Ефикасни компреси при навяхвания?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Ефикасни компреси при навяхвания?

Мнениеот Lollipop » 15 Фев 2018, 11:42

Да кажете нещо за навяхвания, че вчера така се ритнах и днес пръста ми много ме боли - посинял е и стъпвам доста трудн на крака си. Искам да ми мине бързо, в събота ме очаква важно събитие и не става да куцам.
Препоръчайте нещо ефикасно, засега го мажа с фастум гел.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Ефикасни компреси при навяхвания?

Мнениеот Kaya » 15 Фев 2018, 12:21

Компрес от настърган картоф, както и компрес с лук помагат доста, но не може да се излекува веднага възпалението, за съжаление.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Ефикасни компреси при навяхвания?

Мнениеот silver933 » 15 Фев 2018, 13:26

Филия хляб с вино, слагаш и на следващия ден си 6 точки. :)

Иначе има и ефикасни мазила, но това помага доста, като домашен компрес.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Ефикасни компреси при навяхвания?

Мнениеот Yunona » 15 Фев 2018, 14:07

Дъщеря ми вчера следобед паднала по стълбите в Гимназията и си навехнала глезена.
Има оток и болка, без синини. Маже се с Кройтерхоф Масажен гел с див кестен и арника и носи стегната наглезенка. Днес като че ли има подобрение, но ще я види и лекар.
Никакви компреси не ползваме в такива случаи. Известните налагания с лук са много вредни при възпаление.
Мажем се с билкови продукти - арниката е страхотна при травми без открити рани, дивият кестен, черният оман също са много ефективни.
Важно е първо да се уточни дали няма счупване или изкълчване. Ако е само навяхване мястото се фиксира със стегната превръзка (наглезенка, накитник, наколенник, налакътник) и в случай че е крак - възможно най-често се вдига над нивото на гърдите.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Ефикасни компреси при навяхвания?

Мнениеот silver933 » 15 Фев 2018, 14:46

Yunonа, в случая с пръста хляба с вино е много ефикасен. Между другото, ако има счупване на пръст на крака, не се слага шина, оставя се да заздравее от само себе си, което обезсмисля облъчването със снимка.
за навяхването на дъщеря ти тоя компрес също може да помогне, но разбира се всеки решава как да действа. Леотон, мисля, че се казва, който изписват за разширени вени ме е спасявал от навяхване, преди да науча за този компрес, мина ми за дни.
Бързо оздравяване и на двете дами!
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Ефикасни компреси при навяхвания?

Мнениеот S_Milenska » 16 Фев 2018, 10:33

Компреса с виното и хляба съм го чувала, но бях забравила за него.
Аз гледам да използвам само лед и да пристегна мястото, досега не ми се налагало да ползвма по-сериозни мерки.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Ефикасни компреси при навяхвания?

Мнениеот Lollipop » 16 Фев 2018, 10:47

silver, мерси, пробвах компреса! Снощи до пръста ми имах огромна синина, сложих компреса и спах така, днес почти не ме боли, а от синината е останал съвсем бледа следа, днес отново ще се въжда, но стъпвам нормално, дори не куцам! Не мога да повярвам колко много ми помогна, наистина! :shock:
Учудващо, че дори сравнително лесно го закрепих, въпреки неудобното място. Много съм приятно изненадана, а относно счупването, аз също знам, че не се слага нищо на краката, така че се чака да заздравее - знам го от първо лице, мъжът ми си беше счупил пръст на крака... куца, охка и така, докато му мине. Ама ако знаехме за този трик, щяхме да го спасим от болките поне! :mrgreen:
Влиза в домашния тефтер срещу навяхвания! Благодаря от ново! :bouncymulticolor:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Ефикасни компреси при навяхвания?

Мнениеот Yunona » 16 Фев 2018, 16:29

silver933 написа:Yunonа, в случая с пръста хляба с вино е много ефикасен. Между другото, ако има счупване на пръст на крака, не се слага шина, оставя се да заздравее от само себе си, което обезсмисля облъчването със снимка.
за навяхването на дъщеря ти тоя компрес също може да помогне, но разбира се всеки решава как да действа. Леотон, мисля, че се казва, който изписват за разширени вени ме е спасявал от навяхване, преди да науча за този компрес, мина ми за дни.
Бързо оздравяване и на двете дами!


Благодаря ти!
Днес решихме въпроса с глезена. За всеки случай направихме снимка, няма травматични изменения, само луксацио. От тези, които, ако не се лекуват, могат да си стоят с години и да генерират проблеми.
Отидохме при един страхотен лекар, изключителен специалист по травмите. За 15 минути и намести крака и отокът спадна буквално докато пишеше рецептата...
Сега два-три дни ще пие противовъзпалителни прахчета и ще се маже с Хепароид.
Препоръча и носене на наглезенка при спорт и танци поне 1 месец.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Ефикасни компреси при навяхвания?

Мнениеот Kaya » 20 Фев 2018, 11:21

Хубаво, че всички са успели да се излекуавт от травмите си. Записвам си компреса в тефтера с тайни рецепти, че понякога човек се нужадае от нещо за спасяване от подобни травми, макар че аз винаги ходя на снимки, много съм страхлива.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Ефикасни компреси при навяхвания?

Мнениеот Snejna » 20 Фев 2018, 13:17

Аз знам за компреса със зелеви листа, че върши работа, ама колко.. не ми се еналагало да пробвам
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта