Чували ли сте за много ефикасен сироп от охлюви за лечение на кашлица?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Чували ли сте за много ефикасен сироп от охлюви за лечение на кашлица?

Мнениеот Atina_ » 23 Фев 2018, 15:06

Здравейте, банда! Аз съм пламенна привърженичка на био храненето и лечението с естествени природни средства и днес попаднах на една много интересна рецепта за чудодеен сироп от охлюви. Бил много полезен при кашлица, възпалено гърло, язва, изгаряния и рани. Чудя се дали някой е чувал за него и дали е ефективен, или са бабини деветини.

Рецептата е следната:
500 грама охлюви се вадят от черупките, поставят се в тензух и се засипват с 250 грама захар. Тензухът се закача на нещо, за да виси вертикално, а под него се слага съд, в който да се събира получената течност.

На мен ми звучи ужасно отвратително, а и малко ми е жал за животинките. Ама ми се струва много по-добре от антибиотици. Възможно ли е да навреди? :mrgreen:
Atina_
 
Мнения: 21
Регистриран на: 23 Фев 2018, 14:52

Re: Чували ли сте за много ефикасен сироп от охлюви за лечение на кашлица?

Мнениеот orck » 23 Фев 2018, 15:08

:cussingblack: :cussingblack: :cussingblack: :cussingblack: :cussingblack: :cussingblack:
Абе нормални ли сте бе!
Еко и био е да си наложиш извара и да пиеш чайче! Че ми трепе охлюви за глупости!
Find a woman with a brain... They all have vaginas.
Аватар
orck
 
Мнения: 99
Регистриран на: 22 Фев 2018, 13:03

Re: Чували ли сте за много ефикасен сироп от охлюви за лечение на кашлица?

Мнениеот Гълъбина_55 » 23 Фев 2018, 15:14

Ако трябва да избирам между охлювите и антибиотиците... предпочитам второто. :oldtimer:
Аватар
Гълъбина_55
 
Мнения: 85
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:06

Re: Чували ли сте за много ефикасен сироп от охлюви за лечение на кашлица?

Мнениеот Viktor.Ivanov » 23 Фев 2018, 15:22

Една лъжица мед върши подобна работа, че и по-добра.
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Чували ли сте за много ефикасен сироп от охлюви за лечение на кашлица?

Мнениеот Atina_ » 23 Фев 2018, 17:26

Ами аз смятам да опитам, ще изчакам малко да се запролети към април и ще налазя зелените поляни. Ако не се получи сиропът, ще си сготвя охлюви на пара с бяло вино.
Ще споделя опита си!
Atina_
 
Мнения: 21
Регистриран на: 23 Фев 2018, 14:52

Re: Чували ли сте за много ефикасен сироп от охлюви за лечение на кашлица?

Мнениеот pitanka » 23 Фев 2018, 18:15

Ама ти имаш ли някакъв здравословен проблем в момента, че да го лекуваш по тоя начин или искаш да си ги ползваш като био храна? Ако е второто, защо ще мъчиш и себе си, и охлювите в суров вид? Сготвени пак ще се водят био и полезни според мен. Иначе съм чувала, че погълнати сурови помагат при язва, но аз не бих се подложила на такова нещо. Докато стигна до полезното действие, ще съм си причинила други май :lol: .
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: Чували ли сте за много ефикасен сироп от охлюви за лечение на кашлица?

Мнениеот Malina » 24 Фев 2018, 16:28

При наличието на толкова билки, не бих пила остатъци от разлагащи се охлюви.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Чували ли сте за много ефикасен сироп от охлюви за лечение на кашлица?

Мнениеот Atina_ » 26 Фев 2018, 22:49

Всъщност полезното действие на охлювите и по-специално на тяхната слуз, е доказано дори научно. Едно време /а и някои днешни лекари/ съветвали хората с язва да глътнат цял охлюв - при неголеми язви, раната се затваря по магичен начин. Освен това днес много козметични кремове съдържат този екстракт, който прави кожата по-еластична и стимулира производството на колаген. Древните хора не са били глупави - те са достигали до своите лекове на принципа проба-грешка, но и защото спирали, за да съзерцават природата и да наблюдават какво правят животинките. Във всяка "бабина девитиня" или "градска легенда" има частица истина.
Atina_
 
Мнения: 21
Регистриран на: 23 Фев 2018, 14:52

Re: Чували ли сте за много ефикасен сироп от охлюви за лечение на кашлица?

Мнениеот Elepharm » 11 Сеп 2018, 16:33

Слузните вещества от охлюви са с доказано лечебно действие при заболявания, свързани с дразнене на дихателната и стомашната лигавици, а също и при износване на ставните хрущяли.
Сироп за кашлица, съдържащ екстракт от охлюви, както и екстракт от Гринделия е достъпен вече и на българския аптечен пазар. Това е сиропът Улитус на немската фирма АBOPharma. Единственият недостатък на този сироп е не съвсем ниската му цена.
Elepharm
 
Мнения: 44
Регистриран на: 11 Май 2017, 15:11

Re: Чували ли сте за много ефикасен сироп от охлюви за лечение на кашлица?

Мнениеот Jully » 11 Сеп 2018, 16:35

Той ако наистина е толкова добър, колкото казваш, цената му ще е преодолима, сигурно. КОлко е скъп?
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron