Тампон с одеколон в носа при хрема - вредно ли е?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Тампон с одеколон в носа при хрема - вредно ли е?

Мнениеот Viktor.Ivanov » 01 Мар 2018, 00:08

От дядо ми знам един ефикасен лек за хрема - тампон с одеколон в носа. Много боли, но за няколко повторения много ми облекчава хремата.
Коментирах го с лекар и той зяпна - било вредно, горяла ми лигавицата. Толкова ли е вредно, че да не го правя? Да не е по-добър ксилометазолина, от който вдигам кръвно?
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Тампон с одеколон в носа при хрема - вредно ли е?

Мнениеот IvetooX » 01 Мар 2018, 09:15

Вредно е, защото изсушава лигавицата, без да спира причината да имаш хрема. И агресивният спирт може да причини сериозни и труднолечими изгаряния.
IvetooX
 
Мнения: 57
Регистриран на: 11 Фев 2018, 17:30

Re: Тампон с одеколон в носа при хрема - вредно ли е?

Мнениеот sad » 01 Мар 2018, 09:58

Вредно е та дрънка (казва го човек преживял доста сериозен ринит и синузит едновременно).
Но за хора, които не могат да ползват ксилометаозолин, си има решение - викат му праварена вода със сол и каничка за нос- отпушва безотказно.
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: Тампон с одеколон в носа при хрема - вредно ли е?

Мнениеот skyfly » 29 Мар 2018, 16:10

sad написа:Вредно е та дрънка (казва го човек преживял доста сериозен ринит и синузит едновременно).
Но за хора, които не могат да ползват ксилометаозолин, си има решение - викат му праварена вода със сол и каничка за нос- отпушва безотказно.

Това с каничката така и не мога да го направя, не е ли много неприятно като усещане и да създава чувство на давене?
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Тампон с одеколон в носа при хрема - вредно ли е?

Мнениеот Glow » 28 Мар 2019, 10:53

За вредно не знам, съдържа процент алкохол, а доста хора съм чувала, че си слагат тапмон с ракия при хрема. Вероятно изсушава доста носната лигавица. А и, дори да не го прави, мириса на одеколон или нещо подобно в носа едва ли е приятно изживяване :razz:
Glow
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Дек 2018, 11:09

Re: Тампон с одеколон в носа при хрема - вредно ли е?

Мнениеот Влади » 30 Апр 2019, 10:59

Дори и да помага, не бих го направила. Освен алкохола, одеколонът съдържа куп други гадости. Не мисля, че е ок да се ползва с лечебна цел.
Влади
 
Мнения: 87
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:49


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron