали едно дете ще се чувства спокойно при крещящи лекари? Не мисля, че е уместно за децата, а донякъде и за майката.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: За или Против присъствието на по-голямото дете при раждането на следващото?

Мнениеот penelopa » 28 Фев 2018, 18:33

Да присъства дете на раждане за мен е пълна глупост. Неслучайно някои неща имат възрастови ограничения и защо насила да караш независимо на колко години е детето да присъства на подобно нещо! За всичко си има точното време, като порасне и му дойде времето да ражда или да държи ръката на жена си, ще го направи. Абсолютно за всичко ли трябва да са осведомени предварително вече!?
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: За или Против присъствието на по-голямото дете при раждането на следващото?

Мнениеот Тъжна Луна » 01 Мар 2018, 14:10

Frac написа:Аз съм твърдо Не. Не се знае в процеса на раждане дали няма да стане проблем с бебето, с майката, а това три годишно дете може да възприеме нещата по съвсем друг начин, въпреки че му е обяснявано доста, предполагам. Отделно повечето деца се притесняват от кръв и разни рани - представете си картинката само. Предполагам, че се има предвид за нормално раждане. Е, ако е секцио дали детето пак ще гледа?
ИИИ да не забравяме, че колкото и да сте се подготвяли и вие и детето, не се знае как ще реагират докторите в ралични ситуации. Дали едно дете ще се чувства спокойно при крещящи лекари? Не мисля, че е уместно за децата, а донякъде и за майката.

Вече има места в България, където раждането не протича в "крещяща обстановка", дори не е нужно присъствието на лекари, а ражданията се водят от акушерки.. естествено такива, които са готови да реагират в непредвидена ситуация. И да - никой не говори за раждане със секцио. Тъжно ми става като чета каква е представата на жените за раждане в България - крещящи лекари, болка, страх и много кръв..
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта