Домашни маски за лице

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Домашни маски за лице

Мнениеот Eli_Ilieva » 31 Яну 2018, 19:59

Здравейте, ще се радвам ако си приготвяте маска за лице в къщи и сте доволни да я споделите и с нас :)
Eli_Ilieva
 
Мнения: 31
Регистриран на: 24 Яну 2018, 23:11

Re: Домашни маски за лице

Мнениеот Magdalena_Nai » 16 Фев 2018, 17:46

[code][/code]
Ами аз като фен на козметика с повече природни съставки, обичам да чета за всяка от тях. Предпочитам да си взимам бяла козметика от аптеката, но макар и рядко си правя и домашни маски.
Има няколко продукта, които изпозлвам, не спазвам супер конкретно рецепти, просто знам, че са полезни и ми понасят страхотно. Те са зехтин, авокадо, банан, мед, яйце, най-вече.
Например зехтин, препоръчвам да го използвате само ако е студено пресован (Extra vergin), по-скъп е, но така е в пъти по-полезен за кожата а и за храненето. Има страхотни свойства за кожата и косата.
За бананът твърдят,че има антиейдж действие. Медът става и за подхранване и за пилинг.
Краставицата също страхотно освежава и хидратира.
Относно маски, ще споделя за любимата си маска за коса, добавям мед, кисело мляко, жълтък, витамини от ампула, рициново масло, и пасирана скилидка чесън- втрива се в скалпа, косата става невероятна!
Magdalena_Nai
 
Мнения: 69
Регистриран на: 03 Ное 2016, 14:55

Re: Домашни маски за лице

Мнениеот Eli_Ilieva » 20 Фев 2018, 22:50

Бихте ли споделили как точно прилагате изброените зехтин, авокадо, банан, мед, яйце
Eli_Ilieva
 
Мнения: 31
Регистриран на: 24 Яну 2018, 23:11

Re: Домашни маски за лице

Мнениеот Rali_hr » 21 Фев 2018, 11:07

Аз се мажа със зехтин преди сън. :mrgreen: И изкарвам до сутринта, ако ползвам авокадо, яйде или кисело мляко, стоя по 20 минути и отмивам.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Домашни маски за лице

Мнениеот annie_iv » 21 Фев 2018, 11:41

Най-хубава и лесна маска я знам от майката на мой приятел, която преди много години е била козметичка. Разстилам на една филия хляб кисело мляко, престоява така около час, за да може филията да поеме всичката вода от киселото мляко. Стривам един таблетка аспирин с помощта на лъжица в купичка и добавям останалото върху филията мляко към стрития аспирин. Така приготвената кашичка я намазвам върху лицето си и оставам така, докато изсъхне напълно - това са около 15 минути. С помощта на памучен тампон и топла вода отмивам маската от лицето си и го намазвам с дневния крем за лице, който използвам.
annie_iv
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Яну 2018, 15:32

Re: Домашни маски за лице

Мнениеот Kremiliya » 21 Фев 2018, 11:58

С каква цел се прави тази маска, против пъпки ли е, с този аспирин? Макар че киселото мляко се използва за избелване на лицето, от лунички например.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Домашни маски за лице

Мнениеот annie_iv » 21 Фев 2018, 13:05

Не знам с каква цел се прави - аз след нея усещам лицето си чисто и гладко, затова я правя. Аспиринът вероятно почиства порите, премахва мъртвите клетки на кожата - затова се получава такъв ефект. И си мисля, че би помогнал и при проблемна кожа. А киселото мляко има хранителни вещества, които подхранват кожата, а знам, че има и избелващо действие.
annie_iv
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Яну 2018, 15:32

Re: Домашни маски за лице

Мнениеот Mon_ton » 21 Фев 2018, 13:17

Сигурно се прави за избелване, важнот е, че няма как да навреди, съставките са безопасни, но пък трябва да се внимава с всичко, приятелка, която яде авокадо се обрина от маска с него.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Домашни маски за лице

Мнениеот Милинка » 20 Мар 2018, 18:31

Веднъж си правих маска на лицето с горцица - беше странно-малко напарваше, но после кожата бе мека. Втория път сложих друг вид горчица, на друга марка и :shock: като ми запари още при слагането и веднага побързах да я сваля. Ефектът беше :oops: - червено лице за около 2 часа. После слагах мед и мляко да ми облекчи кожата. Абе страшната работа си отворих. Повече не съм пробвала горчица :grin:
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16


Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта